HERKESE HİZMET ET MİLELTE HESAP VER

11 Mart 2019 Pazartesi 10:23
-herkese-hizmet-et-milelte-hesap-ver

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde aday olan belediye başkanlarının seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla yurt genelinde mitingler düzenleyerek açılışlara katılırken Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’a destek vermek için Marmaris’e geldi.


 

Muğla Milletvekilleri, partisinin ve Millet İttifakı’nın Muğla Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarının da katıldığı mitingde Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla merkez ve çevre ilçelerden gelenlerin de bulunduğu 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nı dolduran binlerce kişi karşısında konuştu.

Konuşmasının büyük bölümünde Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren  Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:  “Marmaris’e bahar erken gelmiş ama biz baharı sadece Marmaris’te değil tüm Türkiye’de getirmek istiyoruz.  Bütün Türkiye’de huzur olmalı. Dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyorsunuz. Ama siz daha şanslısınız Türkiye’nin en güzel yerinde yaşıyorsunuz. Ben belediye başkanı arkadaşlarımdan İki şey istiyorum. Seçildiğin andan itibaren bütün beldeye hizmet vereceksin, sana oy versin vermesin. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık görevi olacak. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz.  Ben Belediye başkanlarımdan İki şey istiyorum .Seçildiğin andan itibaren bütün beldeye hizmet vereceksin, sana oy versin vermesin. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık görevi olacak. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz.

YOL YAPMAK KOLAY “Geldi birileri buraya hastane yapacağım dedi, sen yolunu yapacak mısın dedi! Sen Hastanenin asansörünü yap biz yolunu yaparız. Merak etme biz yaparız. Yol yapmak kolay. Yolda yapılır parkta yapılır tünelde de yapılır ama para ile geçilen tünel değil. Sen vergimle yol yapıyorsun bir de geçerken benden ücret alacaksın. Ben vergimi neden ödedim. O kadar vergi nereye gitti. Bunları benim paramla yapıyorsun. Buna izin veremeyiz. Demokraside Böyle bir gariplik olmaz buna izin vermeyeceğiz”

17 yılın sonunda soğan kuyruğu!

“17 yıldır AKP ve MHP'ye oy veren arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. 17 yıldır bunlara oy verdiler. 17 yıldır iktidardalar, istedikleri kanunu kararnameyi genelgeyi çıkardılar valileri tayin ettiler herşeyi yaptılar. 17 yılın sonunda halkı getirdikleri nokta soğan kuyrukları. Bunu n sebebi ne ? Vatandaşlar kendi vicdanlarına sorsunlar. Vergi istediler verildi. Özelleştirme istediler yaptılar. Ne oldu ? bu ülkenin nonutu fasulyesine ne oldu. Ne oldu da eti, samanı, mercimeği dışarıdan ithal eder olduk. Beka sorunumuz var diyorlar, üretmezseniz beka sorununuz olur. Trump telefon etti diye papazı ertesi gün bırakırsanız bizim beka sorunumuz var demektir. Niye bırakıyorsun. Bu ülkenin çakılı için canımı veririm diyen sevgili ülkücü kardeşlerim sormak istiyorum. Kendi topraklarından Süleymanşah türbesini kaçıranlara nasıl oy vereceksiniz. Kendi topraklarımızdan Süleymanşah türbesini kaçırdılar. Hiçbir ülkücü bunlara oy vermez verirse ülkücü değildir. Tüm kardeşlerime seslenmek istiyorum 31 Mart’ta bunlara gereken cevabı verin”

2020 lira ile geçinin de görelim

“Saray'da oturan nereden bilsin halkın halini. Sarayda oturan kilosu 4 bin liralık çay içer. Okul masrafı yok, kirası yok, yol parası yok, ayda 76 bin lira ile gül gibi geçiniyor. Sen bir ay 2020 lira al da geçin bakalım. CHP'nin konuşması en çok onları rahatsız ediyor. Ne diyor Erdoğan, "Bay Kemal konuşuyor". Bay Kemal konuşacak tabi. Bay Kemal olmak için harama el uzatmamak lazım, Bay Kemal oğlum paraları sıfırla diye telefon etmez.  Bay Kemal olmak kolay değildir”

Oylarınız çağdaş geleceğe katkı sağlayacak

“Karşımızda olan bir grup var sadece. Nedir o? Malı götürenler. Toplum ikiye ayrılmış gibi görünüyor. Demokrasiden yana olanlar ve demokrasiden yana olmayanlar. Demokrasiden yana olanların tümünün başımızın üstünde yeri var. Herkese adalet olmalı. Toplumda herkes huzurlu olmalı. Huzur içinde yaşamak için sandıkta gerekeni yapacaksınız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurduktan sonra ilk yaptığı işlerden birisi kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermiştir. Batı ülkelerinden çok önce bunu yapmıştır. Yunanistan, Japonya yıllar sonra bunu verdi.  O'nun mirasını geleceğe taşımak konusunda yetkili siyasi organ biziz. Vereceğiniz her oy bu Türkiye’nin çağdaş geleceğine katkı olacaktır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Marmaris programı sonrasında Şehirlerarası Otobüs Terminali temel atma törenine katılmak için Bodrum’a hareket etmek üzere Marmaris’ten ayrıldı. Haber okunma sayısı: 1044

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER