MANŞET
bizim-mahalle-bizi-bekliyor cocuklara-armagan en-buyuk-ihracatci-biziz-destek-istiyoruz--- kiyilar-mucevden-alinsin-belediyelere-verilsin -cilekte-hormon-kullanilmaz marmariste-sahte-para-operasyonu -doga-ve-cevre-felakete-surukleniyor -gss-primleri-icin-son-gun-uyarisi -100-yas-evi-torenle-acildi -erkekler-eglenceye-daha-cok-para-harciyor

105 Sokak'ta geleneksel halen gelen 23 Nisan kutlamalarının bu yıl 5.’si gerçekleşecek.. Sokak sakinleri, gönüllüleri herkesi kutlamaya davet etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Marmaris’te 4 gün boyunca kutlanacak. Bir yandan Belediye, diğer yandan gönüllü vatandaşlar hazırlıklara başladı.

GETOBYönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu: En büyük ihracatçıyız ama yüksek enflasyondan 7-8 kat daha fazla etkileniyoruz. Artan maliyetlerin altından kalkamıyoruz desteklenmemiz

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Muğla’daki kıyıların MUÇEV tarafından işletilemeyeceğine dair Danıştay kararı üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet

Marmaris İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nejmettin Kaya, “Çilekte hormon kullanılmaz. Tüketicilerimiz, gönül rahatlığıyla çilek yiyebilirler” dedi

Polis ve Jandarma, üzerinde 57 adet sahte 50 TL'lik buldukları şahsı yakaladı

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), 16 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, Gökova Körfezi kesin korunacak hassas alanları kararının, doğal çevreyi, felaketin

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Marmaris Merkez Müdürü Zennur Karademir Genel Sağlık Sigortası (GSS) ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 60 yaş üstü vatandaşların sosyal yaşama daha aktif katılmalarını ve üretkenliklerinin devamını sağlamak amacıyla oluşturduğu 100 Yaş Evi,

Türkiye’de erkekler kadınlara kıyasla eğlenceye daha fazla harcarken, erkeklerin aylık 264,5 lira kadınların ise 206,6 lira harcadığı belirlendi

yogun-kar-yagisi-ulasimi-olumsuz-etkiliyor

Yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor!

Aksaray-Nevşehir karayolu, tek yönlü olarak trafiğe kapandı.

gazeteci-intihar-etti-

Gazeteci intihar etti

Gazeteci Muammer Yaşar, dün Ulus’ta kaldığı bir otelde intihar etti.

kahve-yerine-su-molasi--

Kahve yerine su molası!

Zengin sebze ve meyvelerin tüketimine ağırlık verilmesiyle birlikte su tüketimi unutulmamalı

ido-seferleri-iptal-

İDO seferleri iptal

Kuvvetli fırtına bazı seferleri iptal ettirdi

-menderden-engelliler-icin-yemek

MENDER’den Engelliler için Yemek

Marmaris Engelliler Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (MENDER), 03 Aralık Dünya Engelliler Günü ve derneğin 2. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Yazıcı Turban Otelde yemek düzenledi. Yaklaşık olarak 300 davetlinin katıldığı yemekte bir açıklama yapan MENDER Başkanı Şennur Ünlü, engelleri yenmek için bu derneği kurduklarını ve tüm engellilerin gününü kutladığını söyledi.

-armutalan-meclis-toplantisi-yapildi

Armutalan Meclis Toplantısı Yapıldı

Armutalan Belediyesi Aralık ayı olağan Meclis Toplantısı 6 gündem maddesinin görüşülmesiyle tamamlandı. 2 Meclis Üyesinin izinli olduğu Meclis Toplantısı sonucunda Başkan Ünlü, katılımcı Meclis Üyelerine teşekkür ederek, gelecek toplantının Ocak ayı ilk haftasında yapılacağını söyleyip oturumu kapattı.

-bu-duyarsizliga-son-verelim

Bu Duyarsızlığa Son Verelim

Yağışların başlaması ile birlikte su kanallarına atılan çöpler suyla birlikte denize akmaya başladı.

-miyedten-engellilere-destek

MİYED’ten Engellilere Destek

3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısı ile Marmaris İhtiyaç sahipleri için Yardımlaşma ve Eğitim Derneği MİYED Taşlık İş Hanı’ndaki dernek binasında ile eğitilebilir zihinsel engelli öğrencilerle birlikte kutlama pastası kestiler.

-chpden-engelliler-gunu-kutlamasi

CHP’den Engelliler Günü Kutlaması

Marmaris CHP İlçe Başkanlığı 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı.

-yilbasi-biletleri-satista

Yılbaşı Biletleri Satışta

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekiliş biletleri satışa sunuldu. En büyük ikramiyesi 45 milyon lira olan yılbaşı özel çekilişi Milli Piyangonun satış gişelerinde ve bayilerde ilk günden büyük ilgi gördü. Ayrıca Yılbaşı özel çekilişi ile birlikte bazı seyyar bayilerde Marmaris’e gelmeye başladı.

-kultur-ve-sanat-evi-18-aralikta-aciliyor

KÜLTÜR VE SANAT EVİ 18 ARALIK'TA AÇILIYOR

Bir zamanlar meyve-sebze ve balık hali olarak hizmet veren, Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi'nde kurslar başladı. 30 Kasım Cuma günü Müjdat Gezen Kültür Merkezi'nin "Actor Studyo" kursu ile başlayan dersler, pazartesi günü de"nakış", "resim" ve "ingilizce" kursuna katılan kursiyerlerin tanışma toplantısıyla devam etti.

-muglada-12-kisiye-smmm-ruhsati

Muğla’da 12 Kişiye SMMM ruhsatı

Muğla Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler odası, her yıl geleneksel olarak kutladıkları kuruluşlarının 23’ncü yılını 300 kişiyle görkemli bir törenle kutladı.

kpss8217den-38-aldi-memur-oldu

KPSS’den 38 aldı memur oldu!

Çorum’a restoratör olarak , KPSS Lisans sınavından 38,31263 puan alan bir kişi atandı.

mcdden-balon-baligi-uyarisi

MÇD’den Balon Balığı Uyarısı

MÇD ve Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ile yapılan Körfez çalışmalarında da rastlanan Balon Balığı sahilimizde de yakalandı.

cikolatasina-zirve-yarisi-

Çikolatasına Zirve Yarışı

Marmaris'te yürüyüşe çıktıktan sonra kendilerinden haber alınamayan gruptaki kadın, kaybolduktan 21 saat sonra kurtarıldı.

irakta-tansiyon-yukseliyor

Irak'ta tansiyon yükseliyor

Irak'ta merkezi Bağdat yönetimi ile kuzeydeki bölgesel Kürt yönetimi arasında "askeri görev alanı yetkisi" nedeniyle başlayan gerginlik yeniden yükseldi.

obama-esadi-boyle-uyardi-sonuclarina-katlanirsin

Obama, Esad'ı böyle uyardı: Sonuçlarına katlanırsın

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye lideri Beşar Esad'ın halkına karşı kimyasal silah kullanması halinde 'sonuçlarına katlanacağını' söyledi.

thy-calisanlarinin-bekleyisi-8inci-gununde

THY çalışanlarının bekleyişi 8’inci gününde

TÜRK Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile Hava İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, 23’üncü dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için bir araya geldi. THY Genel Müdürlüğü binasında yapılan görüşme yaklaşık iki saat sürdü. Ayçin, "Her iki taraf da, görüşmelerin sürmesini istiyor" dedi.

1-mayis-gostericileri-adliyeye-sevkedildi

1 Mayıs göstericileri adliyeye sevkedildi

İstanbul’daki 1 Mayıs gösterileri sırasında bazı banka şubeleri ile küresel markaların binalarına zarar verilmesi nedeniyle anarşistlere yönelik başlatılan operasyon, emniyet ve basın açısından bir handikapa dönüştü.