ÇOCUKLAR GÖKYÜZÜNÜ GÖZLEMLEDİ

19 Temmuz 2018 Perşembe 09:47
-cocuklar-gokyuzunu-gozlemledi

Gerçekleştirdiği etkinliklerle sık sık çocukların ilgi merkezi haline gelen İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, gökyüzü tutkunları ile bir araya geldi.

Geçtiğimiz Salı günü gökyüzü meraklılarını ağırlayan İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda, çocuklar ve gençler teleskop ve çıplak gözle gökyüzü gözlemi gerçekleştirirken aynı zamanda çocuklara Özgür Türk tarafından astronomiyle ilgili bilgiler verildi.  Kurulan özel teleskopla katılımcılar, Ay, halkalı gezegen Satürn ve Jüpiter’i gözlemledi.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Özgür Türk, çocukların gökyüzüne ve gezegenlere oldukça meraklı olduğunu belirterek, “  Gökyüzü gözlem şenliği için Samsun’dan geldim.  İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda düzenlediğimiz etkinliğe katılım oldukça yüksek. Bu akşam burada teleskopla gözlem yaptık. Bu akşam çocuklarla birlikte teleskopla Venüs, ay, jüpiter ve Satürn gezegenlerini baktık. Onun dışında çocuklarla birlikte kutup yıldızlarını ve gökyüzündeki parlak takım yıldızlarını keşfettik. Yönlerimizi bulduk.  Çocuklarımız çok güzel sorular sordular. Onlara gökyüzünde göstererek sorularının yanıtlarını verdik” dedi.

Gezegenlerin aylık konumlarına göre planlanan astronomi etkinlikleri ilerleyen günlerde de devam edecek.Haber okunma sayısı: 1041

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER