Yazgan; Ak Parti Güçlenerek Büyümektedir

07 Mart 2014 Cuma 08:21
yazgan-ak-parti-guclenerek-buyumektedir

Ak Partinin yarımadada güç ve oy kaybettiğini iddia edenlere Yazgan’dan sert yanıt:

 Ak Partinin yarımadada güç ve oy kaybettiğini iddia edenlere Yazgan’dan sert yanıt:

“Ak Parti Güçlenerek Büyümektedir”

Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Ali Server Yazgan, partisinin yarımadada güçsüz ve oy kaybettiğinde dair çıkan dedikoduları sert bir dille yalanladı. Yazgan, nifak çevrelerine bunun bir yerel seçim olduğunu hatırlatarak “Partimizin yarımadada güçsüz olduğunu, oy alamayacağını beyan ederek halkımızı tahrik etmekteler. Bunlar tamamen kasıtlı söylemlerdir, bunlara halkımızın asla itibar etmemesi lazım. Bodrum yarımadasında daha önceki seçimlerde ikinci parti olarak çıkmış Ak Partinin bu tür karalamalar ile yıpratılacağını sananlar yanılmışlardır. Ak Parti güçlenerek büyümektedir” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Turgutreis beldesinde esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelen Yazgan, siyasetin ezberini bozmaya devam ediyor.

Ak Parti’nin 10 bin üye ile Bodrum yarımadasının en büyük partisi olduğunu söyleyen Yazgan, “Başbakanımızın Muğla mitinginde 10 binlerce halkımız kendisine sevgisini göstermişt ve Muğla’da en büyük miting olarak tarihe geçmiştir. Sadece Bodrum yarımadasına 2 katrilyon yatırım yapan Ak Partinin gücünü göstermiştir. Muğla ve yarımadanın tamamında hizmet alınabilmesi için tek çare iktidar ile buluşmaktır. Milyonlarca borçla hizmet verecek Bodrum belediyesinin hizmet üretmek için tek çaresi iktidar ile buluşmasıdır. Bakın en büyük sorun imar düzenlemesi, bunu çözecek kimdir? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yani hükümet, yani Başbakanımız. Bir kez daha Başbakanımızın bana verdiği seçimi al tam destek sözünü halkımıza hatırlatmak isterim” dedi.Bazı medya veya siyasi partilerin yaptıkları karalama kampanyası ile istenen hesapların tutmayacağını vurgulayan Yazgan, “Ak Parti birinci parti olarak Bodrum’un kalesi olacaktır” iddiasını sürdürdü.

 “Niyetimiz Halistir”

AK Partinin belediyecilik anlayışının tamamen millet ve hizmet odaklı olduğunu ifade eden Yazgan, şöyle dedi:

"30 Mart'tan sonra Yarımadanın  tamamındaki belde ve köyler, bağlı bulundukları ilçelerin mahalleleri haline gelecek. Dolayısıyla artık tüm köy, belde ve ilçelerimize hem ilçe belediyelerimiz hem de Büyükşehir Belediyemiz hizmet verecek. Dolayısıyla bu tarihten itibaren tüm mahalle, belde ve köylerinde hizmet destanımız devam edecek. İlçelerde yaşanacak büyük değişime sayılı günler kaldı. Büyükşehir Yasası adaletsizliği, haksızlığı gideren, bir ilde yaşayan tüm vatandaşlara eşit gözle bakan bir yasa. Tüm vatandaşlarımız modern bir büyükşehirde yaşamanın ayrıcalığını ve gururunu hissedecek. Belediye Başkanlığı makamında birinci önceliğim, halkın dertlerini dinleyen, sorunlarına çözüm arayan, kısaca halkını mutlu etmeye çalışan bir belediye başkanı olmaktır. Sonra bütün sosyal alanlar ve bütün sosyal grupların sorunları ile ilgilenmek ve çözümler üretmektir. Tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmaktır. Bunların yanında da yarımadayı geliştirmek, kalkındırmak ve güzelleştirmektir” dedi.

“Niyetimiz halistir” diyen Yazgan, “İnşallah niyetimiz hayırlı olduğu için akıbetimiz de hayırlı olacaktır. Sahip olduğum bilgi ve tecrübemle Yarımada halkının beni ve ekibimi tercih edeceğine kesinlikle inanıyorum. Tabii ki demokrasinin bir gereği olarak bu yarışın yapılması gerekiyor. Bu yarış, her ne kadar farklı siyasi partiler veya adaylar arasında geçiyor gibi görünse de aslında farklı zihniyetlerin bir mücadelesidir. Bu mücadele, yeni siyaset anlayışını temsil eden adayların arasında geçen bir mücadeledir” diye konuştu.

'Boş Laftan Başka Bir Şey Yok'

Yazgan, muhalefetin asli görevinin boş laf üretmek olduğunu söyleyerek, 'Dikkat edin! Bu gün siyasi rakiplerin eleştirileri hep yapılanlar üzerinedir. Yapılmayan geri bırakılan hizmetleri özellikle ana muhalefet partisi ağzına bile almamaktadır. Ak Parti öncesinde üç dönemde yapılanlarla bu iki döneme sığdırılan hizmetler arasındaki fark kıyas götürmezken, laf üretmek dışında hiçbir hizmette imzası olmayanlar yine asli görevlerine devam etmekte ve boş laf üretmekten başka bir işle meşgul olmamaktadırlar' dedi.

“Projelerimizde Yaptım Oldu Mantığına Yer Olmayacak”

“AK Parti iktidarıyla birlikte Türkiye’de yeni bir dönem başladı. Eski siyaset anlayışı artık gerilerde kaldı” diyen Yazgan, “Çünkü halk artık bilinçlendi. Bu siyaset anlayışı artık prim yapmıyor. Buna rağmen hala dünde yaşayan, aklı dünde olan eski siyasetçiler, eski siyaset anlayışlarıyla hareket edip prim toplanmaya çalışıyor. Kardeşim, artık eskiye rağbet kalmadı. Artık yeni bir siyaset anlayışı var. Bu yeni siyaset anlayışı, hizmet siyasetidir, hizmet. Artık hizmet olmadan siyaset olmuyor. Halk siyasetçiden hizmet istiyor, hizmet bekliyor. Hangi yatırımı yaptın, hangi hizmeti gerçekleştirdin de şimdi oy istiyorsun diyor. Halk bunu soruyor. İşte burada şu söz devreye giriyor: Yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır, diyebiliyor musun? Ama AK Parti bunu diyebiliyor? Ben de Ali Server Yazgan olarak bunu diyebiliyorum. Yani “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

“Artık Hizmet Olmadan Siyaset Olmuyor”

“Artık hizmet olmadan siyaset olmuyor” dediklerini hatırlatan Yazgan, son olarak şöyle konuştu: “Peki dedikoduyla, yalanla, iftirayla siyaset oluyor mu? Aslında olmuyor ama bazılarına göre sanırım biraz oluyor! Niçin biraz oluyor! Çünkü halkı kandıramasan da kendi partinin birkaç fanatiğini kandırabiliyorsun. O fanatikler, bu yalanlara inanıyor. Çünkü kişi her zaman inanmak istediği şeye inanır. Sonra bu fanatikler, sağda solda bu yalanları, iftiraları konuşmaya başlıyorlar. Bir süre sonra da bu yalanı ilk söyleyen, kendisi de inanmaya başlıyor.”

 Haber okunma sayısı: 1828

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı