AYNI NOKTADA İKİNCİ YANGIN

13 Haziran 2018 Çarşamba 08:54
-ayni-noktada-ikinci-yangin

Muğla’nın Ula İlçesi Karabörtlen Mahallesi Akçay Mevkii'nde yine aynı noktada ikinci yangın çıktı.

İlki geçtiğimiz 2016 yılında çıkan orman yangınında 50 hektar ormanlık alan zarar görmüştü. Geçtiğimiz günde yine aynı noktada Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait elektrik tellerinin ağaçlarla temas etmesi sonucu yine yangın çıktı, bölgede yaşayan vatandaş ise isyan etti.

BÖLGEDE YAŞAYAN KÖYLÜLER TEDİRGİN

Akçay Mevkii'nde, özellikle yerleşim yeri içerisinde kalan bölgede yaşayan köylüler iki yıldır üst üste aynı noktada yangın çıkmasından dolayı tedirgin. Bölge yaşayanları olası herhangi bir yangına karşı her zaman tetikte durduklarını belirterek, AYDEM’den destek istediler. Köylüler yol kenarında bulunan ağaçlar büyüyerek tellere yetişiyor sonunda oluşan kıvılcımlar yangına sebebiyet veriyor. Biz vatandaşlar AYDEM’den yol kenarlarındaki ağaçları belirli aralıklarla kesmelerini istiyoruz. Çünkü bu ağaçlar belli bir süre sonra uzayıp tellere yetişiyor ve yangın çıkmasına sebep oluyor. Aynı noktada ikinci yangın teller ağaca ulaştığında yangına sebep oluyor” dediler.

Karabörtlen Mahallesi Akçay Mevkii'nde yerleşim yeri içerisinde bulunan ormanlık alanda geçtiğimiz gün ağaç dallarının elektrik tellerine temas etmesi sonucu çıkan kıvılcımlar sonrasında orman yangını çıktı. Kısa sürede yayılan yangını gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Yangın ekipler tarafından 16.00 itibari ile kontrol altına alındı. Yangına müdahale eden orman ekiplerine yardımcı olan köylüler, yangın başlamadan önce elektrik tellerine değen ağaçlardan kıvılcım çıktığını daha sonra da yangının başladığını ifade ettiler.

2016 yılında çıkan ve 50 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü yangında Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş’nin beraat ettiği öğrenildi. 

Haberin etiketleri:

AYNI NOKTADA İKİNCİ YANGIN


Haber okunma sayısı: 681

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER