EGAFED'E KÜTAHYA GİAD EV SAHİPLİĞİ YAPTI

10 Haziran 2014 Salı 11:05
egafede-kutahya-giad-ev-sahipligi-yapti

EGAFED'E KÜTAHYA GİAD EV SAHİPLİĞİ YAPTI

 Kütahya Genç İş Adamları Derneği (KUGİAD), Ege Akdeniz Bölgesi İş Adamları Federasyonu’nun (EGAFED) 95. Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı. Marmaris Giad Başkanı Süleyman Erdaş ve Marmaris'ten EGEFED üyeleri'de toplantıya katıldı.

EGAFED’in 95. Yönetim kurulu toplantısı KUGİAD’ın ev sahipliğinde Hotaş otelde gerçekleştirildi.

DELEN: EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE GAYRET GÖSTERİYORUZ

EGAFED 95. Yöneyim Kurulu toplantısında ev sahipliği yapan Kütahya Genç İş Adamları Derneği (KUGİAD) Başkanı Mithat Delen, 1993 yılında kurulan derneğin sivil toplum örgütleri arasına en iyi şekilde temsil edildiğinin altını çizerek; “Kuruluşun ve kurtuluşun şehri, dünyanın ilk borsasının bulunduğu, ülkemizin güzide illerinden olan Kütahya’da görmekten mutluluk duyuyorum. 1993 yılında kurulan ülkemize ve şehrimize değer kattığına inandığımız Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği 20. Yılındadır. Bu anlamda gelişerek gençlerimizi STK’lar arasında en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz. İlimiz iş dünyasına yeni girişimciler kazandırdık. İş dünyasına yönelik eğitim faaliyetleri ile sosyal sorumluluk alanında üzerimize düşen görevi sürdürmeye devam edeceğiz. KUGİAD her platformda aktif ve girişimciliği ile takdir toplayan bir dernektir” ifadelerini kullandı.

 TURGUT: KUTUPLAŞMALARI KALDIRACAK SİYASİ SÖYLEME DESTEK VERİLMELİ

Ege Akdeniz Bölgesi İş Adamları Federasyonu (EGAFED) Başkanı Ahmet Volkan Turgut, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi kutuplaşmaları ortadan kaldıracak bir siyasi tutumun ve söylemin oluşturulmasına tüm siyasi tarafların destek vermesi gerektiğini söyledi.

EGAFED 95. Yönetim Kurulu Toplantısı Kütahya’da yapıldı. Toplantıda konuşan EGAFED Başkanı Ahmet Volkan Turgut, federasyon olarak genç iş adamlarının gücü ve dinamizmini yansıtmaya çalıştıklarını belirterek; “Herkesin bildiği bir gerçek var ki kalkınmanın, gelişmenin, ilerlemenin ve hatta toplumsal barışın temelinde ekonomi vardır. Bu noktada girişimciye yapılacak her türlü fedakarlık topluma geri dönecektir. Bu sorumlulukta olan KUGİAD’ın 20 yıldır genç girişimcileri bir araya getirmesine önemli katkılar sağladığı gibi önemli sayıda istihdam ve katma değer sağlamıştır” dedi.

TÜRKİYE ZARAR GÖRÜYOR

Türkiye gündeminin sürekli değiştiğini işaret eden Turgut, planlı adımlar atılması gerektiğinin altını çizerek; “Türkiye sürekli değişen gündem, yerel seçimler sonrasındaki arık bölgemizin ve ülkemizin planlı adımlar atması gerekiyor. Özellikle seçim sürecinde yaşanan tatsızlıklara bir son verilmelidir. Son dönemlerde kaygı verici düzeye yükselmiş olan kutuplaşmaları ortadan kaldıracak bir siyasi tutumun ve söylemin oluşmasına siyasetin tüm taraflarının katkı vermesini umut ediyoruz” şeklindeki konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Genç iş adamları olarak huzur ve ekonomik istikrardan yana olduğumuzu defalarca dile getirdik. Birlikte barış içerisinde yaşadığımız gerçeği ile seçim süresinde yaşananların arkamızda bırakmalıyız. Bundan sonraki süreçte önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Yerel seçimlerin ardından bu seçimlerde de benzer gergin ortamların olmamasını bekliyoruz. Türkiye bundan zarar görüyor. Bu noktada Türkiye’nin ekonomiye, büyümeye, anayasa değişikliğine odaklanması gerekiyor. Seçim döneminde mali artışlar bazı beklenti süreçlerinin yavaşlamasına neden oldu. Yatırımlar ertelendi. Bu beklemeye geçen yatırımların bir an önce başlaması gerektirdiğini düşünüyoruz."

TÜRKİYE’NİN PETROLÜ GENÇLERDİR

Turgut, Türkiye’nin daha güçlü hale gelebilmesi için genç yatırımcılara ihtiyacı olduğunu belirterek; “Türkiye’nin daha güçlü hale gelmesi için yeni girişimcilere ihtiyaç olduğu hepimizin bildiği bir konudur. Bölgemizin kaynaklarını daha iyi noktaya taşımak için bu toplantılarda bir araya geliyoruz. Bölgemizi kısa zamanda daha iyi seviyeye gelmesinde büyük bir payı olacaktır” dedi.Haber okunma sayısı: 2198

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı