Cankurtaransızlık canımızdan etmesin

11 Temmuz 2018 Çarşamba 11:52
-cankurtaransizlik-canimizdan-etmesin

GETOB, konaklama tesislerinde cankurtaran sertifikalı personel istihdam etmelerinin hayati önem taşıdığını hatırlattı.


 

Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB), Ayvalık’taki 5 yıldızlı bir otelin havuzunda 8 yaşındaki çocuğun yaşamını yitirmesinin ardından, konaklama tesislerinde cankurtaran sertifikalı personel istihdam etmelerinin  hayati önem taşıdığını hatırlattı.

 

GETOB’un sosyal medya sayfasında dün acı bir haber şu sözlerle paylaşıldı: “Yaz tatili için Ayvalık'taki beş yıldızlı bir otele yerleşen Yaşar ve Semra Kaya çiftinin 8 yaşındaki çocuğu Berkay Kaya, 5 yıldızlı bir otelin havuzunda boğularak can verdi. Basına yansıyan haberlerden çocuğun yetişkinlerin havuzuna girdiği ve yüzme bilmediği öne sürüldü. Havuza girdikten sonra çırpınmaya başladığı belirtilen ve çevredeki tatilciler tarafından havuzdan çıkarılan Berkay Kaya'nın Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı bildirildi. GETOB olarak acılı aileye başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

GETOB, acı haberin ardından sektör temsilcilerine şu  uyarıda bulundu. “Tesislerin cankurtaran sertifikalı Personel istihdam etmelerinin ne kadar önemli olduğu bu acı olayla maalesef bir kez daha ortaya çıkmış oldu.”

Birlik yönetimi, benzeri acıların yaşanmaması için yıllardır sertifikalı cankurtaran kursları açtıklarını, bu faaliyeti sürdürmekte de kararlı olduklarının altını çizdi.  Haber okunma sayısı: 680

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı