MANŞET

AFRİN ŞEHİTLERİ İÇİN LOKMA HAYRI

14 Şubat 2018 Çarşamba 08:33
-afrin-sehitleri-icin-lokma-hayri

Marmaris Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerler için lokma hayrı gerçekleştirdi.

Türkmenistan Parkı’nda dün yapılan lokma hayrına Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye personelleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Marmaris Belediyesi olarak düzenledikleri lokma hayrı ile ilgili açıklamalarda bulunan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, ülkemizin güvenliğini tehdit eden terör örgütlerine karşı Türki Silahlı Kuvvetlerinin başlatmış olduğu Zeytin Dalı harekatında üzücü haberlerinde geldiğini bu kapsamda burada şehit olan askerlerimizin ruhuna Marmaris Belediyesi olarak lokma hayrı  düzenlediklerini belirtti.

“GÖNLÜMÜZ ONLARIN YANINDA”

Başkan Acar, “ Cumhuriyetimizin kuruluşundan beri Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlatmış olduğu cumhuriyet ve vatan mücadelesine karşı içeriden ve dışarıdan bazı terör örgütlerinin saldırıları ile karşı karşıyayız.  Bizler bu ülkenin yaşayanı olarak bu olaylara tanıklık ediyoruz. Türk ordumuz şu sıralar terörle mücadele adına yoğun bir mücadele içerisinde. Türk silahlı Kuvvetlerimizin Zeytin Dalı operasyonu adı altında yapmış olduğu mücadelede ne yazık ki şehitler veriyoruz. Bu şanlı ordumuzun vermiş olduğu mücadele kapsamında bütün Türk Milleti’nin gönlü onların yanında. Bizlerde bu duygularla bu operasyonda şehit olan askerlerimizin ruhuna birer Fatiha okunması, rahmet dilenmesi, ruhuna hediye olsun adına lokma dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu operasyonda şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şehit ailelerine de başsağlığı ve sabırlar diliyorum.“DUALARIMIZLA BİRLİKTEYİZ”

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel’de kahraman Mehmetçiğimizin vatanımızın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğimiz için büyük bir mücadele içerisinde olduğunu belirterek, “ Mehmetçiğimiz Zeytin Dalı harekatı ile sınırlarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliğine kast eden teröristlere karşı büyük bir harekat yürütüyor. Bizler memleketimizin değişik yerlerinde görevlerimizi yapıyoruz ama Kahraman Mehmetçiğimiz  orada canı pahasına, şehit olmayı göze alarak görevini yürütüyor. Bizler onlarla şuan birlikte olamasakta dualarımızla birlikte olmak istiyoruz. Onlara gönülden tüm desteklerimizi göstermek istiyoruz. Marmaris Belediyemiz şehitlerimiz için bu hayrı düzenlemişler. Ben Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Biz millet olarak Mehmetçiğimizin arkasındayız. Aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Ayrıca orada görev yapan kahraman ordumuza muzafferiyetler diliyoruz. Sağ salim görevini tamamlamasını yüce mevladan temenni ediyoruz. Yapılan bu hayrında kabul ve makbul olmasını temenni ediyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.Haber okunma sayısı: 522

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER