MANŞET

Başkent’in ardından 5 büyük kente daha Dalaman tarifesi

09 Ocak 2018 Salı 09:00
-baskentin-ardindan-5-buyuk-kente-daha-dalaman-tarifesi

GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Başkent Ankara’dan sonra, 5 büyük ilden Trabzon veya Samsun, Adana, Gaziantep, Eskişehir, Diyarbakır’dan Dalaman Havalimanına tarifeli seferler konulması amacıyla çalışmalar başlattıklarını söyledi.

Kısa adı “GETOB” olan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu, 15 Nisan 2015 yılında Marmaris’te düzenlediği İç Pazar Turizm Şölenin bir uzantısı olarak ülkenin önde gelen Havayolu firmalarının kapılarını aşındırmaya devam ettiklerini ve yurdun dört bir köşesinden Dalaman havalimanına tarifeli uçak seferleri koymaları konusunda yoğun çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek bu konuda önemli gelişmeler kaydettiklerini söyledi.

Ankara ile Dalaman Havalimanı arasında başlatılan ve haftada 7 gün kesintisiz sürdürülen Anadolu Jet’in direkt tarifeli seferlerin rayına oturduğuna dikkat çeken GETOB yönetimi yeni hedeflerinin ülke genelindeki 5 büyük il olduğunu açıkladı.

Göreve başladıkları günden itibaren bölge turizminin geliştirilmesi için havayolu firmaları ile çok sıcak temaslar kurduklarını aktaran Bülent Bülbüloğlu, “Turizmde iç pazara ayrı bir önem veriyoruz. Tatillerini bölgemizde geçirmek üzere gelmek isteyen tüm misafirlerimizin havayolu seçeneğini kullanarak zahmetsizce ve kısa sürede bölgemize ulaşmalarını sağlayabilmeyi amaçlıyoruz.  Bu amaçla da Dalaman Havalimanına aktarmalı değil direkt tarifeli uçak seferleri konulmasını temin edebilmek için Muğla Valiliğimizin destekleri ile bölgemizin önde gelen STK’larının katkılarıyla, THY başta olmak üzere ANADOLUJET, PEGASUS, SUNEXPRESS, ONUR AİR, ATLAS GLOBAL Ceo’ları ve yetkilileriyle defalarca görüşmeler yaptık. 

GETOB’un ısrarlı çabaları sonucunda AnadoluJet’in Ankara’dan Dalaman’a haftada üç seferle başlayan direk tarifeli seferlerin mükerrer defalar yapılan görüşmelerle haftanın yedi günü olarak sürdürülmeye başladı.HEDEFTE 5 BÜYÜK İL DAHA VAR!

Başkan Bülbüloğlu, Başkent’in ardından 5 büyük ilden Dalaman’a uçak seferlerinin konulması için de çaba sarf etiklerini kaydederek, şöyle konuştu:

 “Türkiye’nin birçok ilinden Ankara aktarmalı Dalaman seferlerinin yapılıyor. Şimdiki hedefimiz, Trabzon veya Samsun, Adana, Gaziantep, Eskişehir, Diyarbakır gibi büyük illerimizden Dalaman’a karşılıklı direk tarifeli seferler konulmasını sağlamak.  Bu yönde mücadele ediyoruz.”

Bölge uçuşlarının geliştirilmesi amacıyla ANADOLUJET ile çeşitli çalışmalar ve kampanyalar yaptıklarına da değinen Bülbüloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son iki yıldır AnadoluJet’in ülke genelindeki birçok acente yetkilisine bölge tanıtımı ve gezileri yaptırarak kendilerini misafir ettik.

Geçen hafta içerisinde AnadoluJet’in Bölgesel Uçuşlar direktörü ve diğer yetkilileriyle birlikte Karadeniz bölgesinin Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun bölge temsilcilerinin yer aldığı grubun bölgemizde misafir edildi.  Bölge Turizmcileri olarak iç pazardan yeterli misafir ağırladığımız sürece, sektör olarak daha güçleneceğimiz muhakkaktır. Kendi vatandaşlarımızın da bölgemizin güzelliklerini görmek ve tatillerini bölgemizde geçirmek istemeleri en doğal haklarıdır. Bizler onları misafir etmekten mutlu olacağız.” dedi.

Bülbüloğlu, seferlerin, iç pazar turizminin canlandıracağını ve bölge ekonomisine ve istihdamına pozitif yansımalarının olacağını sözlerine ekledi.  Haber okunma sayısı: 457

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER