Büyükelçi Moore Marmaris’e Geldi!

13 Mart 2014 Perşembe 09:24
buyukelci-moore-marmarise-geldi

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Marmaris’te bazı ziyaretlerde bulundu.

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Marmaris’te bazı ziyaretlerde bulundu. Büyükelçi Moore ve eşi  ilçede yaşayan vatandaşlarıyla da bir araya geldi.

İngiltere’nin Marmaris Fahri Konsolosu ve Ak Parti Belediye Başkanı Ali Doğan Tugay’ın da eşlik ettiği Büyükelçi Richard Moore, kamu kurumlarına ziyarette bulundu. 

İngiliz Büyükelçi Moore ziyaretlerin ardından İngiltere Fahri Konsolosu Doğan Tugay’la birlikte Marmaris Kaymakamlığı’nı ziyaret etti.

Richard Moore, öğleden sonra da Grand Azur Otel’deki restoranda Marmaris'te yaşayan İngiliz uyruklularla bir araya geldi.

 Buluşmada, Büyükelçinin, eşi Magie Moore ile İngiltere'nin Marmaris Fahri Konsolosu ve Ak Parti Marmaris Belediye Başkan adayı Ali Doğan Tugay da hazır bulundu.

 

Gazetecilerin sadece 2 dakika görüntü almasına izin verilen toplantı öncesinde açıklama yapan Büyükelçi Moore, ilk kez 1990’da tatil için geldiğini belirttiği Marmaris'te yeniden bulunmaktan dolayı çok memnun olduğunu belirtti.

Restorandaki yaklaşık 200 İngiliz'in masalarını tek tek dolaşan Moore çifti, vatandaşlarıyla sohbet ederek isteklerini dinledi. Büyükelçi ve beraberindekiler saat 15.00 sıralarında ilçeden ayrıldı. Büyükelçi Richard Moore ve eşiyle birlikte Doğan Tugay Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret etmek için Muğla’ya hareket etti.

Her yıl yaklaşık 1 milyon İngiliz turistin tatil için tercih ettiği Marmaris bölgesinde bin 300 kadar İngiliz yerleşik olarak yaşıyor.Haber okunma sayısı: 1740

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı