"COŞKUMUZ DEVAM EDECEK"

02 Ocak 2019 Çarşamba 08:19
-coskumuz-devam-edecek

Marmaris Belediyesi’nce 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda organize edilen yılbaşı kutlamalarına şiddetli sağanak yağışa rağmen katılan binlerce kişi, yeni yıl coşkusunu müzik ve görsel şölen eşliğinde doyasıya yaşadı. Kutlamalar boyunca imrenilecek manzaralar ortaya çıktı. Meydandakilere seslenen Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, şu ifadeleri kullandı: “Daha çok güzel günler geçireceğiz. Bu memleketi kıskananlar çatlasın. Bu huzuru, bu güzelliği ve bu keyfi kıskananlar bunu bozmaya çalışanlar avucunu yalarlar. Önümüzdeki yıllarda da sizlere söz veriyorum, kaldığımız yerden devam edeceğiz. Daha sizlerle birlikte öyle güzel coşkularımız, öyle güzel eğlencelerimiz olacak. Yeter ki huzurumuz, sağlığımız yerinde olsun."

Marmaris'te bir ay süren New Year Fest-Yeni Yıl Festivali kapsamında, Marmarisliler yeni yıla coşkuyla girdi.  Önceki akşam  şiddetli yağmuru aldırmayan binlerce kişi 19 Mayıs Meydanı'nda  yeni yılı karşıladı. Meydanda vatandaşların yeni yılını kutlayan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, " Daha çok güzel günler geçireceğiz. Bu memleketi kıskananlar çatlasın. Bu huzuru, bu güzelliği ve bu keyfi kıskananlar bunu bozmaya çalışanlar avucunu yalarlar. Önümüzdeki yıllarda da sizlere söz veriyorum kaldığımız yerden devam edeceğiz.  Daha sizlerle birlikte öyle güzel coşkularımız, öyle güzel eğlencelerimiz olacak.  Yeter ki huzurumuz, sağlığımız yerinde olsun" dedi.

Marmaris Belediyesi tarafından Aralık ayının da turizme kazandırılması amacıyla düzenlenen proje kapsamında Marmaris'te Aralık ayı boyunca süren bir aylık Yeni Yıl Festivali düzenlenmişti. Marmarisli vatandaşlar ve dışarıdan gelen yerli yabancı misafirler bir ay boyunca Marmaris'te eğlenme fırsatı buldu. Yurt dışından ve yurt içinden gelen gösteri gurupları bir ay boyunca Marmarislilerle birlikte oldu. Birbirinden güzel aktivite ve faaliyetlerin yer aldığı festival Marmarisli vatandaşlardan da büyük beğeni aldı.

Yeni yıla saatler kala şiddetli yağmura karşı vatandaşlar 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nı doldurdu. Festivalin son günü olan 31 Aralık 2018 öğle saatlerinde başlayan eğlence yeni yılın girmesiyle yerini coşkuya bıraktı. Gün boyunca Dj Zafer, Türkiye Sirki akrobasi gösterisi,  Mıchael Jackson Şov, tombala çekilişi, Çağdaş Yalçın konseri, Ege'nin Hamsileri ile eğlendi.

Yeni yıla ise vatandaşlar Denizlili genç sanatçı Türk Halk Müziği sanatçısı  Ozan Ozanca konseri ile karşıladı.Konser arasında vatandaşların yeni yılını kutlayan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, bu eğlence ve birlikteliğin hiç bir zaman bitmeyeceğini ve bunun devam edeceğinin sözünü verdi.

Başkan Ali Acar, "Cenabı Allah bu birlikteliği bu güzelliği bozmasın inşallah. Yeni yılınız kutlu olsun. 2019 yılı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde devam etsin.  Bugün havanın biraz acizliğine uğradık ama bunu da bir bereket sayalım. Cenabı Allah'ın takdiri böyleymiş. Bu güzel yağmur 2019 yılında Marmarisimize, Marmaris yaşayanlarına, tüm Türk ulusuna, bütün dünyaya barış, huzur ve bereket getirsin inşallah. 

"DAHA ÇOK GÜZEL GÜNLER GEÇİRECEĞİZ"

15 yıldır sizlerle birlikteyiz. tek bir hedefimiz oldu. Siz değerli Marmarisli hemşerilerimizin ve misafirlerimizin daha iyi koşullarda  yaşamını sürdürmesini sağlayabilmektir.  Bunun için Marmaris'te çok özel projelere imza attık. Türkiye'nin değişik bölgelerinden kendi yerel imkanlarımızla getirdiğimiz gönül dostlarımızla, yurt dışından gelen gösteri gruplarıyla sizlere bu keyifli bir ay geçirtebildiysek  ne mutlu bizlere.  Bugün burada bitmedi sevgili hemşerilerim. Daha çok güzel günler geçireceğiz.

"KISKANANLAR ÇATLASIN"

Bu memleketi kıskananlar çatlasın. Bu huzuru, bu güzelliği ve bu keyfi  kıskananlar bunu bozmaya çalışanlar avucunu yalarlar. Biz ant içtik. Cenabı Allah anlımıza yazmış. Özel sektörden geldik ve Marmaris'te kamu hizmeti yapıyoruz. Marmaris'i Dünya'nın marka kenti haline getirmenin gururunu sizlerle birlikte yaşıyoruz. Önümüzdeki yıllarda da sizlere söz veriyorum kaldığımız yerden devam edeceğiz.  Daha sizlerle birlikte öyle güzel coşkularımız, öyle güzel eğlencelerimiz olacak.  Yeterki huzurumuz, sağlığımız yerinde olsun. Hava yağmurda olsa soğukta olsa sevgili Mamarisliler burada toplanabiliyor.  Çok daha büyük meydanlarda çok büyük topluluklarla coşkuyu heyecanı  yıllar boyu sizlerle birlikte devam edeceğiz.  2019 yılı ülkemize tüm dünya insanlarına ve özellikle Marmaris'e ve siz sevgili hemşerilerime huzur ve güven getirsin. Hepinize iyi bir yıl diliyorum. Sağlık, mutluluk ve afiyetler diliyorum. En kötü gününüz  birlikte böyle olsun.

Haberin etiketleri:

"COŞKUMUZ DEVAM EDECEK"


Haber okunma sayısı: 622

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR