TWEET ATANLAR İÇERDE YUMRUK ATAN DIŞARDA

25 Nisan 2019 Perşembe 09:21
tweet-atanlar-icerde-yumruk-atan-disarda

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban: TWEET ATANLAR İÇERDE YUMRUK ATAN DIŞARDA


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı sonrasında yumruğu atan O.S. dahil olmak üzere, tüm şüpheliler gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gelişmeleri değerlendiren Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Bu alçak saldırıyı yapanlardan hiçbiri tutuklanmadı. Demokratik görüşlerini sosyal medyada dile getirerek tweet atan gençler hapiste, Genel Başkanımızı linç etmek için yumruk atanlar serbest. AKP’nin yönettiği ülkede adalet aramak, çölde su aramak gibi” diye konuştu.  

Söz konusu saldırının terör olayı kapsamında incelenmesi gerektiğini vurgulayan CHP’li Alban, suçluların serbest bırakılmasını eleştirdi. Yerel seçimlerin hemen ardından gelişen bu olayın, gösterilmek istendiği gibi sade bir protesto olayı olmadığını ifade etti. 

SALDIRI TÜRKİYE’NİN BÜTÜNLÜĞÜNEYAPILDI

Ülkenin bir kaosun içine itilmek istendiğini belirten Alban, yaşananların CHP’lileri sokağa dökmek için hazırlanmış bir planın parçası olarak gördüğünü vurguladı. Parti olarak demokrasi ve hukuk çerçevesi içinde hak arama mücadelesi verdiklerini söyleyen Alban, “Saldırı Türkiye’nin bütünlüğüne yapılmıştır. Tüm kışkırtmalara rağmen, oyuna gelmeyeceğiz” dedi.“NEFRET DİLİNİ BIRAKIN”

Yerel seçim kampanyası boyunca Millet İttifakı’na zillet ittifakı denilmesini ve her mitingde partilerinin terör örgütü ile ilişkilendirilmek istendiğini söyleyen Alban, özellikle siyasi sorumluluğu olan herkesin, nefret söylemlerinden uzak durması gerektiğinin altını çizdi.

CHP’li Alban şunları kaydetti: “Özellikle yönetimde bulunan siyasiler dillerine hakim olmalıdır. Yerel seçimlerde meydanlarda söylenen sözlerin, kışkırtmaların nelere yol açacağını hepimiz görmüş olduk. Geçtiğimiz hafta sonu Genel Başkanımıza yapılan alçak saldırının nedenlerini toplumun iyi analiz etmesi lazım. Türkiye’nin huzur ortamının bozulmasını isteyenlere fırsat vermeyeceğiz”  (MANŞET Haber Merkezi)Haber okunma sayısı: 362

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER