Denizimizi göz bebeğimiz gibi koruyacağız

25 Mart 2014 Salı 07:44
denizimizi-goz-bebegimiz-gibi-koruyacagiz

Mustafa Karacan “belediye yönetimine geldiğimizde Marmaris körfezini ve tüm koyları göz bebeğimiz gibi koruyacağız.

DP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mustafa Karacan Uzunyalı sahilinde yaptığı basın açıklamasında turizmin korunabilen bir doğa ve çevrenin yaratılması durumunda var olabileceğini dile getirerek  “belediye yönetimine geldiğimizde Marmaris körfezini ve tüm koyları göz bebeğimiz gibi koruyacağız. Bunun için öncelikle tonozlama sistemini yerleştirmeye ardından da tüm dere yataklarının temizliğine karşı hassasiyet göstereceğiz” dedi

DP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mustafa Karacan belediye meclis üye adayları ve kalabalık bir seçmen kitlesi ile birlikte geniş çaplı bir sahil temizliği yaptı. Demokrat Parti kadın ve gençlik kolları tarafından organize edilen çevre temizliği etkinliğini sırasında DP belediye başkan Adayı Mustafa Karacan,  Marmaris Çevrecileri Derneği  Başkanı Ahmet Kutengin’le birlikte bir basın açıklaması yaptı.

Marmaris Çevrecileri Derneği Başkanı Ahmet Kutengin etkinliğe katılma gerekçesini şu sözlerle açıkladı:

“Çevre hassasiyeti ile yapılan her bir çevreci olarak görevimiz addederiz. Bugün simgeselde olsa burada yapılan etkinliği anlamlı bulduğum için geldim.  Sayın Mustafa Karacan’da zaten önceki gün derneğimizi ziyaret etmiş böyle bir etkinliğe bizleri davet etmişti. Burada bulunmamız bir nevi iadeyi ziyarettir. Sayın Karacan ve ekibini çevreye gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kutluyorum”Karacan ise yaptığı açıklama da, çevre -turizm ilişkisine dikkat çekerek şunları söyledi:

 “Doğası korunmuş bir çevre, turizmin olmazsa olmazıdır. Çevreyi korumak iş-aş ve huzur ve sağlığı korumaktır. Sürdürülebilir bir turizm hareketi sürdürülebilir bir çevre hareketi ile birlikte yürür. 

Bir Kızılderili atasözünde belirtildiği üzere Çevremiz bize atalarımızdan kalan miras değil bizden çocuklarımıza bırakmamız gereken bir emanettir sözünü aklımızdan çıkarmamalıyız. Bizim görevimiz bu emaneti layıkıyla sahiplerine teslim etmektir”

Karacan belediye yönetimine geldiklerinde ilk olarak denizin kirliliğine neden olan karasal etkilere karşı önlem alacaklarını da belirterek konuşmasına şöyle devam etti

Öncelikle denize bağlantılı derelerin temizliğine önem vereceğiz.  Sahil temizliğine ve düzenine sadece yaz dönemi için değil bütün yıl önem vereceğiz. Ayrıca Marmaris Körfezi ve tüm koylarımızda teknelerin denizi kirletmemesi için tonozlama sistemini devreye koyacağız”

Karacan konuşmasının sonunda 30 Mart seçiminde çevrecilerin de desteğine ihtiyaç duyduklarına vurgu yapan Karacan, “Tüm Marmarislileri 28 Mart günü Atatürk meydanında saat 15.30 da yapacağımız büyük mitingimize bekliyoruz” dedi.Haber okunma sayısı: 1940

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı