Marmaris'e, Çinlilerin ilgisi artmaya başladı

12 Mart 2014 Çarşamba 08:47
marmarise-cinlilerin-ilgisi-artmaya-basladi

Marmaris'e, Çinlilerin ilgisi artmaya başladı.

 Marmaris Belediyesi ile Çin'in üçüncü büyük eyaleti olan Shandong eyaletinin Jinan kenti arasında 3 yıl önce kardeş şehir anlaşması yapılmasının ardından Çinli yöneticiler doğal güzelliklerine hayran kaldıkları Marmaris'i sık sık ziyaret ederek özellikle kültür ve turizm alanlarında işbirliği yapmak için girişimlerde bulunuyor.

 

İlçeyi en son ziyaret eden Çinliler ise Jinan'ın Gençlik Delegasyonu oldu.  Aralarında Jinan Gençlik Federasyonu Başkanı Zhao Yi, Gençlik ve Çocuk Sarayı Müdürü Fu Xianwei veJinan Televizyonu Temsilcisi Xu Juan'ın da bulunduğu heyet Marmaris'e geldi. Marmaris Belediyesi'nde başkan vekili Zehra Yüzak ile bir araya gelen Çinli heyet, iki ülkenin gençleri arasında bağ kurulmasını amaçladıklarını kaydetti. 

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı çocuklara, 19 Mayıs'ı ise gençlere armağan ettiğine işaret eden Yüzak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda Jinan'dan gelecek çocuk ve gençleri ilçelerinde ağırlamak istediklerini söyledi.  

Jinan'da çok sayıda genç girişimci olduğunu ifade eden Yi ise "Onlardan bir heyet oluşturarak Marmaris'teki genç iş adamı ve iş kadınları ile görüştürerek karşılıklı işbirliğini sağlamak istiyoruz. Gerek turizm gerekse farklı iş kollarından temsilcileri buluşturarak iki ülke arasında yakınlaştırmayı hedefliyoruz" dedi.

 

Ziyarette Yüzak, Çinlilere Marmaris'in ünlü çam balı ve tanıtım materyallerini hediye etti. Yi ise Marmaris'te sanatın daha ileriye gitmesi için iyi dileklerin yazılı olduğu bir el sanatı hediyesi verdi.

 

Jinanlı girişimcilerin Marmaris Genç İşadamları Derneği üyeleriyle buluşacağı ve bu sayede iki ülke arasındaki ticari işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla ilk adımlar atılmış olacağı belirtildi.

Haberin etiketleri:

Marmaris, Çin, Jinan


Haber okunma sayısı: 1515

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı