MANŞET
-baskan-acarin-personelle-pazar-mesaisi -firtinanin-izleri-siliniyor -polisten-uyusturucu--operasyonu -afrinde-gorev-yapan-mehmetcige-marmaristen-1-ton-bal -mahed-anfas-fuarinda-odul-aldi -ohal-ve-demokrasi -karne-cocugun-basari-olcusu-olmamali -taseron-personel-icin-sirket-kuruluyor -iyi-tatiller-cocuklar -bir-zamanlar-gazinoda-marmariste-sahnelenecek

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Pazar günü çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Sarıana Mahallesi’ndeydi. Bölgede Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen üst

Marmaris’te Pazar günü etkisini gösteren şiddetli lodosun neden olduğu kirliliğin temizlenebilmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışma başlattı.

Marmaris’te polis ekiplerinin çalışması sonucu 2 uyuşturucu satıcısı yakalandı, operasyonda, uyuşturucu maddeleri metamfetamin ile bonzai de ele geçirildi.

Marmaris’ten bir grup vatandaş Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Türk Silahlı Kuvetleri (TSK) mensuplarına verilmek üzere Kilis Valiliği’ne 1 ton bal gönderdi.

Marmaris Kat Hzmetleri Eğitim Derneği (MAHED) Antalya Anfaş Otel ekipmanları fuarında yapılan 6.Housekeepıng Olimpiyatlarında her derneğin gerek kendi bölgesinde 30 yılı aşkın

Birleşik Haziran Hareketi (BHH) Marmaris Meclisi Öğreci Veli Derneği (VELİ-DER) Marmaris Şubesi’nin de desteği ile CHP İstanbul Milletvekili ve BHH Yürütme Kurulu Üyesi İlhan Cihaner,

Çağdaş Bilim Koleji Müdürü Ahmet Ünal, öğrenci velilerine seslenirken, karnelerin çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl

Marmaris Belediye Meclisi, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) doğrultusunda, taşeron personelin ‘sürekli işçi” statüsüne geçişini sağlayacak bir şirket kurmayı oy birliğiyle

Tüm yurtta olduğu gibi Marmaris’teki okullarda da dün öğrencilerin karne heyecanı ve tatil sevinci vardı. Büyükleri, karnesi nasıl olursa olsun tüm çocuklara hitaben en çok “iyi

Sanat yılında Haldun Dormen'in hem yazıp hem de başrolünde oynadığı ''Bir Zamanlar Gazinoda'', Serin Kültür Kitap & Kafe organizasyonuyla, 26 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 20:30'da,

-baskan-acarin-personelle-pazar-mesaisi

BAŞKAN ACAR'IN PERSONELLE PAZAR MESAİSİ

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Pazar günü çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Sarıana Mahallesi’ndeydi. Bölgede Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen üst yapı yenileme çalışmalarını denetleyen Başkan Acar, yetkililerden ayrıntılar hakkında bilgi aldı.

-firtinanin-izleri-siliniyor

FIRTINA'NIN İZLERİ SİLİNİYOR

Marmaris’te Pazar günü etkisini gösteren şiddetli lodosun neden olduğu kirliliğin temizlenebilmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışma başlattı.

-polisten-uyusturucu--operasyonu

Polisten uyuşturucu operasyonu

Marmaris’te polis ekiplerinin çalışması sonucu 2 uyuşturucu satıcısı yakalandı, operasyonda, uyuşturucu maddeleri metamfetamin ile bonzai de ele geçirildi.

-afrinde-gorev-yapan-mehmetcige-marmaristen-1-ton-bal

AFRİN’DE GÖREV YAPAN MEHMETÇİĞE MARMARİS’TEN 1 TON BAL

Marmaris’ten bir grup vatandaş Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Türk Silahlı Kuvetleri (TSK) mensuplarına verilmek üzere Kilis Valiliği’ne 1 ton bal gönderdi.

-mahed-anfas-fuarinda-odul-aldi

MAHED ANFAŞ FUARINDA ÖDÜL ALDI

Marmaris Kat Hzmetleri Eğitim Derneği (MAHED) Antalya Anfaş Otel ekipmanları fuarında yapılan 6.Housekeepıng Olimpiyatlarında her derneğin gerek kendi bölgesinde 30 yılı aşkın housekeepıng mesleğine emek veren gerekse bulundukları bölgelerde kurulu olan housekeepıng derneklerine katkılarından dolayı düzenlenen plaket töreninde ödül aldı.

-ohal-ve-demokrasi

OHAL ve Demokrasi

Birleşik Haziran Hareketi (BHH) Marmaris Meclisi Öğreci Veli Derneği (VELİ-DER) Marmaris Şubesi’nin de desteği ile CHP İstanbul Milletvekili ve BHH Yürütme Kurulu Üyesi İlhan Cihaner, KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen ile DİSK Sosyal İş Genel Başkanı Metin Ebetürk’ün konuşmacı olarak katıldığı ‘OHAL ve Demokrasi’ konulu panel düzenlendi.

-karne-cocugun-basari-olcusu-olmamali

“KARNE ÇOCUĞUN BAŞARI ÖLÇÜSÜ OLMAMALI”

Çağdaş Bilim Koleji Müdürü Ahmet Ünal, öğrenci velilerine seslenirken, karnelerin çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgeler olduğunun altını çizerek, “Karne çocuğun başarı ölçüsü olmamalı. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan lütfen kaçınınız” diye konuştu

-taseron-personel-icin-sirket-kuruluyor

TAŞERON PERSONEL İÇİN ŞİRKET KURULUYOR

Marmaris Belediye Meclisi, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) doğrultusunda, taşeron personelin ‘sürekli işçi” statüsüne geçişini sağlayacak bir şirket kurmayı oy birliğiyle kararlaştırdı.

-iyi-tatiller-cocuklar

İyi tatiller çocuklar!

Tüm yurtta olduğu gibi Marmaris’teki okullarda da dün öğrencilerin karne heyecanı ve tatil sevinci vardı. Büyükleri, karnesi nasıl olursa olsun tüm çocuklara hitaben en çok “iyi tatiller” temennisinde bulundu.

-bir-zamanlar-gazinoda-marmariste-sahnelenecek

"BİR ZAMANLAR GAZİNODA" MARMARİS’TE SAHNELENECEK

Sanat yılında Haldun Dormen'in hem yazıp hem de başrolünde oynadığı ''Bir Zamanlar Gazinoda'', Serin Kültür Kitap & Kafe organizasyonuyla, 26 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 20:30'da, Marmaris Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesi'nde seyircisiyle buluşuyor.

-oncelikle-devlet-okullarinin-ihtiyaclarini-karsilayin

“ÖNCELİKLE DEVLET OKULLARININ İHTİYAÇLARINI KARŞILAYIN”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, eğitimin siyasetten uzak olması gerektiğini belirtti. İlçe Başkanı Ünlü, Marmaris’teki eğitim sitemindeki eksiklikleri de gündeme taşıdı. Ünlü, “Köyden Marmaris’e okula gelip giden öğrenciler ayda 344 lira yol ücreti ödüyor. Yurtlar imam hatibe verilerek bu öğrencilerin imam hatibe gitmesi için zemin hazırlanıyor. Ülke genelinde milli eğitimin vermesi gereken değerler eğitimi vakıflara ve derneklere verdiriliyor. Bu durumun öncelikle düzeltilmesi gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okullarda okuyan öğrencilere 4 bin lira destek sağlıyor. Ancak devlet okullarının ihtiyacı karşılanmıyor. Öğrenci velilerinin oluşturduğu okul aile birlikleri okul ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kermes kermes dolaşıyor. Özel okullara madem destek veriyorsunuz öncelikle devlet okullarının ihtiyacını karşılayın. Ben şimdi milli eğitime soruyorum. Marmaris’te özel okullarda okuyan kaç öğrenciye yardım yapıldı? Devlet okullarına ne kadar yardım yaptınız?”

-375-metrelik-dereden-10-bin-ton-atik

375 METRELİK DEREDEN 10 BİN TON ATIK

Venedik Deresi ve çevresi yenileniyor. Mustafa Kemal Paşa Caddesi’nden başlayıp, Köylü Pazarı köprüsüne kadar devam eden derenin 375 metrelik bölümünde iyileştirme ve temizlik çalışması yapılıyor. Şu ana kadar yürütülen temizlik çalışmaları göz önüne alınarak çalışma sonunda dere yatağından 10 bin ton çamur, kil ve bunların yanı sıra evsel atık toplanacağı tahmin ediliyor. Başka bir deyişle temizlik çalışmalarının ardından bölgeden 500 kamyon malzeme çıkartılmış olacak.

-altyapi-bitti-ustyapiya-gecildi

Altyapı bitti üstyapıya geçildi

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Sarıana Mahallesi İrimiçi bölgesinde yürüttüğü yenileme çalışmaları hakkında açıklama yapıldı. Belediye’den yapılan açıklamada, altyapı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığı bölgede üst yapı yenileme çalışmalarına geçildiği belirtildi, “Çalışmaların tamamlanmasıyla bölge modern bir görünüme kavuşurken, yağmur suları da sorun olmaktan çıkacak” denildi.

-demiriz--kaymakam-yuksel-ve-aldogani--ziyaret-etti

Demiriz , Kaymakam Yüksel ve Aldoğan’ı ziyaret etti

Genç roman yazarı Rana Demiriz Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ı ziyaret ederek son kitabı ‘Ayasofya’da Bir Gece’yi imzalayarak hediye etti.

-ohale-haziran-tepkisi

OHAL’e ‘Haziran’ tepkisi

Birleşik Haziran Hareketi (BHH) Marmaris Meclisi üyeleri, Türkiye’nin en büyük sorunu haline dönüştüğünü savundukları OHAL'in kaldırılması gerektiğini artık daha yüksek sesle dile getireceklerini belirtti. Bu amaç doğrultusunda, ilk olarak CHP İstanbul Milletvekili ve BHH Yürütme Kurulu Üyesi İlhan Cihaner, KESK Eş genel Başkanı Aysun Gezen ile DİSK Sosyal İş Genel Başkanı Metin Ebetürk’ün konuşmacı olarak katılacağı ‘OHAL ve Demokrasi’ adlı bir panel düzenleneceği duyuruldu.

-tataristandan-dalamana-yeni-ucak-seferi-baslayacak

Tataristan’dan Dalaman’a yeni uçak seferi başlayacak

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Tataristan’ın Nijnekamsk kentinden Mayıs ayı gibi Dalaman’a uçak seferlerinin başlayacağını söyledi. Hamdi Güvenç: “Nijnekamsk şehrinde Dalaman Bölgesini tanıtmak amacıyla festival yapılacak. Bu konuda Nijnekamsk Belediyesi, bize her türlü desteği verecek” dedi

-yasli-bakimevi-fizik-tedavi-ve-rehabilitasyon-merkezi-icin-on-kayitlar-basladi

Yaşlı Bakımevi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için ön kayıtlar başladı

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından hizmete sunulan Yaşlı Bakımevi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için ön kayıtlar başladı.

--akillarda-kalan-oyun

‘Akıllar’da kalan oyun

Marmaris’te sahnelenen "Kadın Aklı Erkek Aklı" adlı tiyatronu beğeni topladı.

-iyi-partide-gorev-zamani

İyi Parti’de görev zamanı

İyi Parti Marmaris İlçe Teşkalitı’nın Divan ve Yönetim Kurulu’nda yer alan isimler belli oldu. Marmaris İlçe Başkanı turizmci Ali Rıza Doğanyılmaz, Başkan Yardımcısı ise MHP’nin eski ilçe başkanlarından Ali Aygün oldu.

-nijnekamsk-ile-isbirligi-anlasmasi

Nijnekamsk ile işbirliği anlaşması

Marmaris Belediyesi, kardeş ülke Tataristan’ın petrol sanayisinin çeyreğini barındıran Nijnekamsk şehri ile işbirliği anlaşmasına imza attı. Anlaşma kapsamında, iki şehir arasında turizm, yatırım, sivil toplum örgütleri, eğitim, tarım gibi konularda işbirliğinin geliştirileceği belirtildi.