-kemerin-ses-getirsin kira-kavgasi -ekspertiz-testinde-merak-edilen-detaylar -haziranda-metrekareye183-kilogram-yagis-dustu -bodrum-belediyesinde-engeller-kalkiyor -hizmet-icin-ayni-yolda-yuruyen-yoldaslariz -buyuksehirden-turkiyede-ilk-mor-yasam-projesi -muglada-bir-yilda-856-bin-kisi-film-izledi -muhtarlar-masasi-ile-sorunlar-hizli-cozulecek -mugla-saraylisi-ve-mugla-koftesi-icin-ilk-denetimler-yapildi

Vali Civelek, “Kemerin Ses Getirsin” kampanyası destek vermek için yol kontrol uygulamalarını ziyaret ederek, vatandaşlara emniyet kemeri takmanın önemini anlattı.

Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilen kiralık konut anketinde Muğla'nın İstanbul'u 10 kuruşla geçerek ilk sırada çıkmasının ardından ve Hürriyet Gazetesinde "10 KURUŞLA MUĞLA"

İkinci el araç ticaretinde düzenlenmesi zorunlu olan ekspertiz raporuyla birlikte alıcı en ince ayrıntısına kadar aracın neyi var neyi yok öğrenmek istiyor. Araç alım ve satımında

Muğla’da geçtiğimiz Haziran ayında metrekareye 183,8 kilogram yağış düştü. En fazla yağış 76,5 ile Menteşe’de ve 67,2 kilogramla Milas’ta yaşandı.

Bodrum Belediyesi, engelli bireylerin belediye hizmetlerine rahatlıkla erişimini sağlamak amacıyla merdiven asansör uygulamasını devreye soktu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Menteşe ilçesi muhtarları ile Büyükşehir Bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Başkan Gürün, “Muhtarlarımız ve

Muğla Büyükşehir Belediyesi cezaevindeki kadın ve çocuklara destek olmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk defa uygulanan “Mor Yaşam” Projesi ile cezaevindeki çocuk ve kadınlara

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılı Sinema ve Tiyatro İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda Muğla’da sinemaların toplam koltuk kapasitesi 3 bin 934 oldu. Bu sinemalarda 2018

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Başkan Osman Gürün’ün talimatları ile kurulan Muhtarlar Masası Birimi İl genelinde görev yapan tüm mahalle muhtarlarına kesintisiz olarak

MUTSO tarafından coğrafi işareti alınarak tescillenen Muğla Saraylısı ve Muğla Köftesi için firma denetimleri gerçekleştirildi.

-kemerin-ses-getirsin

KEMERİN SES GETİRSİN

Vali Civelek, “Kemerin Ses Getirsin” kampanyası destek vermek için yol kontrol uygulamalarını ziyaret ederek, vatandaşlara emniyet kemeri takmanın önemini anlattı.

kira-kavgasi

KİRA KAVGASI

Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilen kiralık konut anketinde Muğla'nın İstanbul'u 10 kuruşla geçerek ilk sırada çıkmasının ardından ve Hürriyet Gazetesinde "10 KURUŞLA MUĞLA" manşetiyle önce Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, ardından CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu yaptıkları açıklamalar ile karşı karşıya geldiler.

-ekspertiz-testinde-merak-edilen-detaylar

EKSPERTİZ TESTİNDE MERAK EDİLEN DETAYLAR

İkinci el araç ticaretinde düzenlenmesi zorunlu olan ekspertiz raporuyla birlikte alıcı en ince ayrıntısına kadar aracın neyi var neyi yok öğrenmek istiyor. Araç alım ve satımında karşılaşabilecek sorunlara karşı uzmanlar aracı almadan önce mutlaka ekspertiz raporu istenmesi gerektiği yönünde alıcıları uyarıyor. Konuyla ilgili TÜV SÜD D- Expert Genel Müdür Yardımcısı Ozan Ayözger ‘’ İkinci el araç alımı sırasında aracın mevcut durumunu belirlemek, herhangi bir kaza ya da arıza olup olmadığını tespit etmek amacı ile araba ekspertizi yapılır. Ekspertiz işlemi sayesinde araç detaylı bir şekilde incelenir, analiz edilir ve son olarak elde edilen veriler rapor haline getirilerek aracı alacak kişiye sunulur ‘’ diyerek raporun önemine dikkat çekti.

-haziranda-metrekareye183-kilogram-yagis-dustu

Haziran’da Metrekareye183 kilogram yağış düştü

Muğla’da geçtiğimiz Haziran ayında metrekareye 183,8 kilogram yağış düştü. En fazla yağış 76,5 ile Menteşe’de ve 67,2 kilogramla Milas’ta yaşandı.

-bodrum-belediyesinde-engeller-kalkiyor

BODRUM BELEDİYESİ’NDE ENGELLER KALKIYOR

Bodrum Belediyesi, engelli bireylerin belediye hizmetlerine rahatlıkla erişimini sağlamak amacıyla merdiven asansör uygulamasını devreye soktu.

-hizmet-icin-ayni-yolda-yuruyen-yoldaslariz

“HİZMET İÇİN AYNI YOLDA YÜRÜYEN YOLDAŞLARIZ”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Menteşe ilçesi muhtarları ile Büyükşehir Bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Başkan Gürün, “Muhtarlarımız ve belediyelerimiz hitap ettiği vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmek için aynı yolda yürüyen yoldaşlardır” dedi.

-buyuksehirden-turkiyede-ilk-mor-yasam-projesi

BÜYÜKŞEHİR’DEN TÜRKİYE’DE İLK ‘MOR YAŞAM’ PROJESİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi cezaevindeki kadın ve çocuklara destek olmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk defa uygulanan “Mor Yaşam” Projesi ile cezaevindeki çocuk ve kadınlara kişisel hijyen ve bakım malzemeleri dağıtılıyor.

-muglada-bir-yilda-856-bin-kisi-film-izledi

MUĞLA’DA BİR YILDA 856 BİN KİŞİ FİLM İZLEDİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılı Sinema ve Tiyatro İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda Muğla’da sinemaların toplam koltuk kapasitesi 3 bin 934 oldu. Bu sinemalarda 2018 yılında bin 156 film gösterildi. Bu filmleri 856 bin 896 kişi izledi.

-muhtarlar-masasi-ile-sorunlar-hizli-cozulecek

MUHTARLAR MASASI İLE SORUNLAR HIZLI ÇÖZÜLECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Başkan Osman Gürün’ün talimatları ile kurulan Muhtarlar Masası Birimi İl genelinde görev yapan tüm mahalle muhtarlarına kesintisiz olarak hizmet vermeye devam ediyor. Bu birim ile birlikte Muhtarların rahatlıkla ulaşıp taleplerinin gerekli birimlere iletilmesi sağlanırken mahallelere götürülen hizmetlerin daha hızlı olması sağlanıyor.

-mugla-saraylisi-ve-mugla-koftesi-icin-ilk-denetimler-yapildi

MUĞLA SARAYLISI VE MUĞLA KÖFTESİ İÇİN İLK DENETİMLER YAPILDI

MUTSO tarafından coğrafi işareti alınarak tescillenen Muğla Saraylısı ve Muğla Köftesi için firma denetimleri gerçekleştirildi.

-geka-proje-desteklerine-devam-ediyor

GEKA PROJE DESTEKLERİNE DEVAM EDİYOR

Güney Ege Kalkınma Ajansı 118.Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın Başkanlığında ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla Karabağlar Yaylasında 25 Haziran 2019 tarihinde yapıldı. Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı konuşmada, “ Güçlü Sanayi Mali Destek Programı kapsamında Bölgeden 90 adet proje başvurusu yapıldığı, GEKA’dan toplam 44 milyon 380 bin TL destek tutarı talep edildiği ve böylelikle projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 93 milyon 400 bin TL olduğunu” söyledi.

-benim-bisikletim-benim-sehrim-mugla

Benim Bisikletim Benim Şehrim “Muğla”

Hayatın her alanında bisiklete binmenin mümkün olduğunu göstermeyi amaçlayan Bisikletli Kadın İnisiyatifi, “Benim Bisikletim Benim Şehrim” temasıyla düzenlediği etkinlik dizisinin dördüncüsünü 15 Haziran Cumartesi günü Muğla’da gerçekleştirecek.

okuma-yazma-oraninda-mugla-turkiye-6si

Okuma yazma oranında Muğla Türkiye 6.'sı

Muğla’nın okuma yazma bilen nüfus oranında yüzde 98,48’le Türkiye 6’ncısı olduğu açıklandı.

profesyonel-dolandiricilik

'Prof'esyonel dolandırıcılık

Dolandırıcıların, ‘uydurduk profesörler’i alet ederek ‘çakma acıbadem macunu’ sattıkları, halk sağlığını da tehlikeye attıkları ortaya çıktı

-bikkin-ve-kizginiz

“Bıkkın ve kızgınız”

Marmaris’te CHP ve 10 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri çocuk istismarı ve tacizine karşı tek yürek olup, protesto eylemi gerçekleştirdi. Grup adına konuşan CHP İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, “Bıkkın ve çok kızgınız, acil önlem alınmalı” dedi.

tweet-atanlar-icerde-yumruk-atan-disarda

TWEET ATANLAR İÇERDE YUMRUK ATAN DIŞARDA

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban: TWEET ATANLAR İÇERDE YUMRUK ATAN DIŞARDA

-gurun-chpli-vekiller-istanbuldaki-mucadelesiyle-tarihe-gecti

Gürün: CHP’li vekiller, İstanbul’daki mücadelesiyle tarihe geçti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Milletvekillerimizin İstanbul’daki demokrasi mücadelesi tarihe not düşmüştür” dedi.

en-neseli-sokak

EN NEŞELİ SOKAK

23 Nisan kutlamalarının Marmaris’teki belki de Türkiye’deki en renkli adreslerinden biri olan 105 Sokak dün yine rengarenkti, yine eğlence, yine neşe doluydu.

-bahattin-gumus-fark-atti

BAHATTİN GÜMÜŞ FARK ATTI

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla’da CHP’li İlçe Belediye Başkanları arasında en yüksek oy oranı ile ikinci kez Menteşe Belediye Başkanı seçildi. Böylece Gümüş, CHP’li belediyeler arasında yüzde 53,81 oy oranı ile Muğla’da ipi göğüsleyen tek başkan oldu.

YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı