Gürün: CHP’li vekiller, İstanbul’daki mücadelesiyle tarihe geçti

25 Nisan 2019 Perşembe 09:18
-gurun-chpli-vekiller-istanbuldaki-mucadelesiyle-tarihe-gecti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Milletvekillerimizin İstanbul’daki demokrasi mücadelesi tarihe not düşmüştür” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban 31 Mart yerel seçimlerini kazanan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret ederek tebrik etti ve görevlerinde başarılar diledi. Ziyarette konuşan Başkan Gürün, “Milletvekillerimizin İstanbul’daki demokrasi mücadelesi tarihe not düşmüştür” dedi.

 

 

31 Mart Yerel seçimlerinden sonra İstanbul’da 17 gün süren oyların tekrar sayılma işlemlerine bizzat katılan daha sonra da TBMM’de 23 Nisan özel oturumunda bulunan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ikinci defa Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Dr. Osman Gürün’e tebrik ziyaretinde bulundu.Alban; “Açık, şeffaf, hesap verilebilir belediyecilikle vatandaşlarımızın yerel yönetimlere olan güveni ve inancı geri geldi”

2019 yerel seçimleriyle ülkemize baharın geldiğini söyleyen CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, 31 Mart’ta kazandıkları İstanbul’u zorlu ve mücadeleci bir süreçten sonra 17 Nisan’da tüm engellemelere rağmen tekrar kazandıklarını belirtti. Mürsel Alban; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak 2019 yerel seçimlerinden demokrasi adına başarıyla çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya gibi nüfusumuzun yoğun olduğu şehirlerimiz Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliği ile tekrar buluştu.  24 gün kısa bir sürede bile bu değişim kendini gösterdi. Açık, şeffaf, hesap verilebilir belediyecilikle vatandaşlarımızın yerel yönetimlere olan güveni ve inancı geri geldi.

Alban; “Tüm vekillerimizle oylarımıza, demokrasiye sahip çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

İstanbul’da 16 Milyon seçmen oyunu kullandı ve kararını Başkanımız Ekrem İmamoğlu’ndan yana kullandı. Uzun ve yorucu bir süreçten sonra sadece İstanbul değil tüm Türkiye’nin arkasında olduğu Ekrem İmamoğlu kazandı. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri olarak 17 gün boyunca vatandaşlarımızın oylarına sahip çıkmanın gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte Muğlamızda belediye başkanlarımızın mazbata törenlerine katılamadık, yanlarında olamadık. Daha sonra da Genel Başkanı’mız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan alçakça saldırı ve TBMM’deki 23 Nisan oturumu için Ankara’da olduğumuzdan bugün Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Dr.Osman Gürün’ü ziyaret ederek tebrik ettim. Muğla’da birçok adayla yarışıp Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını Muğla’da dalgalandırmaya devam eden başkanımızı kutluyor, yenilikçi projelerle hizmetlerine devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

Başkan Gürün; “Milletvekillerimizin İstanbul’daki demokrasi mücadelesi tarihe not düşmüştür.”

31 Mart yerel seçimlerinin ülkemizde ve Muğlamızda tüm yönleri ile iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi vekillerinin verdiği demokrasi mücadelesinin tarihe önemli bir not düştüğünü belirtti. Başkan Gürün; “Martın sonu bahar diyerek çıktığımız yerel seçim yürüyüşünden Genel Başkanı’mız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğru hamleleri ve vatandaşlarımızın teveccühü ile başarıyla çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu seçimlerde özellikle İstanbul’da yaşanan demokrasi mücadelesi ayrı değerlendirilmeli, vatandaşlarımızın oylarına günlerce sahip çıkan milletvekillerimiz, partililerimiz büyük bir teşekkürü hak ettiler. Seçimin galibinin 31 Mart’ta belli olmasına rağmen yapılan itirazlarla seçim sürecinin uzaması ile tüm Türkiye 17 gün boyunca İstanbul seçimlerine kilitlendi. Sonuçların belli olmasıyla oy veren, vermeyen herkesin desteğini alan sayın Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı ve görevine başladı. Bu süreçte Muğla milletvekillerimiz de İstanbul’u mesken tuttu ve büyük bir mücadele örneği vererek oy sayımlarında bizzat görev aldı. Muğla’daki bazı törenlerde aramızda olamadılar. Muğla milletvekilimiz Mürsel Alban’a ziyaretleri ve İstanbul’da vermiş oldukları demokrasi mücadelesi için teşekkür ediyor, partimizin yerel seçimlerdeki başarısının genel seçimlere de yansıyacağına inanıyorum.” dedi. (MANŞET Haber Merkezi)Haber okunma sayısı: 353

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER