Serkan Yazıcı

Çalıştılar, kazandılar, hak ettiler

12 Eylül 2018 Çarşamba 10:50
-calistilar-kazandilar--hak-ettiler
Ali Acar

Marmaris Ticaret Odası, LYS'de ilçe birincisi olan 4 öğrenciye, teşekkür plaketi verdi, dizüstü bilgisayar hediye etti

Marmaris Ticaret Odası (MTO), Lisans Yerleştirme Sınavı’nda ( LYS) ilçe birincisi olan 4 öğrenciye, teşekkür plaketi verdi, dizüstü bilgisayar hediye etti. Kaymakam Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aldoğan ve MTO Yönetim Kurulu Başkanı Baysal, ‘gururlarımız’ diye niteledikleri başarılı öğrencilere, üniversitelerdeki eğitimlerinde de başarılar diledi, “Yolunuz, bahtınız açık olsun” temennilerini iletti. 

MTO 4 yıldır sürdürdüğü geleneği bir kez daha yerine getirdi.. Marmaris’te LYS puan türlerine göre birincilik elde eden öğrenciler, düzenlenen törenle MTO tarafından ödüllendirildi. Oda binasında gerçekleşen törene, Kaymakam Celalettin Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Mehmet Baysal Başkanlığındaki MTO Yönetim Kurulu üyeleri, başarılı öğrenciler ve onların velileri ile okullarının yöneticileri katıldı. Birer konuşma yapan Kaymakam Yüksel, Züleyha Aldoğan ve Başkan Baysal, LYS birincilerini başarılarından, velileri, öğretmen ve okul yöneticilerini ise yetişmelerine katkı sağladıklarından dolayı kutladı. Yüksel ve Aldoğan, ayrıca yıllardır ilçe eğitim dünyasına sağladıkları katkılardan ötürü Baysal başkanlığındaki MTO yönetimi ile çalışanlarına da teşekkür etti. Üç isim de ‘gururlarımız’ olarak nitelendirdikleri öğrencilere, üniversitelerdeki eğitimlerinde de başarılar dileyip, “Yolunuz, bahtınız açık olsun” dileklerinde bulundu. Kaymakam Yüksel, “Ticaret Odası’nın bu geleneği öğrencileri başarılı olmaya teşvik etmesi açısından örnek bir uygulama” diye konuştu.

Konuşmaların ardından LYS birincileri, Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi mezunları Kaya Can Kaya, Aleynaz Kaz ile Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi mezunları Özgür Ağaca ve Cansu Elif Aktaş’a teşekkür plaketleri verildi, birer dizüstü bilgisayar hediye edildi. Başarılı öğrencilerin mezun olduğu adı geçen liselerin müdürlerine de yine MTO tarafından hazırlatılan teşekkür plaketi takdim edildi.

Törenin sonunda katılımcılar, başarılı dört öğrenciyle birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.Haber okunma sayısı: 552

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER