MANŞET

Ayasofya’nın ‘şifresi’ni yazdı

06 Ocak 2018 Cumartesi 09:38
-ayasofyanin--sifresini-yazdi

Marmarisli genç yazar Rana Demiriz’in, Ayasofya’da stajını yaparken gördüklerinden ve yaşadıklarından çok etkilenerek yazmış olduğu 5. Romanı “Ayasofya’da Bir Gece” çok konuşulacak!

 

Rana'nın kitapta bahsettiği  gizli tüneller, gizemli kedileri ve Ayasofya’da korunan kutsal hazineler akıllara yeni soru işaretleri getirecek. Kitap, genç yazarın birinci elden gözlemlerinden, okuyucuyla buluştu.

Genç Yazar Rana Demiriz, 2010 yılında ilk romanını 14 yaşında yayınlayarak En Genç Yazar unvanına sahip olmuş, on yedi yaşına kadar 4 roman yazan tek kişi olarak dünyada bir ilke imza atmıştı.  Yazar bu unvanını korumaya devam etmektedir. Birleşmiş milletler destekli İDEA (uluslararası gençlik münazara derneği) tarafından Dahi Türk olarak dünya gençliğine tanıtılmış, geçtiğimiz yıl Yale Üniversitesinde düzenlenen birçok ünlü yazarın katıldığı dünya yazarlar konferansına katılan ilk Türk yazar olmuştu.

Koç Üniversitesi tarih, sanat tarihi ve arkeoloji bölümü son sınıf öğrencisi Rana Demiriz Türkiye’nin birçok il ve ilçesindeki okullarda 2010 yılından itibaren ‘’ okuma alışkanlığı. Kitap sevgisi,  dershanesiz başarı, Genç yazarlık’’ konulu seminerler ve yaratıcı yazarlık dersleri vermektedir. Rana Demiriz  bu yola çıkmış genç yazarlara ilham kaynağı olmaya devam etmekte.Haber okunma sayısı: 494

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER