MANŞET

Canlar kahvaltıda buluştu

13 Mart 2018 Salı 09:34
-canlar-kahvaltida-bulustu


Marmaris’te, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şubesi'nin düzenlediği kaynaşma ve dayanışma kahvaltısı büyük ilgi gördü. Şube Başkanı İlyas Toprak, “Şiarımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi, ‘Hiç durmadan yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmaz’ olmalı. Onun için tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışmak, çalışmak, çalışmak” diye konuştu.

Alevi vatandaşların kültürel bağlarını yaşatmak amacıyla bir çatı altında buluştukları Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) Marmaris Şubesi’nce, geçtiğimiz haftasonu “Green Nature Diamond” adlı otelin ev sahipliğinde düzenlenen dayanışma ve kaynaşma kahvaltısına aralarında Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan ile bazı siviltoplum kuruluşlarının temsilcilerinin de bulunduğu  yüzlerce kişi katıldı.  Derneğin Marmaris Şubesi Başkanı İlyas Toprak, konuklara hitaben bir konuşma yaptı. İlyas Toprak sözlerine Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerlerimizi anarak başladı, “Vatanı uğruna şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralanarak Gazi olan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Allah, ordumuzu muzaffer eylesin” ifadelerini kullandı.  Şubelerinin yönetiminin 3 ay önceki genel kurulda değiştiğini hatırlatan Toprak, “Yeni yönetim olarak, bu gibi sosyal aktivitelere daha sık yapmak, sizlerle daha çok biraraya gelmek arzusundayız” dedi.  Toprak, amaçları, misyonları hakkında ise şu sözleri sarf etti: “Başta Anadolu’daki hoşgörü inanç kültürü olmak üzere, insanlık yararına, güzel olan kültürleri yaşatmak, geliştirmek,  yaymanın yanısıra Demokrasi, Laiklik, Hukuk Devleti, Evrensel İnsan Hakları gibi değerlere sahip çıkmaktır. Düsturumuz, birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için varız, var olacağız.

Sevgili gençler, sizler geleceğin aydınlık yüzlerisiniz, mutlu yarınlarısınız. Dernek olarak sizleri her zaman yanımızda görmek isteriz.  Şiarımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi, ‘Hiç durmadan yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmaz’ olmalı. Onun için tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışmak, çalışmak, çalışmak. Kabe’si insan olan bu hoşgörü kültürünü, inancını yarına taşıyacak olan sizlersiniz. Sizlere güveniyorum, sizleri seviyorum.” Toprak’ın konuşmasının ardından küsüye gelen Bülent Adsan’ın okuduğu şiir büyük alkış aldı

Haberin etiketleri:

Canlar kahvaltıda buluştu


Haber okunma sayısı: 387

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER