VOLKAN ADIYAMAN’DAN İDDİALI BİR FİLM

01 Ekim 2015 Perşembe 09:28
volkan-adiyamandan-iddiali-bir-film

Bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalarla isminden sıkça söz ettiren genç yönetmen Volkan Adıyaman uzun zamandır üzerinde büyük bir titizlikle çalıştığı “KABR-İ CİN” filminin çekimleri geçtiğimiz gün tamamlandı.

  Yapımını Metronom Yapım, yapımcılığını ise Oğuz Sözen ve Göktuğ pehlivan’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Halit Karaata, Sevil Uyar Kılıç, Turgay Başyayla, Oğuz Yağcı, Orhan Milli, Kolpaçino Bomba serisinde adınını duyuran ve ciddi bir hayran kitlesine ulaşan Volkan Başaran, Gizem Ağca, Kenan Yeşildağ, Gökçe Markal, Mehmet Vanlığolu, Kurtlar Vadisi dizisinde Yılmaz karakteriyle fenomen olan Bekir Aslantaş, Dilek İntepe, Edoğan Özerdem, Burcu Küçük, Tılsım Talu, Uğur Ateş, Cihan Arıcı, Şule Saygın, Halil Demir, Aylin Kılıçaslan, Hasret Perçin, Şafak Tuna Ustabaş, Selcuk Yıldız, Murat Danacı ve Holywood flmilmerinde bir çok başrol karaktere ses veren Kadir Özübek gibi isimler yer alıyor.

 

Filmin senaryosunu Çoşkun Gündoğdu ile birlikte yazan filmin başarılı yönetmeni Volkan Adıyaman Kabr-i Cin filminin çekimlerini Şile’nin Karakiraz köyünde gerçekleştirdiklerini söyledi.

  Büyük bir özveri ve titizlikle çekimleri gerçekleştirilen filmin hikayesi ve senaryosu oldukça dikkat çekici ve yılın en iyi dram gerilim filmi olmaya aday. Filmin görsel efektlerini Hollywood’ da bir çok filmde görev almış bir ekip üstlendi. Plastik makyajlarını  işinde uzman olan Hüseyin akgül yaptı. Filmin yönetmeni ve senaristi olan Volkan adıyaman Hollywood yapımı olan The Tragedy filmini görsel efekt süpervizörlüğünü üstlenmiş ve oldukça başarılı bir iş çıkartmıştı.

 

3 aylık senaryo çalışmasından sonra büyük  bir özveriyle cast çalışmaları yapılan filmin Kasım ayında vizyona girmesi bekleniyor.

 

Filmin konusu:

 

Yüz yıllar önce iyi bir cin tarafından Kuran-ı Kerim’den yola çıkılarak yazılan kitabın, her yüz yılda  bir koruyucuları gelmektedir. Bu koruyuculara Bekçi adı verlmekteydi. Hem çok iyi birer alim, hemde çok iyi savaşan insanlardır. 1365 yılında  Demirci (Turgay Başyayla) yine bir cin vakasını çözmek için Mısır’ın Buhariye şehrine gider. Buhariye Valisinin (Kadir Özübek) kızının içine cin girmiştir ve çıkartılması gerekmektedir. Bunuda yapablicek tek kişi Demircidir. Büyük uğraş sonunda Demirci cini çıkartır. Cin büyük bir intikam yemini eder. Yıllar sonra 1915 yılında Zöhre (Gizem Ağca) adında bir kız vardır. İstemediği bir adam olan Kudret ağa (Bekir Aslantaş) ile evlendirilmek zorunda bırakılır. Bunu öğrenen Zöhre’nin sevdiği çocuk Selim (Kenan Yeşildağ) dayanamaz ve intihar eder. O dönem deki Bekçi Nezir hoca (Mehmet Vanlıoğlu) kara kaplı kitabın korucusuydu. Kitabı Kudret ağanın kardeşi Hacer (Burcu Küçük) ile bilrikte Zöhre çalar ve altından kalamayacakları bir yükün altına girerler. Kitaptaki bir büyüyü yanlış yaparak Azazel adındaki Cini serbest bırakırlar ve başları büyük bir belaya girer. İçinden çıkamayacakları bir beladan,köyü ve köy halkını kurtarmak için çabalayacaklar fakat bu onlar için çok zor olacaktır. Yıl 2015 olduğunda 1915 den kalan lanetin izleri Deniz (Sevil Uyar) ve arkadaşlarını da takip edecektir. Gerilimin had safhada olacağı muhteşem bir film izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

 

Filmin fragmanı:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KL3pIAStBSo

 

 Haber okunma sayısı: 4801

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı