“Çocuk tacizcileri hadım edilsin”

04 Temmuz 2018 Çarşamba 09:23
-cocuk-tacizcileri--hadim-edilsin

Marmaris Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve Kadın Meclisi son günlerde Türkiye gündeminde düşmeyen çocuk istismarına tepki göstererek, yaşananları kınadı. Marmaris Kent Konseyi Başkanı Av. Necmettin Yankol, ‘Maalesef bu işin artık eğitim ile de çözüleceğini artık düşünmüyoruz. Hatta hadım edilmenin bazıları tarafından kişisel özgürlüğe kısıtlama dense de bu tür eylemleri yapan çocuk tacizcilerinin hadım edilmesini istiyoruz’ dedi.

Marmaris’te kadınlar, Marmaris Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve Kadın Meclisi’nin öncülüğünde  ülkede yaşanan kadın ve çocuk cinsel istismarına tepki göstermek için Armutalan Pazaryeri’nde bir araya geldi. Açıklamaya katılan kadınlar ‘Çocuk susar sen susma. İstismara ortak olma. O konuşamıyor olabilir ama sen sessiz kalamazsın. Çocuklar donmamış beton gibidir. Üzerine ne düşerse iz bırakır. Pedofili sapıklığını yok etmek için tepkinizi en ağır şekilde gösterin’ yazılı dövizler taşıdı.

Burada açıklama yapan Marmaris Kent Konseyi Başkanı Av. Necmettin Yankol, ‘ Çocuklara karşı yaşanan bu tür bütün istismarların hepsini kınıyoruz. Bunların son zamanlarda artmış olmasını da ayrıca önemsiyoruz. Burada devlet politikasının yanlış ve eksik olduğunu düşünüyoruz. Bunlarla ilgili olarak devletimizin kurumlarının daha etkin daha hızlı ve cezai anlamda caydırıcı kararlar almasını talep ediyoruz. Çocuklarımıza karşı yaşanan bu tür olaylar savunmasız çocuklarımızın ne yaşadığı sıkıntının ne boyutta olduğunu göstermektedir. Bütün anne ve babalar çocuklarını parklarda özgürce oynatamamaktadırlar. Parklar çocuklarımızın doyası eğleneceği oyun alanlarıdır. Maalesef bu işin artık eğitim ile de çözüleceğini artık düşünmüyoruz. Her yaşanan acı olayın sonunda herkes kendini aklar biçimde açıklama yapmaktadırlar. Artık biz bunun eğitimle çözüleceğini düşünmüyoruz. Cezaların caydırıcı olmasını istiyoruz. Hatta hadım edilmenin bazıları tarafından kişisel özgürlüğe kısıtlama dense de bu tür eylemleri yapanların hadım edilmesini istiyoruz. Bu tür eylemi protesto ediyoruz. Ayrıca devletin kurumlarının bu olaylar karşısında sessiz kalmasından dolayı da bunu da protesto ediyoruz. Bizden ne kadar uzak olsa da bu olayların nerede yaşanmış olması önemli değil. Canımız yanıyor. Daha çok ne yapabiliriz arayışı içindeyiz. Her şeyden önce bir an önce cezaların caydırıcı olmasını talep ediyoruz’ dedi.Haber okunma sayısı: 590

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER