MANŞET

10 Ocak buluşması

11 Ocak 2018 Perşembe 08:45
-10-ocak-bulusmasi

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği yemek, basın mensuplarıyla bürokratları buluşturdu. Yemekte, Muğla genelinde en uzun yıl basın mesleğine emek veren Çağdaş Marmaris Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Berber’e plaketi verildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ndeki yemeğe davetli basın mensuplarının yanısıra Vali Esengül Civelek, Üniversite Rektörü Mansur Harmandar, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Basın Enformasyon İl Müdürü Sezgin Sağun ile bazı kamu kurumlarının amirleri de katıldı.

Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün 2017 yılında düzenlediği faaliyetler hakkında gösterilen kısa videonun ardından konuşan İl Müdürü Sağu, medyanın internet ve sosyal ağlarla birlikte gelinen noktada çok genişlediğini belirtti. İl genelinde 25’i günlük gazete olmak üzere toplam 110 yayın kuruluşu ve 198 basın kartlı gazeteci olduğunu belirten Sağun, şunları söyledi:

 “10 Ocak 1961 yılında çıkartılan yasa ile basınımız özlük haklarına kavuştu. İletişim Teknolojileriyle de toplumu aydınlatma görevi daha da önem kazandı. Bu bağlamda Kurum ve kuruluşlarla vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi görmektesiniz. Ortaya koyduğunuz emek kutsaldır. Gazetecilik fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Başbakanlık Muğla Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü olarak çalışan gazetecilerin çalışma hayatının iyileştirilmesi konusunda sizlere her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Kişi veya kurumlara yönelik yaptığınız yayınlarda eleştiri sınırlarını aşan aşağılayıcı sözcüklerin kullanılmadığı, kamu yararı gözeten, tarafsız olan ve algı operasyonunun yapılmadığı, kısacası basın ahlak esaslarına uygun haberlerin olduğu ve daha güzel şartlarda çalışabileceğiniz bir 2018 yılı olması temennisiyle hepinizin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlarım. 2018 yılında da İl Müdür olarak sizlerin yanında destekçiniz olarak çalışmaya devam edeceğim.”

Konuşmanın ardından Muğla genelinde en uzun yıl basın mesleğine emek veren Çağdaş Marmaris Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Berber’e plaketi verildi.  Muğla Devrim Gazetesinde yeni işe başlayan ve il genelinde en genç gazeteci olan Sevil Yılmaz da plaketle ödüllendirildi. Plaketleri sahiplerine veren Muğla Valisi Esengül Civelek, yaptığı konuşmada İl genelinde mesleğini icra eden tüm basın mensuplarına teşekkür etti. Civelek, “Hepinizi yaptığınız bu kutsal meslekten ötürü ayrı ayrı tebrik ediyorum. Mesai mevhumu olmadan doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmaktaki azminiz için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah hepiniz bu yolda muvaffak olacaksınız. Valilik olarak her zaman sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Haberin etiketleri:

10 Ocak buluşması


Haber okunma sayısı: 380

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER