MANŞET
-dolandiricilara-kanmayin gekadan-mugla-aydin-ve-denizliye-30-milyonluk-kaynak yilbasina-ozel-en-gosterisli-divas-love-pirlanta-modelleri arakanli-cocuklara-yardim-eli-uzatin -erkegin-kadina-yonelttigi-siddet-artiyor -basin-calisanlarina-verilen-borc-para-miktari-artirildi -21-bin-480-dekar-zirai-arazi-suya-kavusuyor -emniyetten-ozel-guvenlik-gorevlilerine-teror-egitimi muglada-ulasimda-donusum-yuzde-90a-ulasti -egitim-sende-ozata-guven-tazeledi

Devletin hiçbir görevlisi vatandaşlardan ne kontör ne de para talep etmez.

Kültür Turizminin Geliştirilmesi ile Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programlarından oluşan Proje Teklif Çağrısında toplam 30 milyon liralık bir kaynağın, Güney

Yılbaşında hangimiz erkek ya da kız arkadaşımıza uzun yıllar boyunca kullanabileceği, baktıkça bizi hatırlayabileceği bir hediye armağan etmenin hayallerini kurmuyoruz ki?

1948 yılından bu güne Müslüman katliamlarının hız kesmeden devam ettiği; kadın, erkek, çocuk demeden milyonlarca Müslüman’ın acımasız bir şekilde şiddete maruz bırakıldığı

Muğla Barosu Kadın Hakları Komisyonu, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de erkeğin kadına yönelttiği şiddetin her geçen gün arttığını ve kadının bedeni, kimliği

Basın İlan Kurumu (BİK), sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında basında fikren veya bedenen çalışanlara verdiği faizsiz borç para miktarını 4 bin 200 Türk Lirası’ndan 4 bin 800

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde

Muğla Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Kredi Yurtlar Kurumu ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan özel güvenlik personeline terörist

Vatandaşların daha konforlu, ekonomik ve kamu hizmeti odaklı kurumsal anlayış ile yönetilen toplu taşıma sistemi için araçların özel halk otobüsüne dönüşümünü 2015 yılında

Türk Eğitim Sen Muğla Şubesi 6. Olağağn Genel Kurulu 11 Kasım Cumartesi günü Muğla Öğretmenevinde yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Mürsel Özata ve yönetimi tekrar seçildi.

-dolandiricilara-kanmayin

Dolandırıcılara Kanmayın

Devletin hiçbir görevlisi vatandaşlardan ne kontör ne de para talep etmez.

gekadan-mugla-aydin-ve-denizliye-30-milyonluk-kaynak

GEKA’dan Muğla, Aydın ve Denizli’ye 30 milyonluk kaynak

Kültür Turizminin Geliştirilmesi ile Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programlarından oluşan Proje Teklif Çağrısında toplam 30 milyon liralık bir kaynağın, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından Aydın, Denizli ve Muğla'da uygun bulunan başvuru sahiplerine kullandırılacağı bildirildi.

yilbasina-ozel-en-gosterisli-divas-love-pirlanta-modelleri

Yılbaşına Özel En Gösterişli Divas Love Pırlanta Modelleri

Yılbaşında hangimiz erkek ya da kız arkadaşımıza uzun yıllar boyunca kullanabileceği, baktıkça bizi hatırlayabileceği bir hediye armağan etmenin hayallerini kurmuyoruz ki?

arakanli-cocuklara-yardim-eli-uzatin

Arakanlı Çocuklara Yardım Eli Uzatın!

1948 yılından bu güne Müslüman katliamlarının hız kesmeden devam ettiği; kadın, erkek, çocuk demeden milyonlarca Müslüman’ın acımasız bir şekilde şiddete maruz bırakıldığı Arakan’da her gün binlerce çocuk hayatını kaybetmeyi sürdürüyor.

-erkegin-kadina-yonelttigi-siddet-artiyor

ERKEĞİN KADINA YÖNELTTİĞİ ŞİDDET ARTIYOR

Muğla Barosu Kadın Hakları Komisyonu, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de erkeğin kadına yönelttiği şiddetin her geçen gün arttığını ve kadının bedeni, kimliği ve emeği üzerindeki baskıların yoğunlaştığına dikkat çektiler.

-basin-calisanlarina-verilen-borc-para-miktari-artirildi

BASIN ÇALIŞANLARINA VERİLEN BORÇ PARA MİKTARI ARTIRILDI

Basın İlan Kurumu (BİK), sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında basında fikren veya bedenen çalışanlara verdiği faizsiz borç para miktarını 4 bin 200 Türk Lirası’ndan 4 bin 800 Türk Lirası’na yükseltti.

-21-bin-480-dekar-zirai-arazi-suya-kavusuyor

21 BİN 480 DEKAR ZİRAİ ARAZİ SUYA KAVUŞUYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapımı tamamlanan 7,7 milyar lira yatırım bedelli 375 eser hizmete alınacak. 29 Kasım Çarşamba günü Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Muğla da payını alacak.

-emniyetten-ozel-guvenlik-gorevlilerine-teror-egitimi

EMNİYET'TEN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE TERÖR EĞİTİMİ

Muğla Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Kredi Yurtlar Kurumu ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan özel güvenlik personeline terörist faaliyetler ve uyuşturucu ile mücadele konularında eğitim verildi.

muglada-ulasimda-donusum-yuzde-90a-ulasti

Muğla’da Ulaşımda Dönüşüm Yüzde 90’a Ulaştı

Vatandaşların daha konforlu, ekonomik ve kamu hizmeti odaklı kurumsal anlayış ile yönetilen toplu taşıma sistemi için araçların özel halk otobüsüne dönüşümünü 2015 yılında başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ulaşımda Dönüşüm projesi kapsamında 2 yılda il genelinde yüzde 93’lük orana ulaştı.

-egitim-sende-ozata-guven-tazeledi

Eğitim Sen’de Özata Güven Tazeledi

Türk Eğitim Sen Muğla Şubesi 6. Olağağn Genel Kurulu 11 Kasım Cumartesi günü Muğla Öğretmenevinde yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Mürsel Özata ve yönetimi tekrar seçildi.

-turkiyenin-ustalari-crrde-bulustu

“Türkiye’nin Ustaları” CRR’de buluştu

Geleneksel Sanatlar Derneği (GSD) tarafından “Türkiye’nin Ustaları” projesi kapsamında üç dilde hazırlanan envanter kitap ve web sitesi, Cemal Reşit Rey’de (CRR) düzenlenen bir programla kamuoyuna duyuruldu.

-ogretmenlere-3-boyutlu-yazici-sistemleri-egitimi

ÖĞRETMENLERE 3 BOYUTLU YAZICI SİSTEMLERİ EĞİTİMİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 3 Boyutlu Yazıcı Sistemleri Eğitimi 22-28 Ekim tarihleri arasında öğretmenlere mesleki eğitim çalışmaları kapsamında eğitim verildi.

-en-sik-emel-pirlanta-yuzuk-modelleri

En Şık Emel Pırlanta Yüzük Modelleri

Emel Pırlanta’nın yeni sezon tektaş, beştaş pırlanta yüzük koleksiyonuna göz atmaya ne dersiniz?

-29-ekimde-hizmete-girecek

29 Ekim’de hizmete girecek

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni binasının 29 Ekim'de hizmete açılacağı belirtildi.

kuyumculuk-sektorunde-bir-lider-lizay

Kuyumculuk sektöründe bir lider LİZAY

Kuyumculuk sektöründe bir lider olan Lizay, her koleksiyonunda orjinal fikirlerle öne çıkıyor.

-toplanti-ve-gosteri-yuruyusleri-icin-izin-gerekiyor

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri İçin İzin Gerekiyor

Muğla’da umuma açık alanlarda yapılacak her türlü gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması, 4 Ekim tarihinden itibaren 3 Kasım tarihine kadar 30 gün boyunca 'Olağanüstü Hal' kapsamında Valilik iznine bağlandı. İlçelerde ise kaymakamlıklardan alınacak izne bağlı olacak.

-bikin-valilik-personeline-yonelik-egitimi-sona-erdi

BİK’in valilik personeline yönelik eğitimi sona erdi

Basın İlan Kurumu (BİK), Valiliklerin Basın ve Halkla İlişkiler personeli ile valilikler tarafından oluşturulan gazete kontrol kurulu üyelerine yönelik olarak düzenlediği üç günlük eğitim semineri, Kurumun Darıca’da bulunan sosyal tesislerindeki sertifika töreniyle sona erdi.

-mugla-burokrasinin-zirvesi-toplandi

Muğla bürokrasinin zirvesi toplandı

Muğla Valisi Esengül Civelek, İlçe Kaymakamları ve İl İdare Şube Başkanları ile Menteşe Öğretmen Evi’nde toplantı yaptı.

-elimizdeki-en-onemli-degeri-yok-etmis-oluruz

“ELİMİZDEKİ EN ÖNEMLİ DEĞERİ YOK ETMİŞ OLURUZ”

Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Bodrum kalesinin ve Su Altı Arkeoloji müzesinin aslına uygun korunması gerektiğini söyleyerek restorasyon projesine karşı çıktı.