İSTANBUL SEFERBERLĞİ

11 Mayıs 2019 Cumartesi 11:45
-istanbul-seferberlgi

Marmaris CHP İlçe Örgütü'nden İstanbul seferberliği


CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimine ilişkin görüşlerini açıklarken, “Bu seçim artık bir yerel seçim değil, demokrasi mücadelesidir” dedi. Bu görüşleri doğrultusunda, örgütlerinin tüm organlarıyla İstanbul seçim çalışmalarında görev almaya hazır olduklarının altını çizen Başkan Çimen, şunları söyledi:  “Özellikle seçim tecrübesi olan arkadaşlarımız ve gönüllülerimizi İstanbul’a götüreceğiz. İstanbul seçiminde oy kullanma hakkı olan Marmarisli hemşehrilerimizin ulaşım masrafını da karşılayacağız.”

 

 

 CHP Marmaris İlçe Örgütü olarak; İlçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları, mahalle örgütleri ve tüm gönüllü parti üyeleri ile birlikte İstanbul seçim çalışmalarında görev almaya hazırız. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapacağımız duyurular ile çalışmalara katılmak isteyenlere çağrıda bulunulacak, özellikle seçim tecrübesi olan arkadaşlarımız ve gönüllülerimizi İstanbul’a götüreceğiz. İstanbul seçiminde oy kullanma hakkı olan Marmaris’li hemşehrilerimizin ulaşım masrafını da karşılayacağız. Bu seçim artık bir yerel seçim değil, demokrasi mücadelesidir.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Örgütü, YSK tarafından iptal edilen İstanbul seçimlerine yönelik düşüncelerini ve Ekrem İmamoğlu’na desteklerini kamuoyuna duyurabilmek amacıyla Atatürk Meydanı’nda bir basın açıklaması yaptı. Partilileri adına açıklamayı okuyan CHP İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen,  31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’nin pek çok yerine ve Marmaris’e bahar geldiğini savundu. YSK’nın hiçbir hukuki dayanağı olmadan İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ettiğini öne süren  Başkan Çimen, 100 kadar CHP’li ile basın mensupları karşısında şöyle konuştu:

“Bu seçimler umutlarımızın yeniden yeşermesine, yıllardır baskı ve yasa tanımaz tavırları ile ülkenin dengelerini bozanların gidebileceğine olan inancın artmasını sağladı. Halkın bu coşkusu onları endişelendirdi. Seçimi iptal ettirmek için zaten büyük darbeler alan demokrasiyi, hukuku ayaklar altına aldılar. Ve ne yazık ki bunu Yüksek Seçim Kurulu eli ile yaptılar.

Ekonomistlerin söz birliği ile yaptığı tüm uyarılara rağmen zaten bozuk olan ekonomik göstergeler bile onların iktidar hırslarını engelleyemedi. Yoksul halk kesimlerinin sıkıntılarının daha da artacak olması umurlarında olmadı.  Aynı sandık kurulları ile Cumhurbaşkanlığı ve referandum seçimi yapan YSK, hiçbir hukuki dayanağı olmayan nedenlerle İstanbul’da sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmiş, evlere şenlik bir karar vermiştir. Sayın Ekrem İmamoğlu’nun çalışanlarına ‘Siz İstanbul’a hizmet edeceksiniz, adama, vakıflara, cemaatlere hizmet etmeyeceksiniz. İstanbul’a hizmet dönemi başlıyor’ sözlerinden sonra saldırıların artması ilginçtir. 2002’den beri ülkeyi yöneten anlayış özellikle İstanbul seçimlerinin iptali ile kendi içinde de çatırdamaya başladı. Demokrasi naraları atan iktidar partisi ve tayfası 7 Haziran seçimlerinde mühürsüz oyların kabulünden sonra İstanbul seçimlerini de iptal ettirerek meselenin demokrasi olmadığını, iktidarlarını kaybetme korkusu olduğunu herkese gösterdi. Çıkar üzerine kurulu bir partinin son çırpınışlarını İstanbul seçimlerinin iptali sürecinde tüm yurttaşlarımız izledi. Ellerinde hiçbir delil olmadan bavullarla poz veren, Büyükçekmece’de kanunsuzca girilmedik ev bırakmayan anlayış sandıkta en büyük tokadı vatandaştan yiyecek, 23 Haziran seçimleri de bu iktidarın kaybetmeyi alışkanlık haline getirdiği bir seçim olacak. Sayın Ekrem İmamoğlu ile demokrasi 23 Haziran’da yeniden kazanacak ondan sonra her şey çok güzel olacak. Parti meclisimiz toplandı. Birkaç gün içinde yapılacak il başkanları toplantısından sonra ortaya çıkacak program çerçevesinde İstanbul’da seçim çalışmalarına destek olunacaktır. CHP Marmaris İlçe Örgütü olarak; İlçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları, mahalle örgütleri ve tüm gönüllü parti üyeleri ile birlikte İstanbul seçim çalışmalarında görev almaya hazırız. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapacağımız duyurular ile çalışmalara katılmak isteyenlere çağrıda bulunulacak, özellikle seçim tecrübesi olan arkadaşlarımız ve gönüllülerimizi İstanbul’a götüreceğiz. İstanbul seçiminde oy kullanma hakkı olan Marmarisli hemşerilerimizin ulaşım masrafını da karşılayacağız. Bu seçim artık bir yerel seçim değil, demokrasi mücadelesidir.”

Haberin etiketleri:

Marmaris, CHP, Ekrem İmamoğlu, YSK


Haber okunma sayısı: 249

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER