BİR ÇATI ALTINDA İKİ DERNEK

28 Aralık 2018 Cuma 08:22
-bir-cati-altinda-iki-dernek

Marmaris’te, kadınların başkanları olduğu iki dernek aynı çatı altında hizmet vermeye başladı. Marmaris Hayvan Hakları Derneği (MAHAKDER) ile yeni kurulan Marmaris Kadın Yazarlar ve Ressamlar Derneği’nin (MARYAD) ile ortak ofisi düzenlenen törenle açıldı.

Tepe Mahallesi 29. Sokak’taki MARYAD ve MAHAKDER’in ortak ofisinin yoğun ilgi gören ve renkli görüntülere sahne olan açılışına aralarında Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın da bulunduğu çok sayıda doğa, sanat ve hayvansever katıldı.

 

Yazar Güven Karabenli’nin Hatmi Adam adlı kitabını imzaladığı, Filarmoni Derneği Başkanı Ahmet Altınözün kemanı ile eşlik ettiği tenor Sedat Bayraktar ve solist Güler Akalın’ın müzikleriyle renk kattığı etkinlikte Ali Acar,  MAHAKDER Başkanı Tülay Yıldız ve MARYAD Başkanı Oya Dirikcan birer konuşma yaptı.

Halka yönelik sosyal ve kültürel faaliyetlerin yaygınlaşması ve etkisinin artması amacıyla  Marmaris Belediyesi’nin yoğun çaba sarf ettiğini belirten Başkan Acar, şu ifadeleri kullandı:Her zaman söylüyorum, bir kent halkıyla birlikte yönetilmeli, dolayısıyla halk teşvik edici olması lazım. Kent çıtasının yükselmesi için esas yönlendirici ve teşvik edici olan halkın isteğidir. Marmaris’te, böyle bir potansiyeli görüyorum, çağdaş, demokrasiden vazgeçmeyen, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik bir kültür yapısının olduğunu biliyorum. Önemli olan bunu koruyabilmek. İşte, bugün burada  arkadaşlarımızın kendi imkanları ve söz konusu anlayış doğrultusunda çaba  gösterdiklerini görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum.”

Tülay Yıldız, “Yeni yerimizde, burada halka daha yakınız. Çok çok pozitif insanlara çalışıyoruz. Onlara çok çok teşekkür ediyorum. Sevimli dostlarımız için, sanat için, Marmaris için çok çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

Oya Dirikcan ise şunları söyledi: “Hayvan, doğa ve sanatseverler olarak MAHAKDER’le aynı çatı altında olmaktan mutluyuz,  Biz yeni kurulan bir derneğiz. Sanatla, el sanatlarıyla uğraşan kadınlarımızı bir çatı altında toplayarak değişik kültür, sanat aktiviteleri  düzenleyeceğiz.”

Haberin etiketleri:

BİR ÇATI ALTINDA İKİ DERNEK


Haber okunma sayısı: 586

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR