MANŞET

CHP’DEN ÇOCUK İSTİSMARINA TEPKİ

09 Mart 2018 Cuma 09:42
-chpden-cocuk-istismarina-tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk Meydanı’nda tören düzenledi. Törende yapılan basın açıklamasında CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü çocuk istismarına dikkat çekerek bunun insanlık suçu sayılması gerektiği vurgusunu yaptı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle CHP Marmaris İlçe Başkanlığı tarafından Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törene CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, Kadın Kolları Başkanı Nurten Erbay, parti yönetimi, kadınlar, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan CHP Marmaris Kadın Kolları Başkanı Nurten Erbay, kadınların eğitim, sağlık, siyaset ve toplumun her alanında özgür ve aktif olarak görev almalarına fırsat verilmelidir dedi.

Ardından CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü’de yaptığı konuşmasında öncelikle, Afri’nde girdiği çatışmada yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Onbaşı Fuat Demir’in annesinin anneler gününü kutlayarak tüm kadınların gününü kutladı.İlçe Başkanı Ünlü, “ Bugün burada Atatürk’e aslında neleri başardığımızı anlatmaya, bizlere verdiği haklar, imkanlar ile neleri daha ileriye taşıdığımızı anlatmaya, ona teşekkür etmeye toplanmamız gerekirdi. Ama biz bugün burada, bence bir insanlık suçu sayılması gereken istismar ile ilgili eylem yapmaya geldik. Ata’mızın karşısına maalesef boynu bükük geldik. Neden boynumuz bükük geldik biliyor musunuz? O, bize gençliğe hitabe ile uyardığı halde ve bizde ona gençliğin ataya cevabı ile merak etme dediğimiz halde bu zamana kadar görevimizi tam ve eksiksiz yapmadığımız için. Eğer görevimizi tam yapabilseydik içerisinde bulunduğumuz bu durumu ülkemiz yaşayacak mıydı? Eğer görevimizi tam yapabilseydik Adana’da 4 yaşında kız çocuğuna tecavüz edilecek miydi?

Hepimizin tüm Türkiye’nin durup düşünmesi gerekiyor. Dün yaptıkları bugün yaşadıklarımıza sebep oldu. Ve durup düşünmezsek, yaşadıklarımızdan ders çıkarmazsak, bugün yapılanlar, yarın yaşayacaklarımız olacak. Bu andan itibaren umudunuzu yükselterek, ümitlenerek, çağdaş geleceği inşa edeceğimiz inancı ile daha güçlü adımlarla, ayaklarımızı yere vura vura koşarak geleceğe varacağız. Muasır medeniyete varacağız. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından istismara dikkat çekmek amacıyla meydanda toplanan kalabalık ellerindeki siyah balonları gökyüzüne bıraktı.

CHP Marmaris İlçe Başkanlığı’nın kadınlar günü dolayısıyla hazırladığı program Elegance Otelde söyleşi ve sergi açılışı ile devam etti.

 

9 Mart Cuma Programı

13:00 Yoga Meditasyon - Hatun Çelebi

13:30 Teraryum Tasarım Çalışması - Sedef - Selen Kırçiçeğî

14:30 Hayata Uyanış - Özlem Yaltı

10 Mart

13:00 "Yeni Bir Ben" Hayallerini Yaşa - Özge Göçer

14:00 (OMRES) Oyunlu Mental Resim ve Sanat Etkinlikleri Çağın Berme

14:00 Geleneksel El Sanatları - Gülser K1rçiçeği

14:30 Kilim-Takı Yapımı - Oya Dirikcan

15:00 Edebiyat ve Yazarlık - Hatice Altunay

15:00 Masal Terapi Çocuklar İçin Okuma Saati - Melda Zirek

16:00 Resim Yapımı Canlı Performans - Kaysu Biber

18:30 Pilates - Tuğba SubaşHaber okunma sayısı: 369

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER