Barış elçisi ‘Kırçiçekleri’

02 Temmuz 2018 Pazartesi 11:54
---baris-elcisi-kircicekleri

Dört kadından oluşan “Deniz Tutkusu Seyirde” ekibi, Marmaris’e geldi.


Denize ve yelkene gönül veren dört kadından oluşan “Deniz Tutkusu Seyirde” ekibi, ‘Kırçiçeği’nin katkılarıyla 19 Mayıs’ta Bodrum’dan yelken açmalarının üzerinden tam 45 gün geçtikten sonra Marmaris’e geldi.

 

“Yurtta Barış Dünyada Barış” sloganıyla yola çıkan Bilgisayar Programcısı Kaptan Neşe Hasipek, İstatistikçi Ceyda Güleçyüz, Şehir Plancısı Şule Kükrer ve Gazeteci Ferda Volkan’dan oluşan kamuoyunda da “barış elçileri” olarak anılmaya başlanan ekip, yelkenlilerini Netsel Marina’ya demirledi.

Barış elçilerini, karada Kırçiçeği Restoran Marmaris Şubesi Müdürü İsa Sevim,  elerindeki kırçiçekleriyle karşıladı. Grubun ve yelkenlinin kaptanı Neşe Hasipek,  barış içi yelken açtıklarını, 45 gün içerisinde aynı amacı taşıyan 24 kadını misafir ettiklerini belirterek, şunları söyledi: Amacımız barış. Çünkü dünyaya barış geldiğinde her şey daha güzel olacak. Biz buna çok inanıyoruz. Biz sadece güzel bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kadınların gücünü ve üretkenliğini denizde de göstermek istiyoruz. Biz yaptıkça da insanlar destek veriyor.”

İsa Sevim ise "Biz Denizin Kırçiçekleri'ne her zaman inandık ama onların gördüğü ilgi hepimizi daha çok memnun etti. Çünkü bu ilgi, denizi seven insanların barış için çıktıkları yolda yalnız olmadıklarını gösteriyor"  diye konuştu.  Cumartesi sabahı Marmaris’ten ayrılan barış elçilerinin yolculuğu, dün yani  1 Temmuz Kabotaj Bayramı'nda başladığı yerde yani Bodrum'da sona erdi. (Cihan ALTUT)

Haberin etiketleri:

Barış elçisi, Kırçiçeği, Marmaris


Haber okunma sayısı: 309

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER