MANŞET

5 YILDIZLI İNŞAAT

12 Aralık 2013 Perşembe 14:10
-5-yildizli-insaat

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)’ndan Green Turizm Otelcilik tarafından 27 milyon dolara alınan Marmaris'teki denize sıfır konumdaki araziye yapılacak olan lüks otel inşaatının temeli atıldı.

Siteler Mevkii'nde yer alan 40 bin 770 metrekarelik araziyi ihaleyle satın alan Green Turizm Otelcilik tarafından 654 oda ve 1500 yatak kapasiteli 5 yıldızlı lüks bir otel yapılacak. Lüks otelin temel atma töreni öncesi kurbanlar kesildi. Temel atma törenine katılan  Green Nature Otelleri'nin sahibi İsmet Kamış, otelin inşaat aşamasında ve yapıldıktan sonra Marmaris'e istihdam ve turizm açısından olumlu katkıları olacağını söyledi. Kamış, “İnşaat aşamasında yaklaşık 750 kişi çalışacak. Açıldıktan sonra da 600'e yakın insan çalışacak. 1 Haziran'dan itibaren satışa açık durumda ve müşteri alabileceğimizi düşünüyorum. Marmaris'e önemli katkıları olacak diye düşünüyorum” dedi.

  İlk defa 14 Aralık 1996 yılında 60 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkartılan arsanın fiyatı, alıcı bulamadığı için 27 milyon dolara düşürülmüştü. Alıcı çıkmadığı için arazinin 12'nci ihalesinde TMSF İştirakler ve Gayrimenkuller Dairesi Başkanlığı tarafından teklif alma yöntemi uygulanmıştı. İhaleye katılan ve tek teklif veren şirket olan Green Turizm Otelcilik, araziyi geçen ay 27 milyon dolara satın almıştı.

 ÖNEMLİ BİR BÖLGEDE

TMSF'nin sattığı arazi, alışveriş ve turizm tesislerinin yoğun olduğu bölgede yer alıyor. Denize sıfır konumdaki arazinin Cumhuriyet Bulvarı'na yaklaşık 150, sahile inen yan yola ise 250 metre uzunluğunda cephesi bulunuyor. İmar plan notlarında "Turistik tesis alanları içerisinde 20 bin metrekare ve üstü parseller oluşturularak, turistik tesis yapılması halinde emsal 1,60 ve 5 kat olarak uygulanacaktır" bilgisi yer alıyor. MARMARİS'İN EN BÜYÜK OTELİ OLACAK

Green Turizm Otelcilik tarafından yapılan açıklamada, "Tesisimizin 2014 yılında hizmete girmesinin ardından, son yıllarda kazandırılan ve iyileştirmesi yapılan yüksek standartlı tesislerimizle Marmaris, kongre turizminde önemli bir ivme kazanacaktır. Mülkiyeti Green Turizm Otelcilik'e ait olan arsa üzerinde, 654 oda, çeşitli spor sahaları, SPA, kongre ve çok amaçlı salonlar, kapalı amfi tiyatro, farklı kapasite ve özelliklerde yeme-içme üniteleri bulunan nitelikli turistik tesisimizi 2014 yılı mayıs ayı sonunda hizmete açmayı planlamaktayız" denildi. Haber okunma sayısı: 1678

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER