MANŞET

5 ton hamsi dağıtacaklar

23 Şubat 2018 Cuma 08:24
-5-ton-hamsi-dagitacaklar

Muğla Karadenizliler Derneği tarafından bu sene 4. Düzenlenecek olan hamsi şöleninde vatandaşlara 5 ton hamsi ikram edilecek.

Muğla Karadenizliler Derneği (MKD) tarafından bu sene 4. Düzenlenecek olan hamsi şöleninde vatandaşlara 5 ton hamsi ikram edilecek

 

MKD Yönetim Kurulu Başkanı Celal Karakaş, düzenlediği basın toplantısında Bu sene dördüncüsünü düzenledikleri şölene yoğun katılım beklediklerini söyledi.

Kararakaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Hamsi şölenimizin önemli olduğunu düşünüyoruz. Amacımız  her kültürden insanları bir araya getirmek. Muğla kültürüyle Karadeniz kültürünü bir arada yaşamak ve yaşatmaktır.

Ordumuz sınır ötesinde cephede, hain terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele ediyor. Mehmetçiğimizin cephede ülkemiz için şehit düştüğü ve gazi olduğu bir dönemde hamsi şölenimizde bu yıl konser yapılmasını doğru bulmadık.

Bizler Mehmetçiğimizin, ordumuzun ve devletimizin her daim yanındayız. Ülkesine ve bayrağına sevdalı insanlarız. Mehmetçiğimizin ve ordumuzun sınır ötesi harekatından dolayı bu sene şenliğimizde konser programı, horon, tulum, kemençe ve zeybek olmayacak. Bu sene Mehmetçik olacak. Kahramanlık türküleri olacak. Şenliğe katılan vatandaşlarımıza yaklaşık 5 ton hamsi, helva, Muğla tarhanası dağıtacağız ve aziz şehitlerimizin hatırasına lokma ikram edeceğiz”

Muğla Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celal Karakaş, sevgi ve hoşgörü kenti Muğla'da festivale, sadece Karadenizliler değil kentte yaşayan farklı kültürlerden tüm vatandaşları davet ettiklerine işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şenliğimigize desteklerini esirgemeyen başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün, MUTSO Başkanımız Bülent Karakuş, Rektörümüz Mansur Harmandar, Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş olmak üzere iş adamlarımız ile kentimizde görev yapan atanmış ve seçilmiş tüm bürokratlarımıza Muğla Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu adına çok teşekkür ediyorum.”

Haberin etiketleri:

5 ton hamsi dağıtacaklar


Haber okunma sayısı: 604

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ