MANŞET
vali-civelek--karne-dagitim--torenine-katildi--- ---demir-tum-ezberleri-bozduk klima-hastaliginin-9-belirtisine-dikkat egzama-ve-tedavisi cevre-coskusu--- gorme-engelli-112-vatandasa--goren-goz-cihazi-dagitildi marmaris-giaddan--turk-kizilayina-bagi sahnelenen-opera-ve-bale-sayisi-yuzde-165-artti cocuklar-sut-icmeli--ama-ne-kadar--- tek-basina-yasayanlar-cogaliyor

Vali Civelek, karne dağıtım törenine katıldı

CHP'li Demir: Tüm ezberleri bozduk

Klima hastalığı ....

Egzama ve Tedavisi Doç. Dr. Gökhan OKAN Deri ve Zührevi Hastalıkları (Dermatoloji)

Muğla Çevre Platformunun (MUÇEP) Akyaka sahilinde düzenlediği “Muğla Cennet Kalsın Çevre Şenliği” coşkuyla kutlandı

Görme engelli 112 vatandaşa “Gören Göz Cihazı” dağıtıldı

Marmaris GİAD’dan Türk Kızılayı’na bağı

Sahnelenen opera ve bale sayısı yüzde 16,5 arttı

Çocuklar süt içmeli, AMA NE KADAR?

2016'da yüzde 14,9 olan yalnız yaşayan fertlerden oluşan tek kişilik hane halklarının oranının, 2017’de yüzde 15,4’e yükseldi.

en-buyuk-ihracatci-biziz-destek-istiyoruz---

En büyük ihracatçı biziz destek istiyoruz

GETOBYönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu: En büyük ihracatçıyız ama yüksek enflasyondan 7-8 kat daha fazla etkileniyoruz. Artan maliyetlerin altından kalkamıyoruz desteklenmemiz lazım

kiyilar-mucevden-alinsin-belediyelere-verilsin

“Kıyılar MUÇEV’den alınsın, belediyelere verilsin”

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Muğla’daki kıyıların MUÇEV tarafından işletilemeyeceğine dair Danıştay kararı üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması isteğiyle TBMM’ne soru önergesi verdi

-cilekte-hormon-kullanilmaz

“Çilekte hormon kullanılmaz”

Marmaris İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nejmettin Kaya, “Çilekte hormon kullanılmaz. Tüketicilerimiz, gönül rahatlığıyla çilek yiyebilirler” dedi

marmariste-sahte-para-operasyonu

Marmaris'te sahte para operasyonu

Polis ve Jandarma, üzerinde 57 adet sahte 50 TL'lik buldukları şahsı yakaladı

-doga-ve-cevre-felakete-surukleniyor

“Doğa ve çevre felakete sürükleniyor!”

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), 16 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, Gökova Körfezi kesin korunacak hassas alanları kararının, doğal çevreyi, felaketin içinde doğru sürükleyeceğini savundu. Gökova körfezinin bölgesinin kısıtlı köy yerleşim sahaları dışındaki 1. Derece sit alanlarının kesin korunacak alana dönüştürülmesi gerektiğini de kaydeden Platformdan yapılan açıklamada, “Bu çerçevede bir kez daha, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ülke genelinde sit alanları statü değişikliği çalışmasını durdurmaya ve süreci yerel halkın, STK’ların, yerel yönetimlerin katılımıyla yeniden oluşturmaya davet ediyoruz” denildi.

-gss-primleri-icin-son-gun-uyarisi

GSS PRİMLERİ İÇİN SON GÜN UYARISI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Marmaris Merkez Müdürü Zennur Karademir Genel Sağlık Sigortası (GSS) ile ilgili açıklamalarda bulundu.

-100-yas-evi-torenle-acildi

‘100 Yaş Evi’ törenle açıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 60 yaş üstü vatandaşların sosyal yaşama daha aktif katılmalarını ve üretkenliklerinin devamını sağlamak amacıyla oluşturduğu 100 Yaş Evi, törenle açıldı

-erkekler-eglenceye-daha-cok-para-harciyor

Erkekler eğlenceye daha çok para harcıyor!

Türkiye’de erkekler kadınlara kıyasla eğlenceye daha fazla harcarken, erkeklerin aylık 264,5 lira kadınların ise 206,6 lira harcadığı belirlendi

buyuksehirin-degil-fethiye-belediyesinin

Büyükşehir’in değil Fethiye Belediyesi’nin!

Mahkeme ‘rekreasyon alanı’ kararını verdi: Büyükşehir’in değil Fethiye Belediyesi’nin!

pasaport-ve-ehliyet-aliminda-yeni-donem

Pasaport ve ehliyet alımında yeni dönem

Pasaport ve sürücü belgesi işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne devredildi

kamera-sorunu-cozum-bekliyor

KAMERA SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

BÜYÜKŞEHİR VE SERVİS ŞOFÖRLERİ KARŞI KARŞIYA KAMERA SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

chpli-kadinlardan--tiyatro-tepkisi

CHP’li kadınlardan ‘ tiyatro’ tepkisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 18 Mart Çanakkale Anması’nda kadın tiyatro sanatçıların Meclis Başkanlığı’nın talimatıyla sahneye çıkartılmadığı ifade edildi. CHP Marmaris İlçe Kadın Kolları, tiyatroculara sahne yasağı haberleriyle ilgili basın açıklaması yaptı.

-hey-gidi-gunler-hey-adli-tiyatro-oyunu-sergilendi

“Hey Gidi Günler Hey” Adlı Tiyatro Oyunu Sergilendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Hey Gidi Günler Hey" adlı tiyatro oyununu Muğla’da sanatseverlerle buluşturdu.

-milasa-buyuk-yatirim

Milas’a Büyük Yatırım

Muğla Büyükşehir Belediyesi 17 Milyon 137 Bin TL’lik yatırımla Milas Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nin yapımına başladı.

-nevruzu-barlarda-kutladilar

Nevruz’u barlarda kutladılar

İranlı turistler Nevruz’u barlarda kutladı

-1-liralik-toto-kuponuyla-460-bin-lira-kazandi

1 liralık Toto kuponuyla 460 bin lira kazandı

Spor Toto kuponlarında yer alan ve geçtiğimiz hafta sonu oynanan 15 futbol karşılaşmasının sonucunu doğru tahmin eden bir kişi, 460 bin 319 lira 91 kuruş kazandı. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, talihlinin Adıyaman’dan olduğunu ve 1 liralık kuponu bedeli karşılığında ikramiyeye hak kazandığını duyurdu. GÜNÜN KONUSU OLDU Kolonu 50 kuruş olan Toto’daki 15 maçın sonucunu 2 tahminin birinde bilen büyük ikramiyenin sahibinin kim olduğu Adıyaman’da günün konusu oldu. Öte yandan meraklıları, Spor Toto’nun tarihinde ilk kez bu kadar küçük bedelle, bu kadar büyük bir ikramiyenin kazanıldığını belirtti. (Ender TÜRKKAN)

-yaslilar-haftasi-nedeniyle-vali-civeleke-ziyaret

Yaşlılar Haftası nedeniyle Vali Civelek’e ziyaret

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Abide-Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Müdür Yardımcısı Ülkü Pıçakçıefe ve huzurevi sakinleri 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle Muğla Valisi Esengül Civelek’i makamında ziyaret etti.

muglada-28-bin-kisiye-yangin-egitimi

Muğla’da 28 Bin Kişiye Yangın Eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası nedeniyle il genelinde 111 kurum ve kuruluştaki 28 bin 160 kişiye yangın eğitimi verildi.

-buyuksehir-personeli-sinavda-ter-dokuyor

Büyükşehir Personeli Sınavda Ter Döküyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde görev yapan hizmet alımı personelin Büyükşehir Belediyesi şirketine işçi statüsünde geçiş işlemleri için çalışmalar devam ediyor.