ATIK PET VE CAM ŞİŞELERDEN DEV ÇAM AĞACI

04 Aralık 2018 Salı 08:19
-atik-pet-ve-cam-siselerden-dev-cam-agaci

Marmaris Belediyesi tarafından organize edilen Yeni Yıl Festivali kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından atık pet ve cam şişelerden yapılan dev çam ağaçları vatandaşların ilgisini çekiyor. Temizlik İşleri Sorumlusu Barış Ünlü, 800 adet cam şişe ve 6 bin pet şişeden oluşan iki adet dev çam ağacıyla ilgili vatandaşlara geri dönüşüm hakkında farkındalık yaratmak istediklerini vurgulayarak bu projeyi başarı ile sonuçlandırdıklarını söyledi.

Barış Ünlü şunları söyledi: “Marmaris Belediyesi'nce bir ay boyunca devam edecek olan Yeni Yıl Festivali kapsamında bizler de Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri olarak nasıl bir katkı sunabiliriz diye düşündük. Başkan Yardımcımız Sedat Kirt'in de destekleriyle Marmaris genelinden topladığımız atık cam şişelerden ve pet şişelerden oluşan 2 tane yeni yıl konseptine uygun çam ağacı yaptık. Cam atıklardan yaptığımız çam ağacında 800 adet cam şişe kullanıldı. Pet şişelerden yaptığımız ağaçta da 6 bin adet pet şişe ve 10 bin adet plastik kapak kullandık. Festivalin bitmesinin ardından bu atıklardan yapılan malzemeler kendi cinslerine uygun olarak ayrıştırılıp geri dönüşüme gönderilecek.

Yeni Yıl Festivali kapsamında hazırladığımız bu ağaçlardan asıl amacımız farkındalık yaratmaktı. Bilgilendirme tabelaları ile ağacı gören kişiler ağacın nasıl  ve hangi tür malzemelerden yapıldığını öğreniyor. Böylece insanlarımızı geri dönüşüm konusunda bilgilendirmiş olduk.  Biz bu yaptığımız ağaçlarla bütün amacımıza ulaştık. Festival boyunca binlerce kişi bu bilgilendirmeleri okuyarak geri dönüşüm hakkında bilgi sahibi olacak. Bu ağaç için gece gündüz çalıştık. Basit bir işlem değildi. Bunların tek tek temizlenmesi, alt yapısının hazırlanması zor bir süreçti. Projemizi başarıyla sonuçlandırdık. En güzeli de amaçladığımız farkındalığı yaratmış olduk. Ayrıca bu ağaçların altına doğaya atılmış olan atıkları hediye paketi olarak sunmak istedik. Bu da bizim aslında vatandaşlara bir mesajımız oldu. Bu kapsamda Festival kapsamında bir ay boyunca emek verecek olan ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum." Haber okunma sayısı: 525

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER