İHSAN TAŞ'TAN EMEKTAR OYUNCULARA BÜYÜK VEFA

30 Eylül 2015 Çarşamba 09:49
ihsan-tastan-emektar-oyunculara-buyuk-vefa

Geçtiğimiz nisan ayında vizyona giren "KAÇIŞ 1950" isimli filmin yapımcısı İhsan Taş Türk Sineması ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 Bir ülkede toplumun kültür seviyesinin artmasında sanat ve sinemanın öneminin çok büyük olduğuna değinen başarılı yapımcı, sinemaya yıllarca hizmet etmiş emektar oyunculara sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi.

Türk sinemasının her geçen gün kan kaybettiğini söyleyen İhsan Taş "Çoğu Yeşilçam emektarlarının durumu içler acısı, Türk Sinemasının gelişiminde çok büyük emekleri bulunan bu emektar oyuncularımızın yalnızlığa terk edilmiş olmaları ve bir köşede yalnız ölmeleri hep içimi acıtmıştır. 

Çekeceği tüm projelerinde Yeşilçam emektarlarına yer vereceğini belirten Taş, sözlerini şöyle sürdürdü "Şu sıralar ön hazırlıklarını yaptığımız bir sinema filmi projemiz var. Bu projemde en az 3 veya 4 tane emektar oyuncumuza yer vereceğim. Onlar bizim değerlerimiz, bize sinemayı sevdiren kahramanlarımız. Onlara sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Her yapımcı çekeceği Dizi veya Sinema filmlerinde köşede unutulmaya yüz tutmuş 3-4 emektar oyuncuya yer verirse zaten hiç bir sorun kalmaz. Hep birlikte emektar oyuncularımıza sahip çıkmak zorundayız. Bütün yapımcı arkadaşlarımızı bu konuda sağduyuya davet ediyor ve hassasiyet göstermelerini rica ediyorum." diyerek bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Genç yapımcı son olarak yeni projesini ve oyuncu kadrosunu önümüzdeki günlerde duyuracağını söyledi.Haber okunma sayısı: 2883

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı