MANŞET
bizim-mahalle-bizi-bekliyor cocuklara-armagan en-buyuk-ihracatci-biziz-destek-istiyoruz--- kiyilar-mucevden-alinsin-belediyelere-verilsin -cilekte-hormon-kullanilmaz marmariste-sahte-para-operasyonu -doga-ve-cevre-felakete-surukleniyor -gss-primleri-icin-son-gun-uyarisi -100-yas-evi-torenle-acildi -erkekler-eglenceye-daha-cok-para-harciyor

105 Sokak'ta geleneksel halen gelen 23 Nisan kutlamalarının bu yıl 5.’si gerçekleşecek.. Sokak sakinleri, gönüllüleri herkesi kutlamaya davet etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Marmaris’te 4 gün boyunca kutlanacak. Bir yandan Belediye, diğer yandan gönüllü vatandaşlar hazırlıklara başladı.

GETOBYönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu: En büyük ihracatçıyız ama yüksek enflasyondan 7-8 kat daha fazla etkileniyoruz. Artan maliyetlerin altından kalkamıyoruz desteklenmemiz

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Muğla’daki kıyıların MUÇEV tarafından işletilemeyeceğine dair Danıştay kararı üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet

Marmaris İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nejmettin Kaya, “Çilekte hormon kullanılmaz. Tüketicilerimiz, gönül rahatlığıyla çilek yiyebilirler” dedi

Polis ve Jandarma, üzerinde 57 adet sahte 50 TL'lik buldukları şahsı yakaladı

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), 16 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, Gökova Körfezi kesin korunacak hassas alanları kararının, doğal çevreyi, felaketin

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Marmaris Merkez Müdürü Zennur Karademir Genel Sağlık Sigortası (GSS) ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 60 yaş üstü vatandaşların sosyal yaşama daha aktif katılmalarını ve üretkenliklerinin devamını sağlamak amacıyla oluşturduğu 100 Yaş Evi,

Türkiye’de erkekler kadınlara kıyasla eğlenceye daha fazla harcarken, erkeklerin aylık 264,5 lira kadınların ise 206,6 lira harcadığı belirlendi

muglada-28-bin-kisiye-yangin-egitimi

Muğla’da 28 Bin Kişiye Yangın Eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası nedeniyle il genelinde 111 kurum ve kuruluştaki 28 bin 160 kişiye yangın eğitimi verildi.

-buyuksehir-personeli-sinavda-ter-dokuyor

Büyükşehir Personeli Sınavda Ter Döküyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde görev yapan hizmet alımı personelin Büyükşehir Belediyesi şirketine işçi statüsünde geçiş işlemleri için çalışmalar devam ediyor.

-gadin-muglam-etkinligi-begeni-topladi

“Gadın Muğla’m” Etkinliği Beğeni Topladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından hazırlanan Gadın Muğla’m etkinliği izleyenlerin beğenisini kazandı.

-borulce-uretiminde-mugla-ilk-sirada

BÖRÜLCE ÜRETİMİNDE MUĞLA İLK SIRADA

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 yılı Bitkisel Üretim İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre; Taze börülce üretiminde Muğla ilk sırada Ülkemizde üretilen 17 bin 414 ton taze börülcenin %37,1’i (6 bin 457 ton) Muğla’da üretildi.

-dsi-genel-muduru-acusulamada-hedef-5-yildizli-projeler

DSİ GENEL MÜDÜRÜ ACU;’SULAMADA HEDEF 5 YILDIZLI PROJELER

DSİ Genel Müdürü Murat Acu, ülkemizde 1973, 1985, 1989, 1994, 2001, 2007, 2014 yıllarında kuraklık olduğunu 2017 yılında da son 44 yılın en kurak dönemini yaşandığını belirterek son 15 yılda inşa edilen baraj ve göletler ile vatandaşımıza kuraklık hissettirilmemiştir dedi.

zeytinkoy-ile-ilgili-iddialar-dogru-degil

ZEYTİNKÖY İLE İLGİLİ İDDİALAR DOĞRU DEĞİL

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mustafa Temel Kışlal: ZEYTİNKÖY İLE İLGİLİ İDDİALAR DOĞRU DEĞİL Son günlerde yerel gazetelerde çıkan “Zeytinköy halkı mağdur, verilen vaatler yerine getirilmedi, katkı payı isteniyor haberlere ilişkin İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mustafa Temel Kışlal açıklamalarda bulunarak böyle bir iddianın doğru olmadığını ileri sürdü.

-112ye-asilsiz-cagri-yapan-17-kisiye-ceza

112'YE ASILSIZ ÇAĞRI YAPAN 17 KİŞİYE CEZA

Yılda 2 kez düzenlenen Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu ile Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi(GAMER) Toplantısının ilki, Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında 112 Acil Çağrı Merkezi(AÇM) Toplantı Salonunda yapıldı. Acil Çağrı Merkezine 01 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında 1 milyon 187 bin 698 adet çağrı geldiği, bu çağrıların 255 bin 837 adetinin asılsız çağrı olduğu belirtildi. , Acil Çağrı Merkezini gereksiz arayan 20 kişiye ise idari para cezası uygulandığı belirtildi.

-5-ton-hamsi-dagitacaklar

5 ton hamsi dağıtacaklar

Muğla Karadenizliler Derneği tarafından bu sene 4. Düzenlenecek olan hamsi şöleninde vatandaşlara 5 ton hamsi ikram edilecek.

-buyuksehirden-muglaya--942-bin-metre-hat

Büyükşehir’den Muğla’ya 942 Bin Metre Hat

İl genelindeki alt yapı eksiklerini gidermek için çalışmalarına devam Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, bu güne kadar 942 bin metrelik hat çalışması yaptı.

-iskur-mugla-1-ceyrek-acik-is-istatistikleri-saha-calismasina-start-verdi

İŞKUR MUĞLA 1. ÇEYREK AÇIK İŞ İSTATİSTİKLERİ SAHA ÇALIŞMASINA START VERDİ

Muğla Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından, Muğla’da İşgücü Piyasası AnaliZi (İPA) çalışmaları kapsamında 12-28 Şubat 2018 tarihleri arasında 116 işyeri ziyaret edilecek.

-mugla-polisine-sanatci-destegi

Muğla polisine sanatçı desteği

Kahraman Şehit Polis Memuru Sefa Altınsoy'un adını taşıyan ve Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde teşhir edilen zenginleştirilmiş kütüphanenin açılış törenine katılan tanınmış sanatçı Gülnihal Demir polisleri yalnız bırakmazken, öğrencilerin de ilgi odağı oldu.

-il-jandarma-komutanindan-mugla-bike-ziyaret

İl Jandarma Komutanından Muğla BİK’e ziyaret

Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Basın İlan Kurumu Muğla Şubesi’ni ziyaret etti. Muğla BİK Müdürü M. Ali Köseoğlu, Tuğgeneral Sel’e ‘Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale’ kitabını takdim etti.

-suca-suruklenen-cocuklara-is-egitimi-ve-is-verilecek----

Suça sürüklenen çocuklara iş eğitimi ve iş verilecek

Özellikle suça sürüklenmiş çocukların istihdam edilmesini hedefleyen, Vali Esengül Civelek’in teşvikleriyle, Cumhuriyet Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Müdürlüğü ve İş Kur Muğla İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan 'Ege İncisi' projesinin birinci işbaşı eğitim programının anlaşması imzalandı..

-dolandiricilara-kanmayin

Dolandırıcılara Kanmayın

Devletin hiçbir görevlisi vatandaşlardan ne kontör ne de para talep etmez.

gekadan-mugla-aydin-ve-denizliye-30-milyonluk-kaynak

GEKA’dan Muğla, Aydın ve Denizli’ye 30 milyonluk kaynak

Kültür Turizminin Geliştirilmesi ile Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programlarından oluşan Proje Teklif Çağrısında toplam 30 milyon liralık bir kaynağın, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından Aydın, Denizli ve Muğla'da uygun bulunan başvuru sahiplerine kullandırılacağı bildirildi.

yilbasina-ozel-en-gosterisli-divas-love-pirlanta-modelleri

Yılbaşına Özel En Gösterişli Divas Love Pırlanta Modelleri

Yılbaşında hangimiz erkek ya da kız arkadaşımıza uzun yıllar boyunca kullanabileceği, baktıkça bizi hatırlayabileceği bir hediye armağan etmenin hayallerini kurmuyoruz ki?

arakanli-cocuklara-yardim-eli-uzatin

Arakanlı Çocuklara Yardım Eli Uzatın!

1948 yılından bu güne Müslüman katliamlarının hız kesmeden devam ettiği; kadın, erkek, çocuk demeden milyonlarca Müslüman’ın acımasız bir şekilde şiddete maruz bırakıldığı Arakan’da her gün binlerce çocuk hayatını kaybetmeyi sürdürüyor.

-erkegin-kadina-yonelttigi-siddet-artiyor

ERKEĞİN KADINA YÖNELTTİĞİ ŞİDDET ARTIYOR

Muğla Barosu Kadın Hakları Komisyonu, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de erkeğin kadına yönelttiği şiddetin her geçen gün arttığını ve kadının bedeni, kimliği ve emeği üzerindeki baskıların yoğunlaştığına dikkat çektiler.

-basin-calisanlarina-verilen-borc-para-miktari-artirildi

BASIN ÇALIŞANLARINA VERİLEN BORÇ PARA MİKTARI ARTIRILDI

Basın İlan Kurumu (BİK), sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında basında fikren veya bedenen çalışanlara verdiği faizsiz borç para miktarını 4 bin 200 Türk Lirası’ndan 4 bin 800 Türk Lirası’na yükseltti.

-21-bin-480-dekar-zirai-arazi-suya-kavusuyor

21 BİN 480 DEKAR ZİRAİ ARAZİ SUYA KAVUŞUYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapımı tamamlanan 7,7 milyar lira yatırım bedelli 375 eser hizmete alınacak. 29 Kasım Çarşamba günü Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Muğla da payını alacak.