Muğla İl Milli Eğitime yeni müdür

05 Temmuz 2018 Perşembe 10:34
mugla-il-milli-egitime-yeni-mudur

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre atandı.

 

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’nın Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliği'ne atanmasının ardından yerine Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci atandı. Muğla’da boşalan İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine de Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre atandı.

Zonguldak’ta başarılı çalışmalara imza atan Pervin Töre’nin, ağır hasta olan babasına daha yakın olabilmek ve onun tedavisiyle ilgilenebilmek amacıyla daha önce tayin istediği öğrenildi.

Haziran ayının son haftasında Muğla’da görevine başlayan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ye hayırlı olsun ziyaretleri de sürüyor.Pervin Töre kimdir?

1960 yılında Erzurum'da doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Erzurum'da okuduktan sonra Lise 1. ve 2. Sınıfı Erzurum Kız Lisesi'nde, son sınıfı ise İzmir Kız Lisesi'nde okudu ve aynı yıl iyi derece ile mezun oldu. 1982 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya bölümünü bitirdikten sonra Trabzon Of Lisesi'nde 4 yıl kimya öğretmenliği yaptı. 1986 yılında İzmir Namık Kemal Lisesi Kimya Öğretmenliğine atandı.

1991 yılında aynı lisede Müdür Yardımcılığı görevine başladı. Daha sonra sırasıyla Namık Kemal Lisesi Müdür Vekilliği ve İzmir Kız Lisesi Müdür Vekilliği yaptı. 2008 yılında, mezunu olduğu İzmir Kız Lisesi Müdürlüğüne asaleten atanan Pervin Töre, 2012 yılı Ocak ayında Aydın İli Milli Eğitim Müdürlüğüne, 2017 Şubat ayında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

2018 Nisan ayında Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Pervin Töre evli ve bir çocuk annesidir.Haber okunma sayısı: 553

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı