MANŞET
-dolandiricilara-kanmayin gekadan-mugla-aydin-ve-denizliye-30-milyonluk-kaynak yilbasina-ozel-en-gosterisli-divas-love-pirlanta-modelleri arakanli-cocuklara-yardim-eli-uzatin -erkegin-kadina-yonelttigi-siddet-artiyor -basin-calisanlarina-verilen-borc-para-miktari-artirildi -21-bin-480-dekar-zirai-arazi-suya-kavusuyor -emniyetten-ozel-guvenlik-gorevlilerine-teror-egitimi muglada-ulasimda-donusum-yuzde-90a-ulasti -egitim-sende-ozata-guven-tazeledi

Devletin hiçbir görevlisi vatandaşlardan ne kontör ne de para talep etmez.

Kültür Turizminin Geliştirilmesi ile Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programlarından oluşan Proje Teklif Çağrısında toplam 30 milyon liralık bir kaynağın, Güney

Yılbaşında hangimiz erkek ya da kız arkadaşımıza uzun yıllar boyunca kullanabileceği, baktıkça bizi hatırlayabileceği bir hediye armağan etmenin hayallerini kurmuyoruz ki?

1948 yılından bu güne Müslüman katliamlarının hız kesmeden devam ettiği; kadın, erkek, çocuk demeden milyonlarca Müslüman’ın acımasız bir şekilde şiddete maruz bırakıldığı

Muğla Barosu Kadın Hakları Komisyonu, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de erkeğin kadına yönelttiği şiddetin her geçen gün arttığını ve kadının bedeni, kimliği

Basın İlan Kurumu (BİK), sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında basında fikren veya bedenen çalışanlara verdiği faizsiz borç para miktarını 4 bin 200 Türk Lirası’ndan 4 bin 800

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde

Muğla Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Kredi Yurtlar Kurumu ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan özel güvenlik personeline terörist

Vatandaşların daha konforlu, ekonomik ve kamu hizmeti odaklı kurumsal anlayış ile yönetilen toplu taşıma sistemi için araçların özel halk otobüsüne dönüşümünü 2015 yılında

Türk Eğitim Sen Muğla Şubesi 6. Olağağn Genel Kurulu 11 Kasım Cumartesi günü Muğla Öğretmenevinde yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Mürsel Özata ve yönetimi tekrar seçildi.

-alatay-projesine-aydem-destegi

ALATAY PROJESİNE AYDEM DESTEĞİ

Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin sponsor olduğu, Pamukkale Üniversitesi (“PAU”) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından yürütülen Alatay Elektromobil Araç Projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (“TÜBİTAK”) “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmalarına katılmak için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor.

-orman-koylusune-destekler-suruyor

ORMAN KÖYLÜSÜNE DESTEKLER SÜRÜYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vermeye ve gelir düzeylerini artırmaya devam ediyor.

-basbakan-muglaya-geliyor

Başbakan, Muğla’ya geliyor

“Beşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şöleni”nin 19.’su, Seydikemer’deki Boğalar Yaylası’nda 22 Temmuz’da gerçekleşecek. Etkinliğe aralarında Başbakan Binali Yıldırım’ın da bulunduğu çok sayıda önemli isim de katılacak.

-vali-civelekten-birlik-vurgusu

VALİ CİVELEK’TEN BİRLİK VURGUSU

Muğla Valisi Esengül Civelek, bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Bodrum’a gitti.

-agustos-ayinda-silah-altina-alinacak--olan-erlere-askerlik-cagrisi

AĞUSTOS AYINDA SİLAH ALTINA ALINACAK OLAN ER’LERE ASKERLİK ÇAĞRISI

Marmaris Askerlik Şubesi Başkanlığı tarafından silah altına alınacak erler için askerlik çağrısı yapıldı. Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

-asiri-sicaklar-vucudumuza-nasil-zarar-verir

AŞIRI SICAKLAR VÜCUDUMUZA NASIL ZARAR VERİR?

Bedenimiz denetim mekanizmalarıyla sıcak karşısında yaşamsal tehlikeleri sezip anında mücadele etmeye çalışıyor. Eğer yetersiz kalırsa felç ve kalp krizine kadar bir çok ölümcül sonuç söz konusu. Peki bu işleyiş nasıl gerçekleşiyor? Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan bu konuda önemli açıklamalarda bulunuyor.

ekonomiye-19-milyon-400-bin-lira-katki-saglanacak

EKONOMİYE 19 MİLYON 400 BİN LİRA KATKI SAĞLANACAK

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Muğla’nın münbit topraklarını suyla buluşturmak maksadıyla inşa edilen Milas Sulamasında sona yaklaşıldı. Çalışmaların son hız devam ettiği proje ile 16 bin 410 dekar zirai arazi suya kavuşacak.

-mugla-byegmye-yeni-mudur

MUĞLA BYEGM’YE YENİ MÜDÜR

Başbakanlık Basın Yayın Ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğüne il müdürü görevini yürütmek üzere atanan Şerife Münire Burcu görevine başladı.

-mete-mugladaki-su-kesintilerine-cozum-bekliyoruz

METE: MUĞLA’DAKİ SU KESİNTİLERİNE ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Muğla’da peşpeşe üç gün su kesintisi yaşanması halkı isyan ettirdi. Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) tarafından kesintilerin kısa sürede sona ereceği açıklanmasına rağmen akşam saatlerinde yine sular kesildi.

-plajlarda-turizm-ve-spor-etkinlikleri-koycegizde-basliyor

Plajlarda Turizm ve Spor Etkinlikleri Köyceğiz’de Başlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Plajlarda Turizm ve Spor Etkinlikleri “bu yıl Köyceğiz İlçesi’nde başlıyor.

-iktidar-buyuksehrin-hizmetlerini-engelleyerek-2019-hayalleri-kurmaktadir

“İKTİDAR BÜYÜKŞEHRİN HİZMETLERİNİ ENGELLEYEREK 2019 HAYALLERİ KURMAKTADIR”

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Ak Parti Muğla Milletvekli Nihat Öztürk’ün açıklamalarına cevap verdi.

-milli-egitim-bakanliginin-geregini-yapacagina-inaniyoruz

“MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN GEREĞİNİ YAPACAĞINA İNANIYORUZ”

Mhp Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan 19 Haziran’da TBMM’de Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın cevaplaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesini yenileyerek, “ehliyet ve liyakat vurgusu yaptığımız bu soru önergemizde Muğla’da Okul Müdürü ve Müdür Yardımcılığı atamalarına ilişkin bazı iddiaları gündeme taşımıştık. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda gereğini yapacağına inanıyoruz” dedi.

-adalet-yuruyusune-buyuk-destek

ADALET YÜRÜYÜŞÜNE BÜYÜK DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Teşkilatı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet” yürüyüşüne ilk günden beri desteğini sürdürüyor.

-telefon-dolandiriciligina-dikkat

TELEFON DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT!

Muğla Valiliği’nden telefon dolandırıcılığı ile ilgili önemli açıklama.

-mhpli-erdogandan-sok-iddia

MHP’Lİ ERDOĞAN’DAN ŞOK İDDİA

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın cevaplaması istemiyle yazılı bir soru önergesi verdi.

-mugladaki-sinemalarin-toplam-koltuk-kapasitesi-4-bin-17

MUĞLA’DAKİ SİNEMALARIN TOPLAM KOLTUK KAPASİTESİ 4 BİN 17

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2016 yılı Sinema ve Tiyatro İstatistikleri verilerine göre Muğla’da 45 sinema salonu olduğu açıklandı.

toki-fiyatlari-bizi-de-hayal-kirikligina-ugratti-

“TOKİ FİYATLARI BİZİ DE HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI ”

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk: “TOKİ FİYATLARI BİZİ DE HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI ” Muğla’da Alt gelir grupları için 2. Etap Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarının fiyat ve özelliklerinin belirlenmesinin ardından, açıklanan fiyatların çok yüksek olması Muğla basınında geniş yer buldu. Tepkilerin artmasının ardından ilk açıklama Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ten geldi. Öztürk; “Sosyal konut ve 2 artı 1 konutların fiyatları özellikle dar gelirli kardeşlerimizin ev sahibi olma hayallerini zora sokmuştur. Bir siyasetçi olarak bizi de hayal kırıklığına sevk etmiştir” dedi.

-cok-korkuttu

Çok korkuttu

İzmir Karaburun’un kuzeyi ile Yunanistan’ın Midilli adasının güneyinde kalan Ege denizi açıklarında, saat 15.28'de 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ambulans-degil-buyuksehire-ait-pikap

"AMBULANS DEĞİL BÜYÜKŞEHİR’E AİT PİKAP"

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partisinin il binasında toplantıda Göcek Tüneli ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Son zamanlarda Göcek Tüneli’nde ambulanslardan da ücret alındığı ile ilgili haberlerin çıkması ile açıklama yapan İl Başkanı Mete, tünel üzerinden bir algı operasyon yoluyla hükümeti yıpratma politikası olduğunu tünelden geçen aracın ambulans olmadığını Muğla Büyükşehir Belediyesine ait bir pikap olduğunun tespit edildiğini söyledi.

-turkiyenin-tek-parali-tuneli

TÜRKİYE'NİN TEK PARALI TÜNELİ

Prof. Dr. Nurettin Demir Göcek Tünelini Gündeme Taşıdı Muğla Milletvekili Prof.Dr. Nurettin Demir : Muğla , Marmaris, Dalaman ile Fethiye Antalya arasını birbirine bağlayan ikiz Göcek tüneli bulunmaktadır. Bu tünel ilki Türkiye’nin ilk yap-işlet-devret modeli ile paralı olarak 2006 yılında hizmete girmiştir. Türkiye’nin ilk ve tek paralı tünelidir. İkinci tünel ise 2015 yılında bittiği halde halen açılmamaktadır.