MANŞET

Muğla'nın Yeni İlçelerinden Seydikemer İlk Muhtarlar Toplantısını Yaptı

17 Eylül 2013 Salı 10:09
-muglanin-yeni-ilcelerinden-seydikemer-ilk-muhtarlar-toplantisini-yapti

Yasalaşan Büyükşehir tasarısıyla kurulan ilçelerden Muğla’nın Seydikemer ilçesi ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştirerek gelecek vadeden ilçeler arasında yer almak için ilk adımlarını attı.

İlk toplantısını Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa başkanlığında yapan Seydikemer muhtarları büyük heyecan yaşadılar. Daha etkin ve verimli hizmet alabilmek ve sorunlarını aktarabilmek için bir araya gelen muhtarlar, milletvekili Ali Boğa ile birlikte sorunlarının bire bir muhatapları olan ve çözüm üretecek olan il yöneticilerini karşılarında görmekten mutlu oldular.

İl Özel İdare Genel Sekreteri, İl Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere, orman, müze, milli eğitim müdürlerini, belediye meclis üyeleri, belde belediye başkanları ve yeni kurulan Seydikemer Ak Parti İlçe yönetimi ile bir araya gelen muhtarlar tek tek söz olarak duygu ve düşüncelerini paylaştılar, çözüm bekleyen sorunlarını ilettiler.

Toplantıda konuşma yapan Ali Boğa, bir körfez beldesi olmaktan çıkıp, kalkınmış bir ilçe olma yolunda ilk adımı atan Seydikemer’in tarihi bir gün yaşadığını söyledi. 55 yerleşim yeri ile, Muğla’nın 13. İlçesi olarak kurulmasına rağmen her anlamda büyüklük değerleriyle 6. Sırada işe başlayan Seydikemer’in kısa sürede adını tüm Türkiye’ye duyuracağını söyledi. İlçe olmasıyla birlikte daha ilk 6 ayında önemli hizmetler getirildiğini söyleyen Boğa, çok önemli iki köprü projesinin bölgede ulaşımı rahatlatacağını ifade etti. Eşen Çayı ve Akçay üzerine kurulan köprüleri anlatan Ali Boğa, ilk köprü eşen çayının iki yakasını bir araya getirdi, Akçay köprüsü ise turizm bölgemiz Saklıkent’e ulaşımda dur geç devrini bitirecek dedi. Milli Eğitim Bakanlığının bölgede büyük bir okullaşma atağı başlattığını da söyleyen Boğa, ihale edilen kapalı spor salonu ve diğer projelerle Seydikemer’e şimdiden büyük hizmetler getirildiğini ifade etti. Seydikemer’in ilçe olmasını gündeme kendisinin getirdiğini söyleyen Boğa, Muğla’nın 6 milletvekilinden dördünün maalesef parti disiplinine uyarak Seydikemer’in ilçe olmasına karşı çıktığını da sözlerine ekledi. Seydikemer’in ilçe olmasına ve büyümesine karşı çıkanların şimdi ilçeyi yönetmeye hangi mantıkla talip olduklarını anlayamadığını söyleyen Boğa, istesek de istemesek de artık belde belediyeleri yok. Ama yeni düzenlemeyle bu beldeler ve köyler eskisinden kat kat daha fazla miktarda ve kaliteli hizmeti ilçe belediyelerinden ve Büyükşehir Belediyesinden alacaklar. Yeni öğretim yılına 38 ilkokul, 23 ortaokul ve 8 lise ile başlayacak olan Seydikemer’in okullaşma alanında büyük gelişmeler yaşayacağını, eski okulların bakım ve onarımının yapıldığını, yeni okul ihalelerinin ise verildiğini söyledi.

Yeni kurulan Ak Parti İlçe Yönetimi ile de tanışan muhtarlar, daha etkin ve verimli hizmet alacaklarını düşündüklerini ifade ederek, şu ana kadar her anlamda hizmeti hükümet verdi. Ufak tefek sorunlarımız da bundan sonra daha çabuk çözülecektir diyerek muhtarlar taleplerini yetkililere ilettiler.Haber okunma sayısı: 1342

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER