muze-ve-oren-yerlerini-inceledi marmarise-yeni-kaymakam -ferdi-demir-son-yolculuguna-ugurlandi -ingiliz-oyunu -idil-biretten-muhtesem-konser -sesimize-kulak-verin -otel-rezervasyonunda-bunlara-dikkat-edin- -bir-iz-egitim-ve-danismanlik-as-hizmete-acildi -bunlari-yapanlara-ceza-yagdi -ekolojik-yikim

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanan Zekeriya Bingöl çalışmalarına başladı. Bingöl Kurban Bayramı boyunca müzeler ve bir çok ören yerinde incelemelerde bulundu.

2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete yayımlandı. Kararnameye göre Emekliye ayrılacak olan Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel’in yerine, Batman Vali

Elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Marmaris Belediyesi çalışanı Ferdi Demir’i son yolculuğuna uğurlandı

Marmaris’te tatilde yediği yemekten zehirlendiğini iddia ederek otel ve turizm acentesinden 20 bin paund tazminat isteyen İngiliz çiftin oyunu ortaya çıktı. İngiltere Manchester mahkemesi

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret, Şef Münif Akalın yönetimindeki Muğla Büyükşehir Senfoni Orkestrası eşliğinde Marmaris Amfi Tiyatro'da muhteşem bir konser verdi. İzleyenleri

Marmaris Hayvan Hakları Derneği (MAHALK-DER) ve Marmaris Doğa ve Hayvan Hakları Platformu ön ayağı kesilerek ölüme terk edilen kedi için adliyede suç duyurusunda bulundular.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu bayram tatili için plan yapan kişilere rezervasyon konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Marmaris'in eğitim hayatına yeni bir nefes getirecek Bir İz Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. görkemli bir törenle açıldı. "Tanıdığın seni henüz tanımadığın sen ile buluşturuyoruz" ve

Turist memnuniyetinin üst düzeyde sağlanabilmesinin yanı sıra Marmaris yaşayanlarının da turistik faaliyetlerden rahatsız olmaması amacıyla çalışmalarına yön veren Marmaris

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar, ülkemizin her yanında yıllardır hunharca yürütülen “ekolojik yıkım” sürecinin en somut örneğini

muze-ve-oren-yerlerini-inceledi

MÜZE VE ÖREN YERLERİNİ İNCELEDİ

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanan Zekeriya Bingöl çalışmalarına başladı. Bingöl Kurban Bayramı boyunca müzeler ve bir çok ören yerinde incelemelerde bulundu. Bingöl , müze ve ören yerlerindeki eksiklikleri tespit ettiklerini belirterek, gelen ziyaretçilere güzel bir hizmet sunmak istediklerini belirtti.

marmarise-yeni-kaymakam

Marmaris'e yeni Kaymakam

2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete yayımlandı. Kararnameye göre Emekliye ayrılacak olan Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel’in yerine, Batman Vali Yardımcısı ve Batman Belediyesi Kayyumu Ertuğ Şevket Aksoy atandı. Manşet Gazetesi ailesi olarak uzun yılardır Marmaris’te görev yapan Celalettin Yüksel’e hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, Ertuğ Şevket Aksoy’a yeni görevinde başarılar dileriz.

-ferdi-demir-son-yolculuguna-ugurlandi

Ferdi Demir son yolculuğuna uğurlandı

Elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Marmaris Belediyesi çalışanı Ferdi Demir’i son yolculuğuna uğurlandı

-ingiliz-oyunu

İNGİLİZ OYUNU

Marmaris’te tatilde yediği yemekten zehirlendiğini iddia ederek otel ve turizm acentesinden 20 bin paund tazminat isteyen İngiliz çiftin oyunu ortaya çıktı. İngiltere Manchester mahkemesi otel yetkililerini haklı bularak İngiliz çifte 30 bin pound ceza verdi

-idil-biretten-muhtesem-konser

İDİL BİRET’TEN MUHTEŞEM KONSER

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret, Şef Münif Akalın yönetimindeki Muğla Büyükşehir Senfoni Orkestrası eşliğinde Marmaris Amfi Tiyatro'da muhteşem bir konser verdi. İzleyenleri büyüleyen Biret’i, binlerce kişi ile birlikte Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Hasan Özyurt ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve sanatseverler izledi.

-sesimize-kulak-verin

SESİMİZE KULAK VERİN

Marmaris Hayvan Hakları Derneği (MAHALK-DER) ve Marmaris Doğa ve Hayvan Hakları Platformu ön ayağı kesilerek ölüme terk edilen kedi için adliyede suç duyurusunda bulundular.

-otel-rezervasyonunda-bunlara-dikkat-edin-

OTEL REZERVASYONUNDA BUNLARA DİKKAT EDİN !

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu bayram tatili için plan yapan kişilere rezervasyon konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Tatilcilerin rezervasyon yaptırırken mağdur olmamaları için mutlaka TÜRSAB üyesi olan ve ilgili otellerle satış anlaşması bulunan yetkili seyahat acentelerinden almalarını söyleyerek aksi takdirde yapılan rezervasyonda parasını ödeyerek satın aldığınız tatilden konaklayacak tesisin haberi yoksa sıkıntıya düşeceklerini vurguladı.

-bir-iz-egitim-ve-danismanlik-as-hizmete-acildi

Bir İz Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. Hizmete Açıldı

Marmaris'in eğitim hayatına yeni bir nefes getirecek Bir İz Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. görkemli bir törenle açıldı. "Tanıdığın seni henüz tanımadığın sen ile buluşturuyoruz" ve " İşi insan olanlar için" sloganı ile açılan Bir İz Eğitim ve Danışmanlık bedeb dili, yoga dersleri, koçluk hizmetleri, NLP, Eğitimcinin eğitimi, Mikro ifadeler ve spot eğitimler ve yoga gibi bir çok alanda eğitim verecek.

-bunlari-yapanlara-ceza-yagdi

BUNLARI YAPANLARA CEZA YAĞDI

Turist memnuniyetinin üst düzeyde sağlanabilmesinin yanı sıra Marmaris yaşayanlarının da turistik faaliyetlerden rahatsız olmaması amacıyla çalışmalarına yön veren Marmaris Belediyesi, , turizm imajını zedeleyen ve çevreye rahatsızlık veren hanutçuluk, çevresel gürültü, izinsiz müzik faaliyeti ve açık alanda saat 24.00’dan sonra müzik yapanlara yönelik kapatma cezalarının yanı sıra 2019 turizm sezonunda toplam 27 işletmeye 637 bin 539 TL idari para cezası kesti.

-ekolojik-yikim

EKOLOJİK YIKIM

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar, ülkemizin her yanında yıllardır hunharca yürütülen “ekolojik yıkım” sürecinin en somut örneğini Kazdağları’nda yaşamaktayız dedi.

-dunya-marmarisi-konusacak

DÜNYA MARMARİS'İ KONUŞACAK!..

Pelikanım,121 yıl sonra Yeniden Hayata Dönüyor! Kadir Yavuz 38 yaşında işinde uzman bir Tekne Yat Marangoz ustası. Aslen Karadeniz Ereğlili olan Kadir Yavuz, çekirdekten yetişme denilen, 12 yaşında Bodrum’da çırak olarak başladığı Tekne Yat Marangozluğu mesleğini son 22 yıldır Marmaris’te, Albatros Marina’daki atölyesinde sürdürüyor. Bugüne kadar onlarca ünlünün yatlarının bakımını yapan Kadir Yavuz, şimdilerde dünyaca ses getirecek bir proje olan PELİKANIM adını verdikleri, yelkenli yatı tamamlamak üzere.

-marmaris-ile--nizhnekamsk-kardes-sehir-oldu

MARMARİS İLE NİZHNEKAMSK KARDEŞ ŞEHİR OLDU

Tataristan’ın Nizhnekamsk şehri ve Marmaris şehri arasında " Kardeş Şehir Protokolü” için imza töreni yapıldı.

-kacak-tur-denetimi

KAÇAK TUR DENETİMİ

Marmaris TÜRSAB yetkilileri belgesi olmadan kaçak tur satışı yapanlara tutanak tuttu.

-kurbanlik-alirken-dikkat

KURBANLIK ALIRKEN DİKKAT

Kurban Bayramına sayılı günler kala Marmaris İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden açıklama geldi.

-muglada-arac-sayisi-artti

MUĞLA’DA ARAÇ SAYISI ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılı Haziran ayı Motorlu Kara Taşıtları İstatistiklerini yayımladı. Muğla'daki araç sayısında artış var. Bu kapsamda TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre Muğla ilinde; Toplam araç sayısı 500 641’e ulaştı.

-yeter-artik-bu-doga-hepimizin

YETER ARTIK BU DOĞA HEPİMİZİN

Marmaris Belediyesi temizlik işçileri ekipleri, Seyirtepe’de duyarsız vatandaşlar tarafından doğaya atılan çöpleri temizledi.

-gencler-azmakfestte-cosucak

GENÇLER AZMAKFEST’TE COŞUCAK

Marmaris Saklıgöl’de Azmak Müzik Festivali başlıyor. Birçok sanatçıyı ağırlayacak olan festivalde eğlence doruğa ulaşacak.

-marmariste-kurban-hazirliklari-basladi

Marmaris’te Kurban Hazırlıkları başladı

11 Ağustos’ta başlayacak Kurban Bayramı için Marmaris’te Günnücek mevki belediye mezbahasının yer aldığı saha satış yeri olarak belirlendi. Kurbanlıklar ise 7 Ağustos’ta gelecek

-marmaris-ticaret-odasi-ornek-oda-oldu

MARMARİS TİCARET ODASI “ÖRNEK ODA” OLDU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından verilen Akreditasyon Belgesinde A alarak 365 Oda ve Borsa içinde ilk 50’ye giren Marmaris Ticaret Odası, Düzce Ticaret Borsası’nın akreditasyon çalışmalarına “örnek oda” oldu.

-mutlu-ayhandan-turizme-destek-cagrisi

MUTLU AYHAN’DAN TURİZME DESTEK ÇAĞRISI

Muğla Odaları ve Borsa Ortak Toplantısı'nda konuşma yapan Marmaris Ticaret Odası Başkanı S. Mutlu Ayhan, turizme yönelik yapılması gereken iyileştirme çalışmalarından bahsederek; "Alınabilecek çeşitli önlemlerle hedeflenen turizm rakamlarına ulaşabiliriz. Ancak bu konuda devlet desteğinin önemi büyük" dedi.