MANŞET
-iki-gunluk-noel-pazari -daglardaki-zorlu-su-mucadelesi -amator-denizcilik-egitimlerine-yogun-ilgi -chpnin-buyuksehir-adayi-osman-gurun -muglada-zorunlu-kis-lastigi-donemi---------- -yeni-terminal-ile-24-saat-kesintisiz-sefer-basliyor -muglada-arac-sayisi-giderek-artiyor -atik-pet-ve-cam-siselerden-dev-cam-agaci -yeni-yil-coskusu-basladi ugur-dundardan-ali-acara-ovgu

Marmaris Belediyesi katkılarıyla Marmaris Kent Kont Konseyi tarafından 17-18 Aralık 2018 tarihlerinde iki gün sürecek Noel Pazarı açılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde görevli 8 kişilik ekip, vatandaşların su sorunu yaşamaması için 8 aydır dağlardaki kaynaklarda çalışmalar yapıyor. Yaptıkları işin vatandaşlar

Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023'e kadar 1 milyon kişiye amatör denizci belgesi verilmesi projesi kapsamında Marmaris’te eğitimler ve sınavlar başladı. Çok sayıda

CHP, Muğla Büyükşehir ve 6 ilçede belediye başkan adaylarını dün açıkladı. Parti Meclis toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, CHP Muğla’da mevcut büyükşehir

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, zorunlu kış lastiği uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve bugün (Cuma) hizmet vermeye başlayacak olan Yeni Menteşe Şehirlerarası Otobüs Terminaliyle birlikte güzergâhlara da yeni

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 Ekim ayı Motorlu Kara Taşıtları İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda Muğla’da ekim ayında araç sayısı 492 bin 145’e ulaştı.

Marmaris Belediyesi tarafından organize edilen Yeni Yıl Festivali kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından atık pet ve cam şişelerden yapılan dev çam ağaçları

Marmaris Belediyesi tarafından yerli ve Avrupalı turisti, Noel ve yeni yıl tatilinde ilçeye çekebilmek için Aralık ayını da içine kapsayan Marmaris Yeni Yıl Festivali /New Year Fest,

Gazeteci Yazar Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu “Halk Arenası” programı, Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla 30 Kasım Cuma günü saat 21.00’de Marmaris Belediyesi Armutalan

-iki-gunluk-noel-pazari

İKİ GÜNLÜK NOEL PAZARI

Marmaris Belediyesi katkılarıyla Marmaris Kent Kont Konseyi tarafından 17-18 Aralık 2018 tarihlerinde iki gün sürecek Noel Pazarı açılacak.

-daglardaki-zorlu-su-mucadelesi

DAĞLARDAKİ ZORLU “SU” MÜCADELESİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde görevli 8 kişilik ekip, vatandaşların su sorunu yaşamaması için 8 aydır dağlardaki kaynaklarda çalışmalar yapıyor. Yaptıkları işin vatandaşlar için önemli olduğunu bildiklerini söyleyen işçi Tanju Güler “Hafta sonları eve gidiyoruz ama bazen iş yoğunluğu nedeniyle gitmiyoruz. 8 aydır toplasan en fazla 1 ayı evde geçirmişizdir. Ancak bu durumdan şikâyetçi değiliz. Çünkü hem çalıştığımız kurum olan Muğla Büyükşehir Belediyesine hem de halkımıza hizmet vermekten büyük onur duyuyoruz” dedi.

-amator-denizcilik-egitimlerine-yogun-ilgi

AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMLERİNE YOĞUN İLGİ

Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023'e kadar 1 milyon kişiye amatör denizci belgesi verilmesi projesi kapsamında Marmaris’te eğitimler ve sınavlar başladı. Çok sayıda vatandaşın müracaatta bulunduğu sınavlara İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Marmaris Şubesi’de destekte bulunuyor.

-chpnin-buyuksehir-adayi-osman-gurun

CHP’NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI OSMAN GÜRÜN

CHP, Muğla Büyükşehir ve 6 ilçede belediye başkan adaylarını dün açıkladı. Parti Meclis toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, CHP Muğla’da mevcut büyükşehir belediye başkanı Osman Gürün’le yola devam kararı aldı.

-muglada-zorunlu-kis-lastigi-donemi----------

Muğla’da zorunlu kış lastiği dönemi

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, zorunlu kış lastiği uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

-yeni-terminal-ile-24-saat-kesintisiz-sefer-basliyor

YENİ TERMİNAL İLE 24 SAAT KESİNTİSİZ SEFER BAŞLIYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve bugün (Cuma) hizmet vermeye başlayacak olan Yeni Menteşe Şehirlerarası Otobüs Terminaliyle birlikte güzergâhlara da yeni toplu taşıma hatları eklenerek 24 saat kesintisiz sefer saatleri başlıyor. Yapılan düzenleme ile birlikte 07.12.2018 Cuma günü itibariyle Menteşe Terminalinden gece 01.00 ile 07.00 saatleri arasında Stadyum, Kötekli ve Yeniköy güzergâhlarına otobüs seferi yapılacak.

-muglada-arac-sayisi-giderek-artiyor

MUĞLA’DA ARAÇ SAYISI GİDEREK ARTIYOR

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 Ekim ayı Motorlu Kara Taşıtları İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda Muğla’da ekim ayında araç sayısı 492 bin 145’e ulaştı.

-atik-pet-ve-cam-siselerden-dev-cam-agaci

ATIK PET VE CAM ŞİŞELERDEN DEV ÇAM AĞACI

Marmaris Belediyesi tarafından organize edilen Yeni Yıl Festivali kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından atık pet ve cam şişelerden yapılan dev çam ağaçları vatandaşların ilgisini çekiyor. Temizlik İşleri Sorumlusu Barış Ünlü, 800 adet cam şişe ve 6 bin pet şişeden oluşan iki adet dev çam ağacıyla ilgili vatandaşlara geri dönüşüm hakkında farkındalık yaratmak istediklerini vurgulayarak bu projeyi başarı ile sonuçlandırdıklarını söyledi.

-yeni-yil-coskusu-basladi

‘YENİ YIL’ COŞKUSU BAŞLADI

Marmaris Belediyesi tarafından yerli ve Avrupalı turisti, Noel ve yeni yıl tatilinde ilçeye çekebilmek için Aralık ayını da içine kapsayan Marmaris Yeni Yıl Festivali /New Year Fest, cumartesi günü düzenlenen açılış korteji ile başladı.

ugur-dundardan-ali-acara-ovgu

UĞUR DÜNDAR’DAN ALİ ACAR’A ÖVGÜ

Gazeteci Yazar Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu “Halk Arenası” programı, Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla 30 Kasım Cuma günü saat 21.00’de Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi’nde canlı yayını ile halkla buluştu.

baskan-ali-acara-yesil-isik

BAŞKAN ALİ ACAR’A YEŞİL IŞIK

Marmaris Belediyesi’nin çalışmalarından övgüyle bahseden CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’den BAŞKAN ALİ ACAR’A YEŞİL IŞIK Gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu “Halk Arenası” programı için Marmaris’e gelen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer CHP Marmaris İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette konuşan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Halk Arenası programı için geldiği Marmaris sokaklarında büyük bir memnuniyetle dolaştığını ve Marmaris Belediyesi’nin çalışmalarından oldukça memnun olduğunu belirterek, yerel seçimlerde halkın, üyelerin arzu ettiği en iyi hizmeti yapacak adaylarla yola çıkacaklarını bu konuda “Belediye başkanlarımızla yola çıkacağız yada yola devam edeceğiz” diyerek Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın seçimlerde adaylığı konusunda yeşil ışık yakmış oldu.

-festival-basliyor

FESTİVAL BAŞLIYOR

Marmaris Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl Marmaris Yeni Yıl Festivali olarak 1-31 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan “Marmaris New Year Fest” için tüm hazırlıklar devem ediyor. Festival, 1 Aralık Cumartesi günü saat 10’da başlayacak etkinliklerle açılacak.

-bunu-nasil-basariyorsunuz

BUNU NASIL BAŞARIYORSUNUZ?

İSPANYA BÜYÜKELÇİSİ MARMARİS’TEKİ YAZ NÜFUSUNUN İLÇE NÜFUSUNUN 7 KATI OLDUĞUNU DUYUNCA ŞAŞIRDI VE SORDU: BUNU NASIL BAŞARIYORSUNUZ?

-ilk-10-ayda-gelen-ingiliz-sayisi-1-milyonu-asti

İlk 10 ayda gelen İngiliz sayısı 1 milyonu aştı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yöre Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin 2018 turizm sezonun Ocak- Ekim dönemini kapsayan 10 aylık zaman periyodunda Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısındaki yüzde 37'lik artışı değerlendirdi. Esin, " Muğla’ya gelen İngiliz turist sayısı 2017’nin 10 aylık döneminde 1 milyon bandını geçerek 1 Milyon 036 bin 847'ye ulaştı" dedi.

-kadina-siddeti-egitim-bitirir

Kadına şiddeti eğitim bitirir

Marmaris Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi’nce düzenlenen etkinlikle kadına yönelik şiddet protesto edildi. Kadınlar Meclisi Başkanı, Şenay Kılın, “Bu şiddetin önüne geçilmesi için temelden eğitim gerekir” dedi.

-vergi-ve-prim-borclarini-odemede-kolayliklar-getirildi

Vergi ve prim borçlarını ödemede kolaylıklar getirildi

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'da değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliğe göre; vergi yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak öngörülmeyen nedenlerle son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş vergi yükümlülerine borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine imkan sağlandı.

-yakismadi-meral-hanim

YAKIŞMADI MERAL HANIM!

Demokratik Sol Parti Muğla İl Başkanı Ali Durna, “KPSS’yi kim çıkardıysa eli kırılsın” diyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Yakışmadı Meral hanım size” sözleriyle tepki gösterdi.. KPSS sisteminin merhum Başbakan Bülent Ecevit döneminde uygulamaya konulduğunu hatırlatan Ali Durna, konuyla ilgili açıklamasında şu sözlere yer verdi:

-otomobil-saticilari-marmariste-sinava-girdi

Otomobil satıcıları Marmaris’te sınava girdi

İkinci el motorlu araç satıcılarına yönelik düzenlenen yeterlilik sınavının sonuncusu Marmaris’te, Armutalan Oto Center’ın ev sahipliğinde yapıldı.

-iyi-ki-ogretmensiniz

İYİ Kİ ÖĞRETMENSİNİZ

Marmaris’te, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla Atatürk Meydanı’nda çelenk sunma töreni, ardından da Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi'nde kutlama programı gerçekleştirildi. Programda konuşan İlçe Mili Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, öğretmenlerin yüreklere ışık tutarak bir ülkenin geleceğini aydınlatmakla yükümlü olduğunu belirtti, “İyi ki öğretmeniz” dedi.

-ak-partiden-ogretmenlere-tesekkur

AK PARTİ’DEN ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ak Parti Marmaris İlçe Başkanlığı ilçe genelinde öğretmenleri ziyaret ederek, ederek fedakarlıklarından, emeklerinden dolayı teşekkür etti.