ENGELLİLERE REHBER OLACAKLAR

06 Temmuz 2019 Cumartesi 13:53
-engellilere-rehber-olacaklar

Marmaris’te hastanelerde görevli olan sağlık çalışanlarına işaret dili eğitimi verildi. Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol gereğince Marmaris Devlet Hastanesi’nde görevli 15 kişi işaret dili eğitimi aldı.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol kamında engelliler ile çalışanlar arasında etkili iletişim kurabilmek, sağlık hizmeti erişimini kolaylaştırmak ve oluşabilecek iletişim sorununu ortadan kaldırmak amacı ile işaret dili eğitimleri planlanmıştı. Bu kapsamda Marmaris Devlet Hastanesi’nde görevli 15 kişi işaret dili eğitimi aldı. İşaret dili eğitiminde başarılı olan personele düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Farklı birimlerde çalışan hastane personeli İstiklal Marşı’nı işaret dili ile okudu.

Marmaris Devlet Hastanesi’nde farklı birimlerde çalışan 15 kişi,  Marmaris halk Eğitim Merkezi’nde görevli öğretmen Esra Bal tarafından verilen Türk İşaret Dili Kursu’na katıldı. Kursta başarılı olan personellere sertifikalarının verilmesi için tören düzenlendi. Törene Kaymakam Celalettin Yüksel, Hastane Başhekimi Ahmet Mutlu Arıcı ve hastane personeli katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kursta başarılı olan personeller işaret diliyle İstiklal Marşı’nı okudu. Sertifikaların takdimi öncesi Kaymakam Celalettin Yüksel bir konuşma yaptı. İşaret diline katılan personele teşekkür eden Yüksel, “Bundan iki yıl önce Halk Eğitimi Merkezimize bir talimatımız oldu, ilçemizdeki tüm kurumlardan en az bir personel işaret dili öğrenecektir diye. Kurumlarımız bu kurslara katılıp bu işaret dilini öğrendiler. Tabi ki işaret dilinin en çok ihtiyaç duyulacak yerlerden  birisi de sağlık hizmetleri. Hastaneler, poliklinikler işaret dili bilen personele daha çok ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum.” dedi. Tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haberin etiketleri:

ENGELLİLERE REHBER OLACAKLAR


Haber okunma sayısı: 111

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER