FESTİVAL BAŞLIYOR

30 Kasım 2018 Cuma 08:22
-festival-basliyor

Marmaris Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl Marmaris Yeni Yıl Festivali olarak 1-31 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan “Marmaris New Year Fest” için tüm hazırlıklar devem ediyor. Festival, 1 Aralık Cumartesi günü saat 10’da başlayacak etkinliklerle açılacak.

Marmaris Belediyesi tarafından her yıl düzenli olarak kutlanan yeni yıl kutlamaları, bu yıl Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Yeni Yıl Festivali / New Year Fest” adıyla bir ay sürecek. Festivalin hazırlıklarında ise sona gelindi. Amacı aralık ayını da turizme kazandırmak olan proje ile yerli ve Avrupalı turisti, Noel ve yeni yıl tatilinde Marmaris’e çekebilmek. Marmaris Belediyesi tarafından şehrin bir çok noktası ışıklarla süslenirken, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’da festival için hazırlanıyor. Meydanda Türkiye’nin bir çok yerinden katılacak olan firmalar yöresel gıdaları ve hediyelik eşyaları açılacak olan stantlarda dört hafta boyunca Marmaris’te bulunan yerli ve yabancı misafirlerle buluşturacak. Gençlik Meydanı ayrıca Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yılbaşı temasına uygun br şekilde süslenirken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de 2 adet dev çam ağacı koyacak.  Yapılacak olan dev çam ağaçlarıyla da ayrıca geri dönüşüme dikkat çekilecek. Çünkü ağaç temizlik işleri ekipleri tarafından 10 bin adet pet şişeden ve 800 adet atık cam şişeden yapıldı.

ŞEHRİN HER NOKTASINDA ETKİNLİK

Ayrıca meydanda, çocukların hoşça vakit geçirebilmeleri için oyun alanları ve animasyon gösterileri hazırlandı. Açık hava konserleri, dans gösterileri, çeşitli şovlar, ışık ve su gösterileri, sokak müzisyenleriyle MARMARİS, yeni yıla bir ay kala dünya başkentlerini aratmayacak.

NOEL BABA VE AYAZ ATA MARMARİS’TEFestival, “Kültürlerin Buluşması” teması ile Marmaris’te bulunan yabancı yaşayanlarla birlikte ilçemizi ziyaret etmeyi planlayan yerli ve yabancı ziyaretçilere Noel Baba ile Ayaz Ata gibi iki farklı kültürü tanıtacak.

1 Aralık Cumartesi gününü açılacak olan festivalin programı da belli oldu. Vatandaşlar festival programını Marmaris New Year Fest facebook adersinden yada www.marmarisnewyearfest.com internet adresinden ulaşabilecek. Ayrıca Marmaris Belediyesi tarafından özel olarak hazırlatılan Yeni Yıl gazetesi de vatandaşlara dağıtılacak.

Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak olan festival kapsamında aynı gün saat 14.00’da Anatolia Meydanı’ndan 19 Mayıs Gençlik Meydanı’na Festival Açılış Korteji düzenlenecek. Kortej yürüyüşünün ardından saat 15.00’da 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar vatandaşlara hitap edecek. Ardından Noel Baba ve Ayaz Ata ile seremonik açılış gerçekleştirilecek.

Cumartesi (Yarın) Programı Şöyle:

10.00 Yeni Yıl Pazarı Açılışı / 19 Mayıs Gençlik Meydanı

13.00 – 16.00 Seminer: “Sağlıklı Yaşam” / Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi

14.00 Festival Açılış Korteji / Başlangıç: Anatolia Meydanı Bitiş: 19 Mayıs Gençlik Meydanı

15.00 Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın konuşması. Noel Baba ve Ayaz Ata ile seremonik açılış / 19 Mayıs Gençlik Meydanı

15.15 Karşıyaka Belediye Bandosu / 19 Mayıs Gençlik Meydanı

16.00 Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehteran Takımı / 19 Mayıs Gençlik Meydanı

16.30 Gösteri:  “Çankaya Belediyesi Hoy-tur Halk Dansları Topluluğu” / 19 Mayıs Gençlik Meydanı

17.00 Gösteri: “Galart Halk Dansları” /  19 Mayıs Gençlik Meydanı

17.30 Gösteri: “Dans Maris” / 19 Mayıs Gençlik Meydanı

18.30 Konser: “Single Ladies” / 19 Mayıs Gençlik Meydanı

Haberin etiketleri:

FESTİVAL BAŞLIYOR


Haber okunma sayısı: 529

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER