MANŞET
bizim-mahalle-bizi-bekliyor cocuklara-armagan en-buyuk-ihracatci-biziz-destek-istiyoruz--- kiyilar-mucevden-alinsin-belediyelere-verilsin -cilekte-hormon-kullanilmaz marmariste-sahte-para-operasyonu -doga-ve-cevre-felakete-surukleniyor -gss-primleri-icin-son-gun-uyarisi -100-yas-evi-torenle-acildi -erkekler-eglenceye-daha-cok-para-harciyor

105 Sokak'ta geleneksel halen gelen 23 Nisan kutlamalarının bu yıl 5.’si gerçekleşecek.. Sokak sakinleri, gönüllüleri herkesi kutlamaya davet etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Marmaris’te 4 gün boyunca kutlanacak. Bir yandan Belediye, diğer yandan gönüllü vatandaşlar hazırlıklara başladı.

GETOBYönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu: En büyük ihracatçıyız ama yüksek enflasyondan 7-8 kat daha fazla etkileniyoruz. Artan maliyetlerin altından kalkamıyoruz desteklenmemiz

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Muğla’daki kıyıların MUÇEV tarafından işletilemeyeceğine dair Danıştay kararı üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet

Marmaris İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nejmettin Kaya, “Çilekte hormon kullanılmaz. Tüketicilerimiz, gönül rahatlığıyla çilek yiyebilirler” dedi

Polis ve Jandarma, üzerinde 57 adet sahte 50 TL'lik buldukları şahsı yakaladı

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), 16 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, Gökova Körfezi kesin korunacak hassas alanları kararının, doğal çevreyi, felaketin

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Marmaris Merkez Müdürü Zennur Karademir Genel Sağlık Sigortası (GSS) ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 60 yaş üstü vatandaşların sosyal yaşama daha aktif katılmalarını ve üretkenliklerinin devamını sağlamak amacıyla oluşturduğu 100 Yaş Evi,

Türkiye’de erkekler kadınlara kıyasla eğlenceye daha fazla harcarken, erkeklerin aylık 264,5 lira kadınların ise 206,6 lira harcadığı belirlendi

-emniyetten-ozel-guvenlik-gorevlilerine-teror-egitimi

EMNİYET'TEN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE TERÖR EĞİTİMİ

Muğla Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Kredi Yurtlar Kurumu ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan özel güvenlik personeline terörist faaliyetler ve uyuşturucu ile mücadele konularında eğitim verildi.

muglada-ulasimda-donusum-yuzde-90a-ulasti

Muğla’da Ulaşımda Dönüşüm Yüzde 90’a Ulaştı

Vatandaşların daha konforlu, ekonomik ve kamu hizmeti odaklı kurumsal anlayış ile yönetilen toplu taşıma sistemi için araçların özel halk otobüsüne dönüşümünü 2015 yılında başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ulaşımda Dönüşüm projesi kapsamında 2 yılda il genelinde yüzde 93’lük orana ulaştı.

-egitim-sende-ozata-guven-tazeledi

Eğitim Sen’de Özata Güven Tazeledi

Türk Eğitim Sen Muğla Şubesi 6. Olağağn Genel Kurulu 11 Kasım Cumartesi günü Muğla Öğretmenevinde yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Mürsel Özata ve yönetimi tekrar seçildi.

-turkiyenin-ustalari-crrde-bulustu

“Türkiye’nin Ustaları” CRR’de buluştu

Geleneksel Sanatlar Derneği (GSD) tarafından “Türkiye’nin Ustaları” projesi kapsamında üç dilde hazırlanan envanter kitap ve web sitesi, Cemal Reşit Rey’de (CRR) düzenlenen bir programla kamuoyuna duyuruldu.

-ogretmenlere-3-boyutlu-yazici-sistemleri-egitimi

ÖĞRETMENLERE 3 BOYUTLU YAZICI SİSTEMLERİ EĞİTİMİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 3 Boyutlu Yazıcı Sistemleri Eğitimi 22-28 Ekim tarihleri arasında öğretmenlere mesleki eğitim çalışmaları kapsamında eğitim verildi.

-en-sik-emel-pirlanta-yuzuk-modelleri

En Şık Emel Pırlanta Yüzük Modelleri

Emel Pırlanta’nın yeni sezon tektaş, beştaş pırlanta yüzük koleksiyonuna göz atmaya ne dersiniz?

-29-ekimde-hizmete-girecek

29 Ekim’de hizmete girecek

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni binasının 29 Ekim'de hizmete açılacağı belirtildi.

kuyumculuk-sektorunde-bir-lider-lizay

Kuyumculuk sektöründe bir lider LİZAY

Kuyumculuk sektöründe bir lider olan Lizay, her koleksiyonunda orjinal fikirlerle öne çıkıyor.

-toplanti-ve-gosteri-yuruyusleri-icin-izin-gerekiyor

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri İçin İzin Gerekiyor

Muğla’da umuma açık alanlarda yapılacak her türlü gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması, 4 Ekim tarihinden itibaren 3 Kasım tarihine kadar 30 gün boyunca 'Olağanüstü Hal' kapsamında Valilik iznine bağlandı. İlçelerde ise kaymakamlıklardan alınacak izne bağlı olacak.

-bikin-valilik-personeline-yonelik-egitimi-sona-erdi

BİK’in valilik personeline yönelik eğitimi sona erdi

Basın İlan Kurumu (BİK), Valiliklerin Basın ve Halkla İlişkiler personeli ile valilikler tarafından oluşturulan gazete kontrol kurulu üyelerine yönelik olarak düzenlediği üç günlük eğitim semineri, Kurumun Darıca’da bulunan sosyal tesislerindeki sertifika töreniyle sona erdi.

-mugla-burokrasinin-zirvesi-toplandi

Muğla bürokrasinin zirvesi toplandı

Muğla Valisi Esengül Civelek, İlçe Kaymakamları ve İl İdare Şube Başkanları ile Menteşe Öğretmen Evi’nde toplantı yaptı.

-elimizdeki-en-onemli-degeri-yok-etmis-oluruz

“ELİMİZDEKİ EN ÖNEMLİ DEĞERİ YOK ETMİŞ OLURUZ”

Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Bodrum kalesinin ve Su Altı Arkeoloji müzesinin aslına uygun korunması gerektiğini söyleyerek restorasyon projesine karşı çıktı.

-dunya-kiteboard-sampiyonasi-akyakada-duzenlenecek

DÜNYA KİTEBOARD ŞAMPİYONASI AKYAKA’DA DÜZENLENECEK

YDA Dalaman Havalimanı’nın sponsorları arasında yer aldığı “2017 Dünya Kiteboard Şampiyonası’nın Türkiye Ayağı” 5-8 Ekim 2017 tarihleri arasında Gökova Akyaka’da düzenlenecek. Akyaka’da düzenlenecek kiteboard şampiyonasında dünyanın en büyük sporcuları yarışacak. Yarışmaya katılacak ilk sporcu kafilesi YDA Dalaman Havalimanı’nda karşılandı.

-kosgebten-1-milyonluk-dev-destek

KOSGEB'TEN 1 MİLYONLUK DEV DESTEK

KOSGEB Muğla Müdürü Gökhan Akaydın, “Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ’lerin Payının Arttırılması” konulu proje çağrısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

-adres-bilgileri-e-devlet-uzerinden-alinabilecek

ADRES BİLGİLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINABİLECEK

Nüfus Müdürlüklerindeki iş yoğunluklarının daha da azaltılması amacıyla e-Devlet üzerinden Aile (kişi, eş ve çocuk), Nüfus Aile (kişi, eş, çocuk, anne ve baba) Kayıt Örnekleri ve Nüfus Olaylarının (Doğum, Evlenme, Boşanma, Ölüm, Kayıt Düzeltme, Velayet, Yer Değiştirme, Gaiplik, Vesayet, Tanıma, Soy bağı) paylaşımının yapılması dahil edildi.

istemiyoruz

İSTEMİYORUZ

Kuzey Irak Kürt Yönetimi'nmin Bağımsız Kürdistan için yapacağı referanduma tepkiler büyürken, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Marmaris Şube yönetimi bu adıma karşı Marmaris’teki bütün kesimleri ve yetkilileri ortak tavır almaya çağırdı.

-en-cok-satan-10-pirlanta-kolye-modeli

En Çok Satan 10 Pırlanta Kolye Modeli

Sadece ülkemizin değil Avrupa’nın da öncü pırlanta markalarından biri olan Zen Pırlanta; yeni koleksiyonundaki pırlanta kolye modelleri ile beğeni kazanmayı sürdürüyor. 50’yi aşkın mağazasında en seçkin tasarımları bayanlar ile buluşturan Zen Pırlanta; fantezi, klasik, tektaş, tria, renkli pırlanta kolye çeşitleri ile elegant kolye modelleri üretme konusunda her gün yepyeni başarılara imza atıyor.

-tataristanin-sanayi-kenti-nijnekamskli-heyet-marmariste

TATARİSTAN'IN SANAYİ KENTİ NİJNEKAMSKLI HEYET MARMARİS'TE

Tataristan’in, ülkenin petrol sanayisinin yüzde 23’ünü barındıran Nijnekamsk şehrinin Belediye Başkanı ve beraberindeki resmi heyet, bölgeyi yakından tanımak için gerçekleştirdikleri seyahat kapsamında Marmaris Belediyesi’ni ziyaret etti.

-vali-civelek-mentese-ve-uladaki-muhtarlarla-bir-araya-geldi

Vali Civelek, Menteşe ve Ula’daki muhtarlarla bir araya geldi

Muğla Valisi Esengül Civelek, Menteşe ve Ula’da hizmet veren mahalle muhtarlarıyla Valilik Özer Türk Toplantı Salonunda bir araya geldi.