Serkan Yazıcı

Belediye Meclisi toplandı

07 Şubat 2018 Çarşamba 08:22
-belediye-meclisi-toplandi

Marmaris Belediye Meclisi, Şubat Ayı 2. Olağan Meclis Toplantısı Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda görüşülen tüm maddeler oy birliğiyle kabul edildi.

Dün yapılan meclis toplantısında 6 gündem maddesi ve önergeyle gündeme alınan bir madde görüşüldü. Belediye Başkanı Ali Acar’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, yoklama ve bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak oy birliğiyle kabul edilmesiyle başladı.

Daha sonra gündemin diğer maddelerine geçildi. Marmaris Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü tarafından önergesi gereğince, 01-06 Mart 2018 tarihleri arasında Hollanda’nın Utrech kentinde düzenlenecek olan “ Fiets un Wandelbeurs” isimli bisiklet ve yürüyüş fuarına katılım konusu görüşülerek Marmaris Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt ve Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner’in fuara katılması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi belediye bünyesinde çeşitli branşlarda sözleşmeli personel çalıştırılması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Marmaris Belediyesi Destek Hizmetleri’nden gelen bir diğer gündem maddesi olarak da belediye birimlerinde kullanılmak üzere Devlet Malzeme Ofisinden araç satın alınması konusu görüşüldü. Buna göre Marmaris Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünde çeşitli amaçlarda ( 1 adet çöp kamyonu, 3 adet kamyonet, cenaze nakil aracı, silindir vb.) kullanılmak üzere toplam 1 milyon 394 bin lira araç alınması oy birliği ile kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen 02.01.2018 tarih ve 11 sayılı meclis kararı ile “Ömer Mengi Kavşağı” ismi verilen kavşağın isminin değiştirilmesi maddesi görüşülerek kavşağa “Mengi Kavşağı” ismi verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Yine İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait Marmaris ve Çevresi Turizm Alanı ile Marmaris Milli Parkı sınırları dışında kalan Marmaris kuzey kesimi Beldibi Uygulama İmar Planına ilişkin plan notlarının, ilçemiz sınırları dahilinde ortak bir planlama dilinin oluşturulması amacıyla revize edilmesi konusu görüşülerek imar komisyonuna havale edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden gelen gündemin 6’ıncı maddesi de Umut Keskin ve Mehmet Keskin’in mülkiyeti kendilerine ait ilçemiz Armutalan Mahallesinde park alanında kalan 849,56 m2’lik taşınmaz ile mülkiyeti belediyeye ait olan konut alanında kalan 849,13m2taşınmaz ile takası edilmesi talebi görüşüldü. Meclis oybirliği ile ilgili maddeyi imar komisyonuna havale etti.

Önergeyle gündeme alınan 7’inci madde de Tataristan heyetinin Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ı daveti görüşüldü. Buna göre Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt’in Tataristan’a gitmesi oy birliği kabul edildi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar Tataristan ile karşılıklı turizm, kültür-sanat ve ticari ilişkilerin potansiyelinin artırılması amacıyla Tataristan heyetinin Marmaris’i ziyaret ettiğini ve Marmaris ile kardeş şehir olma taleplerinin olduğunu söyledi. Marmaris Belediye Meclisi imar komisyonuna havale edilen iki gündem maddesini görüşmek üzere 9 Şubat Cuma  günü ikinci oturumu yapacak. (Cihan ALTUT)

Haberin etiketleri:

Belediye Meclisi toplandı


Haber okunma sayısı: 555

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER