"Türkiye Turisti Olacağız"

13 Aralık 2016 Salı 08:14
--turkiye-turisti-olacagiz

Bu yıl 8 - 11 Aralık tarihleri arasında 10. su düzenlenen Travel Turkey Turizm Fuarına Marmaris Genç İşadamları Derneği Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Federasyonu ile birlikte katıldı. GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Meral Tuncer Argül, fuarı değerlendirerek, iç pazarda TUGİK olarak yola çıktıkları "Türkiye Turisti Olacağız" sloganının farklı şekil ve projelerle çalışmasını yapacaklarını söyledi.

   Marmaris Genç İşadamları Derneği ve Ege Akdeniz  Bölgesi Genç İşadamları Federasyonu çatısı altında açılan tanıtım standına Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Velit Çelik, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı  Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadan, Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, BODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Özyurt, GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Daire Başkanı Ali İnan ziyaret etti.

 

   Fuara,  Ege Akdeniz Genç İşadamları  (EGAFED ) Başkanı Volkan Turgut, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Efkan Ceylan, Genel Sekreter Süleyman Erdaş, TUGİK Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Alyamaç, Marmaris Giad Yönetim Kurulu Başkanı Meral Tuncer Argül, EGAFED Yönetim Kurulu Üyeleri ve Marmaris GİAD üyeleri de katıldı.

  Fuar organizasyonunun sorumluluğunu Marmaris Genç İşadamları Derneği Başkanı Meral Tuncer Argül ve Yönetim Kurulu üyeleri üstlendi,   Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meral Tuncer Argül, “ Marmaris standında bize tahsis edilen alanda EGAFED Üyesi işyerlerinin tanıtımlarını yaptığımız gibi üyelerimizin turizm sektörünün önemli ileri gelen aktörleriyle tanışmalarına, karşılıklı olarak işbirliği yapmalarına vesile olduk.Travel Turizm Fuarında Ege Bölgesi turizm değerlerinin daha iyi tanıtılması amacıyla gerek turizmcilerle gerekse çeşitli üniversitelerden akademisyenlerle görüşmeler yapıldı. Bu görüşmeler sonucu EGAFED Turizm Komisyonunun daha etkin çalışma yöntemleri belirlenerek,  EGAFED olarak turizm konusunda çok ciddi planlamalar yapılması kararına varıldı.

Yeni ve modern bir yapıda olan fuar alanı ile ilgili olarak Organizasyon firması TÜRSAB yetkilileriyle görüşmeler yaparak fuarın Ege bölgesi için ne kadar önemli olduğunu belirttik ve EGAFED Yönetim Kurulu olarak tespit ettiğimiz bazı önemli konuları rapor halinde sunmamızı talep ettiler.

Yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda turizmcinin katılım gösterdiği Travel Turkey Turizm Fuarında Ege Bölgemizi tanıtmanın onurunun yanı sıra, üye işyerlerimizin turizmcilerle yakın diyalogda olmalarını sağlama girişiminde bulunarak verimli bir fuar süreci yaşadık. Marmaris GİAD olarak bundan sonra turizm sektörümüzün bizim için çok daha önemli olduğu düşüncesiyle hareket ederek verimli projelere imza atmayı planlamaktayız”

TUGİK'in Türkiye Turisti olalım sloganını daha da yaygınlaştırma çabasında olacaklarını belirten Marmaris GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Meral Tuncer Argül sözlerini şöyle sürdürdü: 2016 yılında yaşadığımız olumsuzluklar ve ardından 2017 yılına dair beklentiler turizm sektörünün ne kadar zor bir durumda olduğunun, iç pazarda TUGİK olarak yola çıktıkları "Türkiye Turisti Olacağız" sloganının farklı şekil ve projelerle çalışmasını yapacaklarını söyledi.

     Turizm alanında yapılan en büyük fuar organizasyonlarından biri olan Travel Turkey İzmir 10. Turizm Fuar ve Kongresi, 8-11 Aralık tarihleri arasında Fuar İzmir'de düzenlendi.

Marmaris Genç İşadamları Derneği'nin de aralarında bulunduğu uluslararası çapta çok sayıda turizm şirketini ve kuruluşu bir araya getiren fuara, 31 ülkeden 1000'in üzerinde firma ve 63 ülkeden 33 bin ziyaretçi katıldı.

Marmaris standımızda başta EGAFED olmak üzere, Marmaris Giad, Halıcı Hotel, Green Nature Hotel, Elegance Hotels International, Casa De Maris Hotel, Libero Tour - Atik Tour (Garcia Hotel, Luna Beach Hotel, Palmea Hotel, Loryma Resort Hotel), Orka Hotels (Sentido Orka Lotus Beach) ve Destination Dalaman firmaları yer aldılar.

Haberin etiketleri:Haber okunma sayısı: 4800

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER