BAŞKAN ALİ ACAR’IN İSMİ CHP KULİSLERİNDE

10 Ekim 2018 Çarşamba 08:58
-baskan-ali-acarin-ismi--chp-kulislerinde

2019 yerel seçimlerine doğru ilerlerken yerel siyasette hareketlenmeye başladı. Hayata geçirdiği örnek projelerle ‘Dünya Kenti’ Marmaris’in markalaşmasına büyük aktkı sağlayan mevcut Başkan Ali Acar’ın aday adaylığını açıklamasının ardından kulislerde en çok konuşulan isim oldu.

   Yerel siyasettin nazının yükseldiği bu günlerde CHP’de mevcut Başkan Ali Acar ve eski ilçe başkanı Acar Ünlü’nün aday adaylığını açıklamasının ardından diğer siyasi partilerde sessizlik sürüyor. Ak Parti için kulislerde Serkan Yazıcı, Doğan Tugay ve Osman Ülgen isimleri üzerinde yoğunlaşılırken, MHP ve İyi Parti’de ise bir hareketlilik görünmüyor. Kulislerde bir diğer isim ise Mehmet Baysal. Baysal’ın da CHP’den adaylığı konuşulanlar arasında.

  Mevcut tabloya bakıldığında Marmaris’te siyasetin içinden gelen ve üç dönem boyunca Marmaris’i marka şehir yapmak için yılmadan çalışan, prestij projelere imza atan, hizmetin en iyisini getirmek için yoğun çaba gösteren, başarılı belediye başkanları arasında ismi geçen ve halkın teveccühünü kazanan mevcut başkan Ali Acar’ın 2019 yerel seçiminde adaylığı kesinleşmesi durumunda başkanlık koltuğuna oturmasına kesin gözüyle bakılıyor.

    Çünkü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu’nun 12 Ekim’de düzenlenecek belediye başkanları toplantısında, bölgesinde başarılı başkan adaylarının erkenden açıklanarak seçime yönelik motivasyonun artırılması hedefleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) yerel yönetimlerde aday olabilmek için istifa süreci 1 Ekim’de başladı 19 Ekim’de sona erecek.Kılıçdaroğlu, Önseçimin yapılıp yapılmayacağı, genel merkez yoklamasının nerelerde uygulanacağı seçim için son kez 12 Ekim’de Ankara’da mevcut belediye başkanları ile bir araya gelecek. Buradaki görüşmenin ardından ise Kılıçdaroğlu aday listesini şekillendirmeye başlayacak.

Bu toplantının hemen ardından Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin iktidarda olmadığı kazanmasının olası olduğu ya da hiç kazanma ihtimalinin olmadığı pek çok ilçe belediye başkan adayını açıklaması bekleniyor.

   CHP kulislerinde ise Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylı için ise Osman Gürün ve Oral Karakaya’nın ismi gündemde. Ancak bazı büyükşehir ve ilçelerde adayların daha sonra açıklanacağı ifade ediliyor.Haber okunma sayısı: 1078

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER