Serkan Yazıcı

Suça sürüklenen çocuklara iş eğitimi ve iş verilecek

31 Ocak 2018 Çarşamba 08:48
-suca-suruklenen-cocuklara-is-egitimi-ve-is-verilecek----

Özellikle suça sürüklenmiş çocukların istihdam edilmesini hedefleyen, Vali Esengül Civelek’in teşvikleriyle, Cumhuriyet Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Müdürlüğü ve İş Kur Muğla İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan 'Ege İncisi' projesinin birinci işbaşı eğitim programının anlaşması imzalandı..

Bu yılın başında, 1 Ocak’ta Muğla ili ve ilçelerinde, psiko-sosyal model örnek alınarak ''Sorumlu Fert, Güvenli Ken.'' sloganı ile  yürütülmeye başlanan  “Ege İncisi” isimli proje, hakkında açıklama yapıldı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Muğla Emniyet Müdürlüğü ve Çalışma ve İş-Kur Muğla İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol sonrası ilk etapta 18 kişilik iş başı eğitim programının protokolü işveren ile İş-Kur Müdürü arasında imza altına alındığı açıklandı.

Farklı meslek dallarında işbaşı eğitim programları düzenlenerek, başta suça sürüklenmiş çocuklar olmak üzere, dezavantajlı sosyal grupları oluşturan fertlerin, işbaşı eğitim programlarına katılımlarının sağlanarak programı başarı ile tamamlamaları, sonrasında da  işbaşı eğitim programlarının düzenlendiği işyerlerinde istihdam edilmelerinin amaçlandığı belirtildiği açıklamada şu sözler yer aldı.

“İlk olarak Patırtı Tekstil A.Ş. isimli işyerinde dezavantajlı sosyal grupları oluşturan fertlerden toplam 18 kişi 3 ay sürecek olan değişik meslek dallarında ( Muhasebe, Grafik Asistanı, Paketleme, Barkodçu, Stüdyo Asistanı, Müşteri Hizmetleri, Sosyal Medya Personeli, Depo Personeli,) işbaşı eğitim programına başlamakta olup, program süresince katılımcılara günlük 61.65 TL olan aylık asgari ücret düzeyindeki cep harçlığı ile katılımcıların genel sağlık sigortaları ve iş kazası meslek hastalığı primleri  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce karşılanacaktır.

3 ay sürecek olan işbaşı eğitim programımızı başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere kendileri için özel olarak düzenlenecek olan tören de başarı belgeleri, sertifikaları ve çeşitli hediyeleri takdim edilerek, Patırtı Tekstil A.Ş. isimli işyerinde istihdam edilmeleri sağlanacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, özel sektör işyerleri ve vatandaşların gönüllü destekçi olmak istedikleri takdirde, yapacakları basın açıklamaları ile gönüllü destekçisi olabilecekleri 'Ege İncisi’ isimli projemiz  1 Ocak 2018 - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında Muğla İlimiz ve İlçelerinde yürütülecektir.”Haber okunma sayısı: 866

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı