“BAL MI DEDİN!”

21 Mart 2014 Cuma 11:38
-bal-mi-dedin

Gülçin Akar “satılan ballar orijinal olmadığı gibi kilo olarak da eksik çıkmakta” dedi.

Tüketicinin reklamlarla kandırılmasını değerlendiren Tüketici Başvuru Merkezi Şikayet Masası Sorumlusu Gülçin Akar “satılan ballar orijinal olmadığı gibi kilo olarak da eksik çıkmakta” dedi.

 

Tüketici Başvuru Merkezi Derneği Şikayet Masası Sorumlusu Gülçin Akar konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

 Son zamanlarda özellikle televizyon reklamlarında Karakovan Balı olduğu belirtilerek tüketiciye gönderilen ballar konusunda şikayetler artmaktadır. Gönderilen ballar karakovan balı olmadığı gibi kilo olarak da eksik gönderilmektedir. Özellikle tüketicilerimizin görmeden telefonla satın almaları halinde sahte ve eksik kilolu bal ile karşılaşmaları söz konusudur.

 

BALLAR ORJİNAL DEĞİL KİLO EKSİK

 

Televizyon programlarında çıkan Karakovan balı yerine süzme çiçek balı gönderilmesi nedeniyle tüketici mağduriyetleri ve şikayetlerine hergün yenileri ekleniyor. İşin bir başka yanı ise reklam ve faturada belirtilen kilogram kadar bal gönderilmemesi. 

 

TÜKETİCİ ALİ ÖZCAN’IN MAĞDURİYETİ

 

06.03.2014 tarihinde tüketici Ali ÖZCAN izlediği bir televizyon kanalından telefon ile 3 Kg Petek Bal ve 5 Kg süzme Karakovan Balı sipariş verir. 15.02.2014 tarihinde sipariş vermiş olduğu ürünler kargo ile adresine teslim edilen koliyi açtığında balların kilogramlarında eksiklik olduğunu elinde faturayla karşılaştırınca anlar. Gönderilen bal ise Karakovan süzme bal olması gerekirken süzme çiçek balı çıkar.

 

TÜKETİCİ GÜVEN SORUNU YAŞIYOR

 

Balın değerli ve talep edilen bir gıda maddesi olması firmaların daha fazla kazanç elde edebilmek için bu tür yollara başvurması tüketici de güven sorunu oluşturmakta. Her geçen gün güvenli bala ulaşmak daha zor hale gelmekte.

 

TÜKETİCİ NE YAPMALI

 

Reklamlarda vaad edilen ürünler konusunda yaşanan sıkıntı giderek artmakta ve firmaların mağdur ettiği tüketiciye hergün yenileri eklenmekte. Bu satış yöntemini tercih eden tüketicilerin öncelikle çok dikkatli olmaları, araştırma yapmaları, her reklama inanmamaları gerekiyor. Yine de mağduriyet yaşayanların tüketici sorunları hakem heyetine başvurarak bedel iadesini talep etmeleri gerekir. Ayrıca dolandırıcılık suçu ile şikayette bulunabilirler.

 

Gülçin AKAR

Tüketici Başvuru Merkezi

 

Haberin etiketleri:

Bal, Gülçin, akar, tüketici, merkezi, derneği


Haber okunma sayısı: 2192

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı