Fırsatçılara fırsat vermeyin

27 Ağustos 2018 Pazartesi 11:29
-firsatcilara-firsat-vermeyin

Dövizdeki yükselişi bahane edip zam yapan ürün tedarikçileri ile imzaladıkları anlaşmalara rağmen ödemelerini Türk Lirası’yla yapmak isteyen tur operatörleri otelcileri isyan ettirdi


Güney Ege Otelcileri Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu  dövizdeki yükselişi bahane edip zam yapan ürün tedarikçileri ile imzaladıkları anlaşmalara rağmen ödemelerini Türk Lirası’yla yapmak isteyen tur operatörlerine tepki gösterdi.

 

 

GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, üyelerine gönderdiği  ve ‘fırsatçılara dur’ denmesini istediği yazıda konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Bülbüloğlu,  Ülkemizi ve değerlerimizi düşünmek zorundayız ve fırsatçılara geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

GETOB Başkanı’nın açıklamasında şu sözler yer aldı:

ZAMCI FIRSATÇILAR

“Farklı sebeplerden dolayı Türk Lirasının; Pound, Euro, USD başta olmak üzere Yabancı Para birimleri karşısında değer kaybettiğini sizler de yakından takip etmektesiniz.

Toparlanma sürecine girilmiş olması tüm vatandaşlarımız gibi bizleri oldukça memnun etse de, bazı fırsatçı tedarikçilerin Dövizdeki kur artışını bahane ederek, yiyecek/içecek dâhil ülkemizde üretilen birçok ürüne ciddi oranda zam yaptıklarını buna mukabil dövizdeki artışın durmasına, hatta gerilemesine rağmen yaptıkları zamları geri almadıklarını da hepimiz biliyoruz. 

UYANIK OPERATÖRLER!

Bizler bunlarla mücadele ederken maalesef  bazı  tur Operatörlerinin kendilerince fırsatı değerlendirmek amacıyla kontratlarınızda net olarak yazılı olmasına rağmen ödemelerini TL cinsinden yapmayı teklif ettiklerine ve hatta bu konuda baskı yaptıklarına şahit olmaktayız.

Bu nedenlerle zaten zor şartlarda işimizi yapıyorken alacağımızın Pound, Euro veya Dolar yerine TL olarak ödenmesi yönündeki teklifin kabul edilmesi bizlerin ve dövize ihtiyacı olan ülkemizin yararına olmayacaktır.

Siz değerli üyelerimize özellikle bu hususta geri adım atmamalarını, kontrata uygun davranılmasından taviz vermemelerini öneriyoruz.

Her fırsatta Kontrat hükümlerine uymamızı isteyen tur operatörlerimizden aynı hükümlere uymasını istememiz son derece normal bir davranıştır.

Biz en iyi şekilde işimizi yapıyor ve kuralına göre oynuyorsak onlar da bu kurala uymak durumundadır.

Lütfen kontratınızda yazan bir para biriminden alacağınızı tahsil ediniz.”

Haberin etiketleri:

döviz, turizm, Bülent Bülbüloğlu, GETOB


Haber okunma sayısı: 1052

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı