TUGAY’DAN KÖYLÜLERE SERVİS MÜJDESİ!

04 Mart 2014 Salı 09:37
-tugaydan-koylulere-servis-mujdesi

DOĞAN TUGAY’DAN KÖYLÜLERE SERVİS MÜJDESİ!

Ak Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Doğan Tugay, Marmaris'in köy ve mahalle muhtarları ile La Fortuna Restaurant'ta bir araya geldi. Muhtarlar ile sohbet eden Ali Doğan Tugay onların sorunlarını da dinledi. Tugay, muhtarlarla yaptığı yemekli toplantıda, SİT, imar, zilliyetlik alanlar, eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken köylülere de müjdeler verdi. Tugay; öncelik verdiklerini belirttiği köylerin ve köylülerin hayatlarını kolaylaştıracaklarını ifade etti. Ali Doğan Tugay, köylerden ilçe merkezine okullara gelen çocukların ailelerine, okul servis ücretini ödeyecekleri müjdesini de verdi.

 

Ak Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Doğan Tugay, meclis üyeleri ekibiyle birlikte Marmaris'in köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarlara SİT, imar, zilliyetlik alanlar, eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tugay ayrıca muhtarların köyler ve mahallelerle ilgili sıkıntılarını ve sorunlarını da dinledi.

Ali Doğan Tugay, muhtarlara hitaben yaptığı ve yeni müjdeler verdiği açıklamasında şu ifadelere yer aldı. 

TORBA YASA KÖYLÜLERİ SEVİNDİRECEK

 

“Muhtarlarımızla hasbihal edelim sohbet edelim diye bir arada olmak istedim. Hepinizin köyüne mahallesine mutlaka geldim ve sizleri dinledim. Bütün muhtarlarımızla toplu halde de bir araya gelmek ve ortak sorunlarımızı konuşmak neler, yapacağımızı da anlatmak istedim.

Bütün köylere gelişimde anlattığım gibi köylerimizin ve Bozburun Yarımadamızın 1/25000'lik imar planları şuanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızda. Bunlar büyük ihtimalle buraya gelecek ve üzerinde tartışacağımız planlar olacak.

Vatandaşımızın büyük sıkıntısı olan hazineye kaydedilmiş zilliyetlik davalarımız. Bunlarla ilgili Muğla milletvekilimiz bir kanun teklifi verdi. Kanun teklifinde bütün köylerimizde zilliyetlik haklarını ve davalarını kaybetmiş vatandaşımızın bu yerleri tekrar alması için torba yasaya girmek üzere komisyona iletilmiştir. Önümüzdeki ay torba yasanın içinde bu sorunumuzu da halletmiş olacağız. Bunlar söz ve vaat değildir gerçekleşmek üzere olağan sırasını bekleyen işlerdir.

 

BİZ NETİCEYE BAKARIZ

Bir belediye başkan adayı arkadaşımız Söğüt Köyü'nde bir el ilanı dağıtmış ve bu benim çok dikkatimi çekti söyledikleri şey şu; ‘12 yıldan köylerin imar planları yapılmamıştır şimdi mi yapılıyor?’ Bütün muhtarlarım bilir ki, köylerimizin bütün altyapıları ve planları il genel meclisinin kararı ile ortaya konur ve onlar tarafından bütçe yapılır bu bütçe doğrultusunda bu planlar hayata geçirilir. Ve daha önce de anlattım, köyler fiziki olarak hazır değil diyerek plan yapılması iptal edilmiştir il genel meclisi tarafından. Bunun teknik bölümü bizi ilgilendirmiyor biz neticeye bakarız.

 

CHP’Yİ BEKLERSEK 3 JENERASYON GEÇER

Yerel yönetimin başı resmi açıklaması var, ‘CHP'nin genel iktidarında tapu sorununuz çözülecek ve tapularınız verilecektir’ diyor. Eğer CHP'nin genel iktidarında bu tapuların çözülmesini bekliyorsak herhalde bir 3 jenerasyon daha geçecek. Ama ona da gerek kalmıyor şuanda haberleri yok bu yasa değişikliği milletvekili tarafından hazırlanmış komisyona gelmiş torba yasada çıkmayı bekliyor. Bu nedenle birşeyleri söylerken çok dikkatli olmak gerekiyor doğruları söylemek gerekiyor. Ben size burada doğrulardan başka birşey söylemiyorum ve bir de sorunlarınız neyse onları çözeceğimi söylüyorum.

 

BAŞBAKAN SÖZ VERDİ: SİT GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Dün sayın Başbakanımızın Muğla toplantısında söylediği bir cümle benim çok dikkatimi çekti. ‘Bütün SİT alanları gözden geçirilecek. Olur olmaz yerler SİT ilan edilmiş. Bu ilan edilen yerler tekrar gözden geçirilecek. Ayrıca SİT kurullarında yöreden biri de artık mutlaka bulunacak. Ve haksızlıkları giderilecek.’ Başbakanımız bunu 50 bin kişi önünde deklare etti.

Yöremizin imar sorunlarının esasını teşkil eden 1/25000'lik imar planları 5-6 ay içinde bitirilmiş ve tapu konuları zilliyetliklerin iktisat edilemeyen bu alanlarda hak sahiplerine iade edilebilir duruma gelmiştir.  Halkımıza böyle anlatalım. Bunun dışında söylenenlerin bir manası yok. Ben elimde kararlarla kanun teklifleri ile konuşuyorum başka bir ilave yapmıyorum.

 

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Biz üniversiteye her zaman önem verdik. Yeni Yüksek okulumuzun açılması için 20.500 m2 hazine arazisinin tahsisini yaptık. Nerede yapıyor? Turunç'ta yapıyoruz. İçmeler'den sonra Turunç'ta yüksek okula kavuşuyor. Hukuk Fakültesi'ni de getirerek üniversite şehri haline getireceğiz Marmaris'i. Gerçi Marmaris'i üniversite şehri yapacağız dediğimizde; üniversitenin Marmaris'e faydası olamayacağını söyleyen bir Türsab Başkanı var Marmaris'te. Üniversite olursa ‘kuru kalabalık’ olur diyen bir turizmci var. Ayrıca üniversite Marmaris'e gelirse öğrencilerin ahlakı bozulur diyen kendini bilmezler var Marmaris'te. Bu kafaları da destekleyen bir yönetim var Marmaris'te. Birisi de çıksın ne diyorsunuz biz de sizi kınıyoruz eğitime karşı mı çıkıyorsunuz desin. Kendisini göstersin korkunun ecele faydası yoktur. Korku insanları diktatörlüğün altında ezilmeye mahkum eder. Bu nedenler ben bütün halkımızdan bu tür söylemlere tepki göstermesini bekliyorum.

 

MARMARİS ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLACAK

Biz Atatürkçülüğü gençlerimizin önünü açmak onlara eğitim vermek çağdaş medeniyetler seviyesine çıkartmak olarak alıyoruz. Marmaris üniversite şehri olacaktır. buna kimse mani olamayacaktır. Beldibi'nde 60 dönümlük alana 6 okulumuzu taşıyacağız. Ellerinden geleni yapsınlar eğitim için gençlerimiz için her türlü zorluğa göğüs gererek eğitimi kültürü ve sosyal dayanışmayı getireceğiz. Söylediğim herşey söz ve vaad değildir yapılacak işlerdir. yapılması için işlemleri başlamış konulardır. İmar planları, zilliyetlikler ve eğitim konularımızda söylediklerimiz gerçekleşmesi için işlemler başlatılmıştır.

 

ÖNCELİK KÖYLERİN

Marmaris'ten önce köylerimizin ve yarımadamızın acil sorunlarını çözüme kavuşturacağız. Su meselesi çok önemlidir. Barajımızdan suyumuzu köylere taşıyacağız diyoruz.  Herkes bunu diyor. Taşıyacağızda nasıl taşıyacağız. Altyapı ve su Büyükşehir'in görev ve sorumluluk alanında. Suyu getirirken türlü sorunlarla karşılaşacak. Muğla Belediyesi henüz kanalizasyonunu yapamadı. Suyunu bile getiremedi Orman ve Su İşleri Bakanlığımız suyu getiriyor. Milas'ta, Bodrum'da da aynı şekilde bakanlık ve iller bankası yapıyor bu işleri. Bunlar CHP'li belediye. Devlet yapıyor ama isterseniz gidip yapıyor bunlar istemiyorlar ki. Büyükşehir suyu getirmezse Marmaris Belediyesi nasıl yapacak?  Bakanlıklardan bu yardımları kim alır sizlerin takdirine bırakıyorum.

 

ÖĞRENCİ AİLELERİNE SERVİS YARDIMI

İlk hamlelerimizi köylerden yapacağız. Halkımızın temel ihtiyacı olan yatırımları hayata geçireceğiz. Belediye olarak kente köylerden gelen çocuklarımızın ailelerine maddi yardımda bulunacağız. Onların servis parasını belediye olarak biz karşılayacağız. Sosyal bir belediye olacağız.Ailelere okul servisi desteği vereceğiz.”

 Haber okunma sayısı: 2533

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı