MANŞET

CHP’DEN KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL FARKLI BİR ETKİNLİK

06 Mart 2018 Salı 08:53
-chpden-kadinlar-gunune-ozel-farkli-bir-etkinlik

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla “Çağdaş Toplumun Kadın Modeli” konulu etkinlikler düzenlenerek sanatçı kadınlar tarafından yapılan atölye çalışmaları sergilenecek.

Etkinlik ile ilgili yapılan tanıtım toplantısında bilgi veren CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Marmaris’in sanatçı kadınlarının katılımı ile düzenledikleri kadınlar günü etkinliğinin ana temasının Çağdaş Toplumun Kadın Modeli” olduğunu belirterek, “ Hep klişeleşmiş bir durum var. Genelde Kadınlar Günü etkinliklerinde hep gözü mor, şiddet görmüş kadın modellerinin yer aldığı tiyatral organizasyonları izliyoruz. Bizde farklı bir bakış açısı ile nasıl bir kadın modeli olması gerektiğini düşünerek böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Bölgemizdeki çağdaş kadın modellerini bir araya getirerek bir organizasyonda buluşturmaya ve bunu en anlamlı gün olan 8 Martta gerçekleştirmeyi planladık. Bununla ilgili bir çalışma yaparak, bölgemizdeki kadın yazarlarımız, kadın ressamlarımızı, kadın seramik sanatçılarımızı, fotoğrafçıları ve çeşitli dalardaki kendini ispat etmiş bölgemizin örnek model kadınlarını bir araya getirdik. Böylece toplumumuza kadınlarımızın aslında neleri başarabileceğini ve neleri başardığını göstermek istedik. Etkinliğimiz 8 Mart Saat 13.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başlayacak. Çelenk töreninde de son günlerde yeniden gündeme gelen çocuk istismarı ile ilgili paylaşımımızda olacak” dedi.

 

Projeyle ilgili proje koordinatörü Gökçe Söylemez’de bu etkinliğin Marmaris’te kadınların muazzam bir dayanışma örneği sergilediğini ifade ederek, “ Biz 60 kadın katılımcımız ile son bir aydır harika bir dayanışma içerisinde çalışıyoruz. Bunun yansımasını da 8-9-10 Mart günlerinde Elegance Otel’de sunacağımız programla sizlere yansıtacağız. Bu etkinliğimizde alanında kendini ispat etmiş bir çok kadınla beraberiz. Onların hayat hikayeleri ile umut aşılamaya çalışacağız. Açılışımızı 8 Mart’ta çocuk istismarı konusu ile yapacağız. Yaptığım araştırmaya göre de Türkiye’de bir ilke imza atacağız. Böyle bir Kadınlar Günü etkinliğini hiçbir yerde rastlamadım. Bu etkinliklerimizde tüm programlarımız ücretsizdir. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

 Program

8 Mart Perşembe

13.00 Atatürk Anıtı Çelenk Sunumu

14.00 Söyleşi Programı

16.00 Sergi Açılışı – Canlı Performanslar

9 Mart Cuma

14.00-18.00 Arası Seminerler ve Söyleşi Programı

Etkinlikler Elegance Otel’de yapılacak.

 

 

8-9-10 Mart

Seramik yapım etkinliği - Serap Baykal

Resim yapım etkinliği - Semiha Yalçın - Meral Erkan Tunçalp

9 Mart

13:00 Yoga Meditasyon - Hatun Çelebi

13:30 Teraryum Tasarım Çalışması - Sedef - Selen Kırçiçeğî

14:30 Hayata Uyanış - Özlem Yaltı

10 Mart

13:00 "Yeni Bir Ben" Hayallerini Yaşa - Özge Göçer

14:00 (OMRES) Oyunlu Mental Resim ve Sanat Etkinlikleri Çağın Berme

14:00 Geleneksel El Sanatları - Gülser K1rçiçeği

14:30 Kilim-Takı Yapımı - Oya Dirikcan

15:00 Edebiyat ve Yazarlık - Hatice Altunay

15:00 Masal Terapi Çocuklar İçin Okuma Saati - Melda Zirek

16:00 Resim Yapımı Canlı Performans - Kaysu Biber

18:30 Pilates - Tuğba SubaşHaber okunma sayısı: 691

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER