ogrenciler-arasinda-bisiklet-kullanimi-artti---

ÖĞRENCİLER ARASINDA BİSİKLET KULLANIMI ARTTI

Marmaris şehir içindeki bisiklet yolları özellikle çocukların bisiklete olan ilgisini arttırdı.

-11-ekimde-marmariste-trafik-duracak

11 Ekim’de Marmaris’te trafik duracak

4. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Fethiye – Marmaris etabı 11 Ekim’de koşulacak. Organizasyon nedeniyle ilçedeki yolların bazıları trafiğe kapatılacak

-marmarisin-suslu-kadinlari-bisiklet-turunda

MARMARİS’İN “SÜSLÜ KADINLARI” BİSİKLET TURUNDA

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekilmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun altıncısı, Marmaris’te, gerçekleştirildi. Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde eşzamanlı gerçekleşen etkinlikte 15 bin kadın 60 ilde pedal çevirdi.

----bisiklet-mevsimi

Bisiklet Mevsimi

Bisiklet sağlıktır, bisiklet çevre, trafik dostudur

-tui-de-arabadan-indi-bisiklete-bindi--

TUI de arabadan indi bisiklete bindi

Dünya'nın en büyük ve önde gelen tur operatörlerinden TUI, çalışanları ve müşterileri için 10 adet bisiklet hizmete soktu.

-marmariste-akilli-bisiklet-uygulamasi-baslatiliyor

Marmaris'te akıllı bisiklet uygulaması başlatılıyor

Marmaris’te akıllı bisiklet projesi hayata geçiyor. Proje kapsamında ilk etapta 10 istasyon kurulacak. Bu istasyonlardan 7’si Marmaris’te, 3’ü İçmeler’de olacak. Marmaris Belediye Meclisi, akıllı bisiklet kulanım ücretlerini görüştü.

-marmaris-dunya-bisiklet--gununde-pedal-cevirdi

MARMARİS DÜNYA BİSİKLET GÜNÜ'NDE PEDAL ÇEVİRDİ

Dünya Bisiklet Günü Marmaris'te de kutlandı.

-bisikletin-cinarlari-marmariste-bulusuyor

Bisikletin çınarları Marmaris’te buluşuyor

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 9.su düzenlenecek olan Milli Bisikletçiler Toplantısı 120 den fazla katılımcı bugün başlıyor. Blue Bay Platinum Otel’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek toplantı 5 gün sürecek, 29 Nisan’da sona erecek.

-bisikletle-kesfe-ciktilar

Bisikletle keşfe çıktılar

Pedallıyorum Bisiklet ve Eko Turizm Derneği Başkanı Cengiz Yargıç ve Bisiklet Turizmi İzmir Kurucu Ortağı Canses Özel, “anda kal” “sakinleş” ve “yolda ol” mesajıyla Marmaris’i keşfetmek ve bisikletle deneyimlemek için ilçeye geldi.

-marmaris-bisiklet-yollari-tanitim-katalogunda

Marmaris bisiklet yolları tanıtım kataloğunda

Marmaris’teki bisiklet yolları, dünyaca ünlü turizm firması Thomas Cook’un tanıtım kataloğuna girdi.

-bisiklet-yollarina-ozel-temizlik-araci

Bisiklet yollarına özel temizlik aracı

Marmaris Belediyesi’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü, envanterine eklediği yeni araçla bisiklet yollarını temizleyecek.

-bisiklet-yollarini-3-kitada-tanitacaklar

BİSİKLET YOLLARINI 3 KITA'DA TANITACAKLAR

Bisiklet Dünyası'nın nabzını tutan Cyclist Türkiye Dergisi'nden bir ekip, Marmaris Bisiklet Yolları'nı bisiklet dünyasına tanıtmak için Marmaris'e geldi.

belediyeden-ogrencilere-bisiklet-park-yeri

BELEDİYE'DEN ÖĞRENCİLERE BİSİKLET PARK YERİ

Marmaris Belediyesi'nin eğitim kurumlarına desteği sürüyor. Son olarak Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Marmaris Ortaokulu'na bisiklet park yerleri yapıldı.

-bisiklet-kullanimi-artti

BİSİKLET KULLANIMI ARTTI

Marmaris Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehir içi bisiklet yollarıyla birlikte Marmaris’te artan bisiklet kullanımı rakamlarla ortaya kondu.

-turkiyenin-en-bisiklet-dostu-kenti-marmaris-neden-olmasin

TÜRKİYE’NİN EN BİSİKLET DOSTU KENTİ MARMARİS NEDEN OLMASIN!

Türkiye bisiklet kullanımının ve alt yapı yatırımları hızlandırarak bisiklette "dünyanın en bisiklet dostu şehri" unvanını kazanan Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ın sistemi hedefleniyor. Bakanlığın belediyelerle yürüttüğü bisiklet yolu planlamalarını içeren “Bisiklet Yolu Projesi” kapsamında Sakarya ve Konya pilot il olarak seçildi. Marmaris Belediyesi bu konuyu iki yıl önce başlatmış olduğu bisiklet yolları projesi ile dikkatleri çekmeye çalışarak örnek bir projeyi hayata geçirmişti.

-bisikletle-1300-km-umut-turu

BİSİKLETLE 1300 KM UMUT TURU

Amerika’da kurulan (Bridge to Türkiye Fund) Aziz ve Gwen Sancar Vakıf ve Bisikletliler Derneği işbirliği ile Türkiye’deki köy okullarında yardıma muhtaç çocuklara destek toplamak için başlattıkları Çanakkale-Antalya turu kapsamında Marmaris’e gelen bisikletliler tur kapsamında 1300 km bisiklet sürecek.

-cumhurbaskanligi-bisiklet-turu-12-ve-13-ekimde-marmariste

CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU 12 ve 13 EKİM'DE MARMARİS'TE

Sezon başında World Tour takvimine yükseltilerek bisiklet sporunun en prestijli organizasyonları arasına giren Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 10-15 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek.

muglanin-mili-gururu

Muğla’nın Mili gururu

Muğlalı Melih Çetin büyük bir başarıya imza atarak Milli Takıma seçildi.

sinir-tanimayan-muhendisbisiklet-yollarini-inceledi

'Sınır tanımayan mühendis'Bisiklet Yolları'nı inceledi

Sınır ta­nı­ma­yan mü­hen­dis­ler top­lu­lu­ğu üyesi Je­remy Hulse, Nice'ten Tif­lis'e uza­nan 4.500 ki­lo­met­re­lik bi­sik­let yol­cu­lu­ğu­nun Tür­ki­ye aya­ğın­da Mar­ma­ris'e ge­le­rek Be­le­di­ye Baş­kan Yar­dım­cı­sı İsmet Kamil Öner'i zi­ya­ret etti.

-bisiklet-kullanimina-heykelli-vurgu

BİSİKLET KULLANIMINA "HEYKEL"Lİ VURGU

Çağdaş bir kentin tamamlayıcısı olan heykeller konusunda bugüne kadar önemli çalışmalara imza atan Marmaris Belediyesi, konuldukları yere göre mekânsal bütünlüğü tamamlan heykellerine bir yenisini daha ekledi. Son olarak bisiklete binen mutlu bir çiftin vücut bulduğu heykel, bisiklet yolunun yanı başındaki yerini aldı.