MANŞET

Büyük acı unutulmadı

09 Mart 2018 Cuma 09:42
-buyuk-aci-unutulmadi

Türkiye’nin en acı Anneler Günü'nü yaşamasına sebep olan trafik kazasında hayatını yitirenler için, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında MHP Muğla İl, Marmaris ve İzmir Buca MHP İlçe Başkanlıkları tarafından anma etkinliği düzenlendi.


 

Geçtiğimiz 13 Mayıs Anneler Günü tatili için Marmaris’e doğru çıktıkları yolda kimi annesiz kaldı, kimi ise çocuğunu annesiz bıraktı. İzmir Buca'dan günübirlik gezi için yola çıkan çoğunluğu kadın ve çocuk 32 kişi, Muğla-Marmaris Karayolu’nda midibüsün uçurumdan aşağı düşmesi sonucu dehşeti yaşadı. Feci kazada, 24 kişi yaşamını kaybetti. İşte bu acı kazanın izleri yüreklerden hiç silinmedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında MHP Muğla İl, Marmaris İlçe ve İzmir Buca MHP İlçe Başkanlığı tarafından 13 Mayıs’ta Sakar Geçidinde meydana gelen trafik kazasında ölen 21’i kadın 24 kişi için anma etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ula İlçe Başkanı Oğuz Akarfırat, MHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci, Buca MHP İlçe Başkanı Bekir Arnavut, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen ve partililer katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, “8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle geçen yıl Mayıs ayında İzmir Buca ilçesinden Anneler günü nedeniyle çıktıkları yolda burada kaza yaptılar. Biz de Marmaris ve Buca İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlik düzenledik. Onları buradan saygıyla anıyoruz. Allah Rahmet eylesin” dedi.Marmaris MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci, de şunları söyledi:  “Dünyada hiçbir bir ülkede Türk kadını kadar milletinin kurtuluşa ermesi için mücadele veren memleket kadar aziz şefkatli ve merhametli tarih yazmakla yetinmeyen hayatını ortaya koyan başka bir milletini kadını yoktur. Geçen yıl Buca’dan Marmaris’e gelmekte olan 21 annemizi burada kayıp ettik. Bunların üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

Buca MHP İlçe Başkanı Bekir Arnavut, “Kazanın olduğu gün tesadüfen ben de buradan geçiyordum. Hiç unutamayacağımız, belki de kaderinizin yazıldığı an o andı. Burada hayatını kaybeden vatandaşlarımız bizim tanıdığımız, arkadaşlarımız ve eşleri idi. Biz onları tanısak da tanımasak da onların acılarını bütün ülkemiz ortak oldu” ifadelerini kulandı.

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı  Osman Ülgen ise, duygularını şu8 sözlerle dile getirdi: “Geçen yıl 13 Mayıs’ta yaşanan trafik kazasında maalesef tur operatörü adı altında yaptıkları turlara katılmamız gerektiğini acı bir gerçek ile görmüş olduk. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yetkisi dahilinde olan tur operatörlerinin bu tür organizasyonlarda tek yetkili olduğunu görmüş olduk. Bu vesile ile burada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.”

Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlar, kazanın yaşandığı alanda asılan ve kazada yaşamını yitiren vatandaşların fotoğraflarının  bulunduğu alana kırmızı karanfiller bırakıldı,  dua okundu.

Haberin etiketleri:

Büyük acı unutulmadı


Haber okunma sayısı: 216

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER