MANŞET

Muğla’da Ulaşımda Dönüşüm Yüzde 90’a Ulaştı

18 Kasım 2017 Cumartesi 13:39
muglada-ulasimda-donusum-yuzde-90a-ulasti

Vatandaşların daha konforlu, ekonomik ve kamu hizmeti odaklı kurumsal anlayış ile yönetilen toplu taşıma sistemi için araçların özel halk otobüsüne dönüşümünü 2015 yılında başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ulaşımda Dönüşüm projesi kapsamında 2 yılda il genelinde yüzde 93’lük orana ulaştı.

Engelli rampalı, klimalı, kamera kayıt sistemli, çevre dostu motora sahip son teknoloji ürünü araçların Muğla’ya  kazandırılmasıyla ulaşımda kalite artarken, ücretsiz seyahat hakkı olan 65 yaş üstü, engelli, şehit yakını, gazi ve diğer vatandaşlar özel halk otobüsüne dönüşen yeni hatlardan rahat bir şekilde faydalanabiliyor.

2015 yılında başlayan ve Kasım ayı itibariyle yüzde 93’lük orana ulaşan dönüşüme il genelinde 2012 taşımacı 1202 adet araç ile katıldı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım hizmetlerini insan odaklı ve çevreye duyarlı olarak düzenlemek, kaliteli ve güvenilir hizmet sunmayı amaç edinerek başlattığı Ulaşımda Dönüşüm Projesi dünyanın önde gelen ulaşım kongrelerinden olan Transist Ulaşım Kongresinde birincilik ödülü kazandı.

Şehir hayatını kolaylaştıran yenilikler içermesi, şehir ekonomisine olumlu etki etmesi, çevreyle dost bir ulaşım sistemi oluşturulmasına katkı sağlaması, yenilik içermesi gibi kriterleri karşılaması nedeniyle birincilik alan proje, bir çok büyükşehir belediyesi tarafından da model olarak alınıyor.Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kuruldukları günden itibaren Muğla genelinde birçok hizmeti hayata geçirdiklerini, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak, estetik ve değer katacak hizmetlerin devam etmesi için çalıştıklarını belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Halkımızın ulaşım hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanması, şoför esnafımızın da bu sektörden ekmeğini kazanması gerekiyor. Ulaşımda dönüşüm hizmetimizle vatandaşlarımızın son teknoloji, çevreci, engelli rampalı, güvenlikli araçlarla hizmet almasını amaçlıyor, aynı zamanda kanunen ücretsiz seyahat hakkı olan vatandaşlarımızın bu haklarından yararlanmalarını sağlıyoruz. Ulaşımda Dönüşüme başlarken şoför esnafımız ve kooperatiflerimizin fikirlerini alıp, birlikte hareket ederek projeyi hayata geçirdik. Başarılı olmamızdaki en büyük sebeplerden birisi de budur. Muğla’ya da bu hizmet çok yakışıyor. Muğla’da belli bir disiplin, belli bir kural içerisinde halkımıza hizmet verirken esnafımız da yolcularımız da bu durumdan memnun. Birlik ve beraberlik içerisinde birbirimizi anlamaya çalışarak sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.Haber okunma sayısı: 747

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ