Armutalan Belediye İşçileri Toplu Sözleşmeleri İmzalandı

17 Mart 2014 Pazartesi 09:14
armutalan-belediye-iscileri-toplu-sozlesmeleri-imzalandi

Armutalan Belediye İşçileri Toplu Sözleşmeleri İmzalandı

 Armutalan Belediyesi ile Belediye-İş sendikası arasında 2014 yılı toplu sözleşmeleri imzalandı. Buna göre, bu dönemde Armutalan Belediyesinde çalışan işçiler maaş artışı olarak, sosyal haklar ve diğer haklarla beraber yevmiye de 10 TL zam aldılar. Belediye – İş Muğla Şube Başkanı Ender Akbay, bu sözleşmenin kısa sürede sonuçlanıp istedikleri zam oranını aldıkları için Belediye Başkanı Muhammet Ünlü’ye teşekkür etti.

Armutalan Belediyesinde bulunan toplam 36 işçinin 2014 yılı maaş artışı için yapılan görüşmeler sonucunda 1 yıllık sözleşme imzalandı. Yapılan sözleşmeye göre 2014 yılı için sosyal haklar ve diğer haklarla beraber yevmiye de 10 TL zam yapıldı.

Yapılan görüşmelere Belediye adına Başkan Muhammet Ünlü, Belediye – İş adına Muğla Şube Başkanı Ender Akbay, Muğla Şubesi Başkan Yardımcısı Ergül Şahin ve Armutalan Temsilcisi Süleyman Öğmüş katıldı. Toplam üç oturum sonucunda işçiler istedikleri oranda zam aldılar.

Yapılan sözleşmeden sonra bir açıklama yapan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, “ Bizler belediye yönetimi olarak imkanlar dahilinde işçilerimiz için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Zaten işçilerimiz için ne kadar zam yapsak ta ödeyemeyiz. Çünkü elerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Bende bu özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Belediye – İş Sendikası adına bir açıklama yapan Belediye – İş Muğla Şube Başkanı Ender Akbay, “Bir sendikacı olarak bu toplu iş sözleşmesinde bizlere göstermiş olduğu iyi niyet ve davranıştan dolayı Başkanımız Muhammet Ünlü’ye çok teşekkür ederiz.” diyerek, bu sözleşmenin Armutalan Belediyesi İşçilerine ve ülkeye hayırlı olmasını temenni ettiler.Haber okunma sayısı: 1989

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı