Atatürk Kupası heyecanı başladı

13 Şubat 2018 Salı 08:42
-ataturk-kupasi-heyecani-basladi

Geçen yıl yoğun bir katılımla ilki gerçekleştirilen CHP Marmaris Atatürk Kupası Köyler Arası Futbol Turnuvasının 2.’si başladı. Turnuvanın başlama vuruşunu Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü yaptı.

Marmaris Belediyesi Amiral Orhan Aydın Kapalı Spor Salonu halı sahasında gerçekleşen Atatürk Kupası Köyler Arası Futbol Turnuvası’nda, ev sahibi v e organizasyonu düzenleyen CHP Gençlik Kolları’yla birlikte  toplam 15 takımın mücadele ettiği belirtildi.

Hisarönü, Bayır, Osmaniye, Bozburun , Yeşilbelde , Karacasöğüt, Turgut, Orhaniye, Söğüt ve Selimiye’den ekiplerin de  katıldığı turnuva öncesi düzenlenen  törende, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü birer konuşma yaptı. Acar ve Ünlü, katılıcı sporculara  teşekkür etti, başarılar diledi. Ardından geçen yılın şampiyonları 1. Turgut Gençlik Spor, 2. Selimiye Spor ve 3. Söğüt Spor’a madalyaları, Belediye Başkanı Ali Acar, İlçe Başkanı Acar Ünlü ve önceki dönem Gençlik Kolu Başkanı Hasan Yücel tarafından verildi. Seremoninin ardından,  Başkan Acar ve Ünlü’nün başlama vuruşunu yaptığı turnuvanın ilk maçı Turgut Gençlik Spor - Orhaniye Gençlikspor arasında oynandı.

Maçlar, cumartesi ve pazar günleri 5’er takımlı 3 grupta tek devreli lig usulü oynanacak. Gruplarda ilk 2’ye giren takımlar doğrudan çeyrek final elemelerine katılacak. Gruplarda 3. olan 3 takımdan en iyi 2’si de bir üst tura katılmaya hak kazanacak. Grup maçları sonrası çeyrek final, yarı final ve final olarak elemeli sistemle turnuvanın şampiyon takımı belirlenecek.Haber okunma sayısı: 361

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER